МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому Яценюк проти зміни Закону про вибори?

10/20/2008 | странник
Чому він вважає що ця ВР не повинна прийняти новий закон про вибори?
Якщо всім зрозуміло, що діючий закон заганяє нас в глухий кут, то навіщо тягнути час, якщо обрана за цим законом ВР буде така ж сама?
Що це за проект виборчого кодексу він пропонує?

Відповіді

  • 2008.10.20 | simsimopen

    Він просто не вірить в рельність прийняття нового закону

    Для всіх свідомих українців, зрештою, просто – громадян, вже давно є очевидною кричуща недосконалість нинішнього виборчого закону за пропорційною системою. Списки, які підготували партії і подали в ЦВК, з якими пройшли в парламент, містили в собі персоналії, котрим глибоко байдужими є не тільки інтереси партій, з якими вони йшли до парламенту, але й інтереси народу, котрий, власне, і вибирав. Внаслідок цього появляються різноманітні «брути» ( чи то пак Бути), готові зрадити, лиш щоб за добру копійку. «Електорат», чи народ, який з надією віддавав свої голоси улюбленій партії, залишився як дурень біля розбитого корита. Зрештою, він ніколи й не бачив цього «обранця», не чув його слів, не мав можливості задати йому питання… Може, якщо б виборці конкретного округу могли поспілкуватися з конкретним представником тої чи іншої політичної сили, то ця політична сила могла і не дорахуватися своїх процентів. Ось тоді підхід до складання списків був би не по товщині гаманця! А мусіли б запрошувати!!! в свій список людей – інтелектуалів, чесних, без «зерна неправди за собою».

    Тому Конгрес Українських Націоналістів вважає, що виборче законодавство необхідно змінити з тим, щоб списки партій були відкритими перед виборцями. Відкритість списків мала б означати не просто видруковування і публікацію прізвищ та інших даних кандидатів. Це мало б означати, що кожен запропонований партією кандидат закріпляється за певним округом, там працює і переконує виборців в своїй правоті і правоті своєї політичної сили. За результатами голосувань на окремих округах визначається і кількість набраних конкретною політичною силою голосів і, відповідно, відсоток. А партійний список складався б за результатами, отриманими на конкретних округах.. Таким чином можна було б забезпечити єдність кандидата в депутати з його політичною силою і, одночасно, з конкретними виборцями. «Грошові мішки» в такій системі місця б не мали. Хіба, якщо він є одночасно і розумним, і чесним політиком. Наш народ зуміє відрізнити зерно від полови.

    З пропозицією такої системи виборів КУН, зокрема, голова Львівської обласної організації КУНу неодноразово виходили в засобах масової інформації, на прес-конференціях. Зараз ми просимо небайдужих інтелектуалів (а на Майдані - одні інтелектуали) висловитися і допомогти повніше опрацювати запропоновану виборчу систему. Тим паче, що нинішня ситуація в Україні така, що питання про чесні! Вибори, як ніколи актуальне.

    Принагідно просимо висловитися з питання довіри до голів міст і сіл. Цих голів обирає все населення відповідного населеного пункту. А усунути може 50% +1 депутат. І то від окремих політичних сил. Цих депутатів мешканці часто і в очі не бачили. А вони можуть перекреслити вибір людей. На думку Львівської обласної організації КУНу у випадках гострої невідповідності в підходах до розвитку відповідного села чи міста депутати можуть висловити недовіру Голові. Але така недовіра мала б означати, що необхідно знову звернутися до народу – носія влади. І таке висловлення недовіри мало б означати одночасну відставку як відповідного Голови, так і всього депутатського корпусу. Народ мав би розсудити, хто правий. Тоді «покупка» депутатів зацікавленими олігархами стала б безсенсовною. А владу реально здійснював би народ.

    Проте, думаємо, запропоновані зміни нинішнім складом депутатів прийнятими ніколи не будуть. Адже тоді закінчилась би їхня депутатська біографія. А до влади прийшла би свіжа, і, може, чесна , нова когорта патріотів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.20 | странник

      Re: Він просто не вірить в рельність прийняття нового закону

      simsimopen пише:
      > Для всіх свідомих українців, зрештою, просто – громадян, вже давно є очевидною кричуща недосконалість нинішнього виборчого закону за пропорційною системою. Списки, які підготували партії і подали в ЦВК, з якими пройшли в парламент, містили в собі персоналії, котрим глибоко байдужими є не тільки інтереси партій, з якими вони йшли до парламенту, але й інтереси народу, котрий, власне, і вибирав. Внаслідок цього появляються різноманітні «брути» ( чи то пак Бути), готові зрадити, лиш щоб за добру копійку. «Електорат», чи народ, який з надією віддавав свої голоси улюбленій партії, залишився як дурень біля розбитого корита. Зрештою, він ніколи й не бачив цього «обранця», не чув його слів, не мав можливості задати йому питання… Може, якщо б виборці конкретного округу могли поспілкуватися з конкретним представником тої чи іншої політичної сили, то ця політична сила могла і не дорахуватися своїх процентів. Ось тоді підхід до складання списків був би не по товщині гаманця! А мусіли б запрошувати!!! в свій список людей – інтелектуалів, чесних, без «зерна неправди за собою».

