МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наукове і експертне товариство просить не руйнувати безпеку

11/07/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Звернення представників наукового та експертного співтовариства
до Президента України у зв’язку з фактичною ліквідацією Національного інституту проблем міжнародної безпеки

Ми незалежні представники наукового та експертного співтовариства, звертаємося до Вас, пане Президенте, у зв’язку з Вашим Указом від 4 листопада 2008 р. № 997/2008 “Про деякі заходи щодо забезпечення скорочення видатків Державного бюджету України на утримання органів управління”, яким передбачається ліквідація Національного інституту проблем міжнародної безпеки.
Цей крок викликає обґрунтоване занепокоєння, оскільки спрямований на суттєвий підрив безпекового сегменту національної фундаментальної науки та прикладних досліджень. Прямим наслідком таких дій стане згортання досліджень у сфері національної та міжнародної безпеки. В умовах значного загострення міжнародної ситуації та ускладнення зовнішньополітичних завдань України, які безпосередньо випливають з практичної реалізації євроатлантичної стратегії України й небувалого ускладнення українсько - російських відносин, зниження національного наукового потенціалу в сфері безпеки несе в собі загрозу національній безпеці в цілому.
Звертаємо Вашу увагу що на даний момент науковою безпековою проблематикою безпосередньо в Україні опікується винятково Національний інститут проблем міжнародної безпеки. Поєднуючи експертно-аналітичну діяльність з фундаментальною наукою та прикладними дослідженнями, Інститут готує висококваліфікованих фахівців за спеціальностями: 21.01.01 – основи національної безпеки держави, 21.01.03 – гуманітарна і політична безпека держави, 21.03.02 – регіональна безпека держави, 21.03.03 – геополітика.
За останні п’ять років в Інституті захищено близько 30 кандидатських і докторських дисертацій. Спеціалізована рада Інституту є єдиною в Україні за означеним фахом.
Дотичні до зазначених спеціальностей дослідження Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса та Інституту економіки й міжнародних відносин НАН України не виходять безпосередньо на проблеми національної, регіональної та глобальної безпеки й не готують науковців відповідного фаху.
Надважливо, що подальший розвиток прикладних і фундаментальних досліджень з питань безпеки корелюється основними положеннями Закону України “ Про основи національної безпеки України” (2003 р.) та Європейською політикою безпеки та оборони (2003 р.). Остання передбачає, зокрема «... проведення наукових досліджень спрямованих на вироблення й засвоєння нової методології кризового безпекового менеджменту».
Зважаючи на зазначене, звертаємося до Вас, Пане Президенте, з проханням переглянути ту частину Указу, яка безпосередньо торкається долі Національного інституту проблем міжнародної безпеки. Ми переконані, що започаткований Вами стратегічний курс на посилення національної безпеки України в її внутрішньому та міжнародному виявах передбачає не згортання наукових досліджень у сфері безпеки, а послідовне поглиблення цих досліджень. Запевняємо Вас, що є всі підстави вважати: науковий потенціал Національного інституту проблем міжнародної безпеки є достатнім для продуктивної роботи в сфері національної безпеки та ефективного пошуку ефективних відповідей на глобальні, регіональні виклики національним інтересам України.

З повагою та сподіваннями на порозуміння.
Представники наукового та експертного співтовариства України.



Підписи:
1. ЛІБАНОВА Ела Марленівна – член-кор. НАН України, доктор економічних наук, професор, директор Інституту демокрафії і соціальної політики НАН України
2. КРУТОВ Василь Васильович – генерал-лейтенант, доктор юридичних наук, професор, колишній заступник секретаря РНБОУ (2005-2006 рр), засновник спецпідрозділу «Альфа» СБУ.
3. ГЕЄЦЬ Валерій Михайлович – академік-секретар НАН України, академік НАН України, доктор економічних наук, директор Інституту економіки і прогнозування НАН України
4. КІНАХ Анатолій Кирилович – народний депутат України, президент Українського союзу підприємців та промисловців, секретар РНБОУ (2005 – 2006 рр.)
5. ПАХОМОВ Юрій Миколайович – академік НАН України, доктор економічних наук, професор, директор Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України
6. ЛЕВЕНЕЦЬ Юрій Анатолійович – доктор політичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, директор Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім І.Ф. Кураса НАН України
7. ЄВТУХ Володимир Борисович – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, проректор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова
8. НАУЛКО Всеволод Іванович – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, професор Київського славістичного університету
9. ЛИСЕНКО Юрій Григорович – член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, директор Інституту проблем економічної динаміки Донецького державного Університету
10. ЧУМАЧЕНКО Микола Григорович – радник президії НАН України, академік НАН України, доктор економічних наук, професор

Джерело: Отримано поштою Майдану

Відповіді

  • 2008.11.07 | Вячеслав Хаврусь

    Добре, що дехто не назвав себе інтелігенцією

    А приписка про експертне та наукове співтовариство є щонайменше дивною, принаймні у виконанні Геєця та Кінаха, все це відгонить мені страхом втратити доступ до керування. Про інших людей, які підписали, нічого сказати не можу.

