МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Bloomberg: Криза закінчилася

11/03/2008 | Майдан-ІНФОРМ
У одному з найвпливовіших інформагентств миру — Bloomberg — працюють оптимісти, пише “Дело”. Такий висновок напрошується, після того, як у розпал світової фінансової кризи інформагентство заявило про закінчення домінування «ведмедячих» настроїв на фондових ринках, що розвивалися. Думки експертів Bloomberg грунтувалися на динаміці зростання індексу MSCI Emerging Markets, який з минулого вівторка по четвер виріс на 23%.

Дійсно, ринки миру, що розвиваються, минулого тижня дружно пішли вгору. Український ринок акцій не став виключенням — індекс ПФТС виріс на 9,3%. Але найбільше зростання продемонстрував російський ринок акцій — індекс РТС за минулий тиждень виріс на 40,7%.

В той же час видання нагадує, що індикатор MSCI Emerging Markets, що так ощасливив експертів з Bloomberg, визначається на основі динаміки фондових ринків 27 країн з економікою, що розвивається (Україна до цього індексу не входить). А основною причиною упевненого зростання ринків, на думку видання, є рішення Федеральної резервної системи США надати кредити Бразилії, Мексиці, Сінгапуру і Республіці Корея на суму 120 мільярдів доларів. А також щедрість Міжнародного валютного фонду, який пообіцяв роздати країнам, що «потребували» підтримки, 200 мільярдів доларів.

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.11.04 | Philippe de Chènevière

    Ринки миру, що розвиваються, минулого тижня дружно пішли вгору

    Перекладіть, будь ласка.
  • 2008.11.04 | BIO

    Яка прикра радість...

    ...є рішення найбільшого боржника у світі надати "кредити" Бразилії, Мексиці, Сінгапуру і Республіці Корея на суму 120 мільярдів доларів. А також щедрість бульки-бурульки яка пообіцяла роздати країнам, що «потребували» підтримки, 200 мільярдів доларів...


    Ще б Китай проспонсували капустой бо той у олімпийськи хфєйєрверки влетіл...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.04 | Englishman

      Re: Яка прикра радість...

      відносно ВВП, США й близько не є "найбільшими боржниками у світі".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.04 | BIO

        Не пейте из копытцев Чужих...

        проблема США состоит в том, что в США лет двадцать назад решили перейти от модели реальной экономики к модели экономики типа "финансовая пирамида", где продуктом производства стал не сам товар или сырье, а дериватив – например фьючерс на продажу товара или сырья, т.е. обещание поставки в будущем, часто без реального товарного покрытия. При этом они пошли дальше – торговали деривативами от деривативов, не имеющих вообще никакого обеспечения.



        Эта игра еще может иметь смысл, когда число фьючерсных контрактов на поставку, скажем нефти, не превышает объемов мирового производства самой нефти. Но когда выясняется, что все фьючерсы на нефть одновременно не могут быть выполнены физически, а по золоту та же история – золота физически нет, есть расписки на поставку золота, – то начинается обвал рынка дутых финансовых инструментов, и экономика опускается вниз до уровня объемов реального сектора производства.



        Кстати, именно это могло быть причиной завышения спроса на нефть и спекулятивного роста ее цены почти вдвое летом этого года. Теперь же рынок откатится назад, до фактического спроса на нефть, да еще и с учетом падения в реальных секторах экономики. Кстати, вчера прозвучала цифра, что объем производства в США упал до уровня 1982 года.



        А все потому, что значительную часть ВВП США составляла торговля финансовыми инструментами – от банальных акций и облигаций, до торговли страховками, перепродажи ипотечных долговых обязательств, те же фьючерсы, форварды и пр. финансовая муть. И вот этот спекулятивный финансовый каток остановился и готов покатится назад на тех, кто его так долго толкал…

        http://novapolitika.com/index.phtml?action=view&art_id=869
  • 2008.11.04 | Mars

    Re: Bloomberg: Криза закінчилася

    Хорошо если так, наше правительство должно правильно воспользоваться кредитом МВФ, потратив его на нужные экономические программы, а не делать вливания в свой бизнес.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".