      Абсолютно згоден.

      >
      > Тому Конгрес Українських Націоналістів вважає, що виборче законодавство необхідно змінити з тим, щоб списки партій були відкритими перед виборцями. Відкритість списків мала б означати не просто видруковування і публікацію прізвищ та інших даних кандидатів. Це мало б означати, що кожен запропонований партією кандидат закріпляється за певним округом, там працює і переконує виборців в своїй правоті і правоті своєї політичної сили. За результатами голосувань на окремих округах визначається і кількість набраних конкретною політичною силою голосів і, відповідно, відсоток. А партійний список складався б за результатами, отриманими на конкретних округах.. Таким чином можна було б забезпечити єдність кандидата в депутати з його політичною силою і, одночасно, з конкретними виборцями. «Грошові мішки» в такій системі місця б не мали. Хіба, якщо він є одночасно і розумним, і чесним політиком. Наш народ зуміє відрізнити зерно від полови.
      >
      > З пропозицією такої системи виборів КУН, зокрема, голова Львівської обласної організації КУНу неодноразово виходили в засобах масової інформації, на прес-конференціях. Зараз ми просимо небайдужих інтелектуалів (а на Майдані - одні інтелектуали) висловитися і допомогти повніше опрацювати запропоновану виборчу систему. Тим паче, що нинішня ситуація в Україні така, що питання про чесні! Вибори, як ніколи актуальне.

      Воно на сьгодні найсуттєвіше! :) Тому його і замовчуєть як можуть...

      >
      > Принагідно просимо висловитися з питання довіри до голів міст і сіл. Цих голів обирає все населення відповідного населеного пункту. А усунути може 50% +1 депутат. І то від окремих політичних сил. Цих депутатів мешканці часто і в очі не бачили. А вони можуть перекреслити вибір людей. На думку Львівської обласної організації КУНу у випадках гострої невідповідності в підходах до розвитку відповідного села чи міста депутати можуть висловити недовіру Голові. Але така недовіра мала б означати, що необхідно знову звернутися до народу – носія влади. І таке висловлення недовіри мало б означати одночасну відставку як відповідного Голови, так і всього депутатського корпусу. Народ мав би розсудити, хто правий. Тоді «покупка» депутатів зацікавленими олігархами стала б безсенсовною. А владу реально здійснював би народ.
      >
      > Проте, думаємо, запропоновані зміни нинішнім складом депутатів прийнятими ніколи не будуть. Адже тоді закінчилась би їхня депутатська біографія. А до влади прийшла би свіжа, і, може, чесна , нова когорта патріотів.

      Ця система давно запропонована Шишкіним. Про неї багато говорили на Майдані.
      Мені чесно кажучи байдуже яку приймати систему з відкритими списками. Нажаль варіант Шишкіна має суттєві недоліки.
      Якщо не проти я розпишу їх трохи пізніше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.21 | simsimopen

        Re: Він просто не вірить в рельність прийняття нового закону

        Якщо можете, розпишіть. І подайте, якщо можливо, суть пропозицій Шишкіна.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.21 | странник

          Тільки спільно ми зможемо змусити ВР прийняти зміни

          simsimopen пише:
          > Якщо можете, розпишіть. І подайте, якщо можливо, суть пропозицій Шишкіна.

          Шишкін пропонував свій варіант при мажоритарці, коли ще не була запропонована ПРС. Тому його пропозиція включала і мажоритарних і партійних кандидатів...
          Я чомусь не бачив версії від Шишкіна зміненої під пропорційну систему.
          Може після того як його дочку взяли до нинішнього ВР по списку БЮТ в нього вже немає претензій до виборчого закону? :) Чи просто зрозумів що його пропозиція нічого не дає?
          Але щодо партійних кандидатів, все зводилось до того, що Україна розбивається на 450 округів (по числу мандатів у ВР). І в кожному окрузі партія виставляє по одному кандидату. Далі люди голосують...
          Ну і що ці пропозиції змінюють в порівнянні з тим що відбувається зараз? Те саме, окрім загальних фраз про відповідальність партії за своїх кандидатів. Обіцянка-цяцянка...
          Головне, що люди знову будуть голосувати за першу п'ятірку, бо це не пряме голосування за кандидата з відкритого списку, як при ПРС...
          Мабуть я напишу детальну статейку де порівняю плюси та мінуси різних систем.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.21 | странник

            В проекті Шишкіна більше 10 вад. І є дуже принципові

            Дивно що на це ніхто не звернув уваги 3 роки тому.
            Я розпишу в деталях, але вже зараз є більше 10 зауважень до варіанту що пропонував Шишкін.
            Причому є такі речі, які просто не дають змоги його застосовувати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".