    Я б взагалі поостерігся б підписувати подібні, навіть мільйон разів правильні звернення, якщо їх на першому місці підписало начальство. Хай це будуть краще прості аспіранти та м.н.с., аби не начальство - це реально в перспективі шкодить справі.
  • 2008.11.07 | Спілка Української Молоді

    Re: Наукове і експертне товариство просить не руйнувати безпеку

    НАРЕШТІ НАШ ПРЕЗИДЕНТ УЗЯВСЯ ЗА ЦИХ ГЕБЕШНИХ КЛЕРКІВ - ТУДИ Й ЇМ ДОРОГА! :) Ну, ось маленький приклад їхньої "роботи" із брошури «Національна безпека: український вимір» (Написана Володимиром Горбуліним і Олександром Литвиненком. Видання здійснив Інститут проблем національної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України.) http://maidan.org.ua/news/getfile.php3?key=1223366038&att_id=15460&site=maidan&bn=maidan_news : "Потрібно привести нових і повернути досвідчених демократично орієнтованих професіоналів у керівництво сектором безпеки, зокрема армії, органів безпеки, внутрішніх військ та міліції.". - ЦЕ Ж ХТО ЗНОВУ РВЕТЬСЯ ДО ВЛАДИ, СТАРІ "НОВІ" :) ПОВЕРНУТИ СТАРИХ МАРАЗМАТИЧНИХ СОВКІВ-ВАЛЯНКІВ, ЩОБ ВОНИ "СССР ВОЗРОДІЛІ"?!! А ЦІ ВАЛЯНКИ ПРИВЕДУТЬ СВОЇХ СИНУЛЬ ТА ІНШИХ РОДИЧІВ? :) НІ, НЕ ТАКИЙ ВЖЕ У НАС ПРЕЗИДЕНТ Й НАЇВНИЙ, ЩОБ ДОПУСТИТИ КОМУНО-ЕНКЕВЕДЕШНИЙ РЕВАНШ. До речі, а чого це "наш" мільярдер-нардеп Ян Табачник не підписався (під зверненням) разом із своїми людьми Кінахом і Крутовим, пан Ян міг би ще підтягнути свого коллегу-тьозку Діму Табачника, крім того, ще й своїх ідеологічних партнерів мільярдерів Суркісів&Медведчуків, а разом із ними й увесь БЮТ? :) ГЕТЬ КОРУПЦІЮ З ВЛАДИ - МІТЛОЮ!!! Владу українським патріотам! P.S.: Цікаво, чи дочикаємось від Департаменту контррозвідки СБУ порушення карних справ відносно зрадників, а?
  • 2008.11.07 | Сергій Кабуд

    якшо стан безпеки поганий, хто винен?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.09 | 123

      Кінах і Богатирьова?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.09 | Степан

        Re: Кінах і Богатирьова?

        Не демонтована й досі комунобандитська система державного терору.
        Кінахи, богатирьови, горбуліни, кучми... це лише продукт цієї системи. Продукт, зацікавлений в її збереженні, бо ця система є злочинним і вишколеним інструментом єбагачення, керування, обкрадання і пригнічення людей.
  • 2008.11.08 | Степан

    Наслідки діяльності залишених совком подібних установ за вікном.

  • 2008.11.09 | Олена Весел

    Онлайн з представником інституту

    http://www2.maidan.org.ua/n/pressk/1226080973
    можете їм сказати, що ви про це думаєте...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.09 | Степан

      Re: Онлайн з представником інституту

      Ми говоримо про це з 1996 року. Доповідні та аналітичні довідки не лише в РНБО, КМ, Президента...
      Але й там завжди знаходиться свій Sean на варті спокою старої системи.
    • 2008.11.09 | Cтепан

      Ну і ?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.10 | Олена Весел

        Що ну і? Відповідь завтра з 11.00 по... невідомо коли....

        зазвичай онлайн триває 2 години, але скільки вони схочуть відповідати завтра я не знаю...
  • 2008.11.09 | rais

    Дивно, що подібні установи апелюють до аматорських форумів.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.10 | Олена Весел

      Не дивно, тому що ця установа

      першою залучила громадянських активістів-журналістів до проведення своїх наукових конференцій. і першою визнала існування громадської журналістики в Україні. вони принаймні намагались залучати журналістів до своїх публічних заходів. представники цього інституту наприклад завжди казали, що Майдан читають через те, що у критичних ситуаціях у нас завжди є та інфа, якої немає на жодному іншому ресурсі... ми ж намагаємось користуватись оригінальними джерелами. а для підготовки хорошої аналітики потрібні саме оригінальні джерела, а не копіпейщена новина з ріан.ру наприклад... з ріан.ру їх хіба по Росії цікавить.
  • 2008.11.10 | Sean

    мабуть останнє прохання до одного з присутніх тут

    персонажів припинити писати в одній гілці під кількома ніками. Якщо хочете щоб забанили, кажіть прямо - заощадите час і собі й адмінгрупі


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".