МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ігор Коліушко: Відкритий лист "Дзеркалу Тижня"

10/20/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Багато років передплачую і читаю «Дзеркало тижня». Завжди вважав її серйозною і чесною аналітичною газетою, в якій знають, що таке демократія і свобода слова та поважають їх. Проте змушений констатувати, що це не так. Принаймні не завжди або не щодо всіх авторів. Стосовно деяких тем чи окремих авторів у «Дзеркалі тижня», виявляється, діє цензура.

У числі №32 (711) за 30 серпня - 5 вересня 2008 р. була надрукована стаття «Правосуддя.нет?» (http://www.dt.ua/1000/1050/63867/ ) за підписом відомих вчених, докторів юридичних наук М.І.Мельника та М.І.Хавронюка, які на сьогодні працюють на керівних посадах в апараті Верховного Суду України. Стаття присвячена критиці законопроекту «Про судоустрій та статус суддів», підготовленого до другого читання у Комітеті Верховної Ради України з питань правосуддя влітку цього року. Як відомо цей законопроект має довгу історію, і, маючи безпосереднє відношення до його підготовки на попередніх етапах, ми з Романом Куйбідою вирішили саме на сторінках «Дзеркала тижня» продовжити обговорення проблематики судової реформи.

Особливим поштовхом до нашого включення в цю полеміку послужило те, що шановні автори М.І.Мельник і М.І.Хавронюк констатували в своїй статті, що „в Україні немає справедливого і незалежного суду", і при цьому, будучи посадовими особами Верховного Суду, не написали як же виходити з такої ситуації, а обмежилися лише критикою того, що запропоновано в законопроекті, причому в багатьох моментах, на наш погляд, несправедливо.

Яким же було наше здивування, коли дочекавшись публікації нашої статті (№38 (717), 2008 р. - http://www.dt.ua/1000/1050/64336/ ), ми виявили, що з неї вилучено більшість положень, в яких наша точка зору не збігається з позицією керівництва Верховного Суду. Власне, нашою метою було не розкритикувати законопроект, як це вийшло після „редагування" статті, а в цілому підтримати його, висловивши зауваження до деяких новацій, що з'явилися після розгляду у парламентському Комітеті з питань правосуддя, і засудити небажання Верховного Суду проводити судову реформу.

Під час редагування вилучено навіть згадку про те, що шановні автори статті «Правосуддя.нет?» на сьогодні є працівниками апарату Верховного Суду. Не думав навіть, що це таємниця. Складається враження, що нашу статтю віддали у Верховний Суд на рецензію, там її привели до задовільного для них вигляду, після чого редакція «Дзеркала тижня», не показавши нам, як авторам, надрукувала її.

Відомо, що політики перед виборами бояться образити керівництво Верховного Суду, щоб воно часом після виборів їм це не пригадало. Але щоб так цього ж боялося «Дзеркало тижня»… Чи, може, Ви також зібралися на вибори, шановні журналісти? І почати вирішили з переймання в наших політиків розуміння поняття свобода слова.

Ігор Коліушко,
Голова Правління Центру політико-правових реформ


поставив:sean

Відповіді

  • 2008.10.20 | 123

    Фє, яка ганьба Дзеркалу Тиждня...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.20 | Shooter

      Та яка вже там ганьба..."менеджерський підхід"

      Люди ж, згідно тов. Мостової, діляться на "менеджерів та не-менеджерів". ;)

      Тільки от цікаво: невже їм не доходить, що втратити цноту, яку журналісти, на відміну від представниць прекрасної статті, завойовують роками, а не отримують по факту народження, через подібне блядство елементарно легко?

      І, на відміну від деяких шустрих представниць прекрасної статті, які умудряються собі цноту "зацирувати", для журналіста/видання таке цирування не підходить...
  • 2008.10.20 | Tamerlan

    А от за такі штучки варто би зганьбити ДТ

    Каґ абразєц псєвданєзавісімай аналітіческай прєси.

    Кордебалетимо в тЮльки?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".