МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Банк Росіі відкликав ліцензію Комерційного банку "Нєфтяной"

11/01/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Екс-голову правління банку Яну Макарову засудили до 3,5 років ув'язнення. Цей же вирок суд призначив колишньому начальнику відділу векселів Вєрє Гавріловой. Заступника голови банка Станіслава Просо Таганський суд Москви засудив до 4 років. Всім іншим трьом звинуваченим - колишньому першому заступнику голови Андрєю Салімову, заступнику голови Марінє Борісовой і головному бухгалтеру Натальє Фроловой суд присудив по 5 років ув'язнення. Ъх визнали винними у незаконній банківській діяльності. Як повідомляє кореспондент "Інтерфакса", при цьому суд виправдав їх у легалізації чи відмиванні майна.

Крім того, у вигляді додаткового покарання суд всіх підсудних позбавив права займати посади в банках чи інших кредитних організаціях протягом 3 років.

Макарова та Борісова, що перебували під підпискою про невиїзд, були взяті під варту в залі суду. Призначаючи покарання суддя вказала, що враховує пом'якшуючі обставини, які мають підсудні, однак з врахуванням всього вважає, що їх виправлення можливе лише в ізоляції.

Виголошуючи вирок, суддя вказала, що арешт, накладений на майно звинувачених, відміняється. Вирок може бути оскаржено протягом 10 днів з дня виголошення.

Слідство у данній справі проводило Управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури РФ за сприяння Росінформоніторингу та "ГІКО Банка Росіі", а також при оперативному сприянні зі сторони Управління "К" СЕБ ФСБ та ДЕБ МВС Росії, повідомили раніше в Генпрокуратурі.

Приводом для відкриття кримінальної справи стали матеріали перевірки, за повідомлення Росінформмоніторинга, про проведення у КБ "Нєфтяной" банківських операцій, що мають ознаки легалізації (відмивання) багатомільярдних сум.

"Як вважає слідство, члени організованого злочинного угрупування при здійсненні незаконної банківської діяльності та наступній легалізації засобів використовували рахунки десятків комерційних організацій, зареєстрованих на підставних осіб. На думку слідства, доходи звинувачених перевищували сотні мільйонів рублів", - відзначає Генпрокуратура.

Лише протягом 2002-2003 рр, підкреслили в Генпрокуратурі, "при здійсненні незаконних банківських операцій через підставні фірми було перераховано більше 400 млрд. рублів і 300 млн. долларів". Готівкою отримано 12,5 млрд. рублів.

В результаті цієї незаконної, на думку слідства, банківської діяльності, звинуваченими отримано доход у розмірі 163 млн. рублів у вигляді процентів та комісії, з яких більше 144 млн. рублів було легалізовано.

"У своїй діяльності звинувачені активно використовували різноманітні інформаційні технології, сучасне програмне забезпечення, інші засоби автоматизації банківських операцій, що дозволяло їм протягом довгого часу приховувати свою діяльність від контрольно-ревізійних органів", - сказано у повідомленні прокуратури.

Під час слідства Генпрокуратура РФ винесла представлення до Банка Росіі, в результаті розгляду якого у КБ "Нєфтяной" було відкликано ліцензію.

Що буде з вкладниками та акціонерами банку наразі невідомо.

За повідомленням Інтерфакс, Ньюзру.ком та інших російських інформайційних агенвств

Відповіді

  • 2008.11.01 | Volodymir

    ре: їх нрави не наші нрави

    до сих невідомо що там із группой товарисчей рейдерсвующих в Промінвесте, що спровокували невиплати на зарплатні карти,
    а також окремої групи невідомих народних депутатів, причетних бла-бла до чогось там
    Про останні оборутки на МВБ я просто мовчу. Там теж ніхто не вбачає оборуток, гідних уваги валютного контролю.

    Отже, про нрави: чи я чогось не вкурив, чи у РФии немає фонду гарантування вкладів, чи до чого стаття.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".