МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Топ-10 НБУ (/)

11/27/2008 | observеr
Харэ гривна, гривна харэ
Юрий Школяренко / 27.11.2008 16:30

Топ-тэн хитов НБУ за последний месяц по «ликвидации паники» среди населения на наличном рынке валюты

Гривну опустили сами украинцы. Точнее – их панические настроения.. Это основной мотив в мантре Национального банка, которую украинцы беспрерывно слышат последние недели («превью» же хита было продемонстрировано еще весной). Доллар уже продается выше семи, что будет завтра с курсом – неизвестно (как и с депозитами и кредитами). Да и где купить этот доллар, один Порошенко знает.

Не будем искать «спекулянтов», которые окончательно в свое время запутали НБУ с интервенциями на межбанке, с рефинансированием комбанков, с поиском стратегических инвесторов для ПИБ, в борьбе с валютными «кидалами» etc …

Поговорим только о курсе гривны. И хотя в НБУ уже заявляли, что прогнозы – это не их функция. Но отказать себе в этом удовольствии никак не могут. Конечно, только ради отсутствия паники среди населения…

Итак. «proUA» представляет Топ-10 советов и «успокаивающих» рекомендаций для украинцев от НБУ. Согласно лентам информагентств. Чтобы ответить: кто сеет панику?

20 октября

Глава Национального банка Владимир Стельмах считает оптимальным курс гривны на наличном рынке 5,0-5,1 UAH/USD. «На данном этапе, я считаю, где-то в пределах 5,0-5,1 (UAH/USD) на наличном рынке», - цитируют главу НБУ «Українські новини».

23.октября

В Нацбанке прогнозируют, что в ближайшие 2 месяца курс гривни будет находится на уровне около 6 грн. за доллар США. «Будет существенно ниже 6 (грн. за доллар США)» - сказал в эфире «5 каналу» заместитель главы Нацбанка Александр Савченко.

24 октября

В Национальном банке Украины считают, что рост курса доллара по отношению к гривне в обменных пунктах спровоцирован исключительно паникой среди населения. «Никакой девальвации нет, все происходит (рост курса – «proUA») за счет паники» - цитирует УНИАН заместителя главы НБУ Анатолия Шаповалова.

29 октября

«До конца года, думаю курс доллара будет не менее 6 (UAH/USD) ... (должен быть) единый курс - он же официальный, рыночный, обменный, интервенционный», - заявил журналистам глава НБУ Владимир Стельмах, которого цитируют «Українські новини».

21 ноября

«Тенденция может поменяться в середине следующего года. «Доллары сейчас идут в США »(и создается их дефицит), потом начнут выходить назад, и их будет очень много», - отметил Савченко.

24 ноября

Глава НБУ в эфире телеканала «Интер» заявил, что гривна остается недооцененной валютой, о чем свидетельствуют расчеты курса через индекс Биг-Мак (неофициальный способ определения паритета покупательной способности).

«Прошу - одумайтесь. Потому что пройдет время, где-то не больше года: все будет совсем по-другому. Придет стабилизация экономики, восстановятся наши международные позиции и так далее: и будет потеря …У нас валюта, она должна быть 2,22 - к евро», - заявил Стельмах.

25 ноября

Председатель правления НБУ Владимир Стельмах прогнозирует, что гривна «немножко обесценится», но потом все встанет на свои места. Как сообщает «РБК-Украина», Стельмах также отметил, что дефицит доллара в Украине есть, «но это не совсем дефицит».

25 ноября

«Сейчас вопрос в панике. Рассказывают (банкиры), как депутаты заходят в банк и, вплоть до истерики, требуют превратить их депозиты в национальной валюте в валютные, да еще и по официальному курсу Нацбанка. Разве так можно? Те люди, кто не в шахте заработал доллары – они и поднимают панику« – заявил в интервью «Интерфакс-Украина» предправления НБУ Владимир Стельмах,

26 ноября

«Я думаю, что вернется (к курсу 5 гривен за доллар – «proUA») , и даже более того. По расчетам главы Нацбанка, гривна должна стоить достаточно дорого», - сказал эфире 5 канала зампред НБУ Александр Савченко

27 ноября

«Я прогнозирую, что гривна начнет укрепляться в середине 2009 года», – сказал на конференции рейтингового агентства Fitch Ratings ”Украина в условиях мирового финансового кризиса”зампред НБУ Александр Савченко. Как передает УНИАН, по словам Савченко , сложившийся на сегодня курс гривны является оценкой бизнеса и граждан возможности Национального банка, правительства и власти противостоять вызовам мирового финансового кризиса. На сегодня эта оценка выражается в курсе национальной валюты на уровне 6,5-7 грн./долл.

http://www.proua.com/analitic/2008/11/27/163034.html

Відповіді

  • 2008.11.27 | Shooter

    В мене все те ж питання:

    що би мали говорити в НБУ?

    Сказати в липні, що в листопаді буде 6, а грудні - 7?

    Надіюсь, не потрібно пояснювати, що якби вони діяли так, то в грудні вже би було 10?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.27 | 123

      Вони мали сказати просту річ:

      Шановні українці, в нас щось не дуже виходить, ми вже люди немолоді, швидко думати не виходить - ми б хотіли у відставку.

      Це єдине, що може повернути довіру до Нацбанку.

      Shooter пише:
      > що би мали говорити в НБУ?
      >
      > Сказати в липні, що в листопаді буде 6, а грудні - 7?
      >
      > Надіюсь, не потрібно пояснювати, що якби вони діяли так, то в грудні вже би було 10?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.27 | Shooter

        Знову за рибу гроші

        Добре, прийшли би "молоді проХФесіонали".

        І далі що? Вони би сказали "курс в жовтні буде 6, в грудні - 7"? Чи що саме Ви очікуєте від цих "молодих проХФесіоналів"?

        Вкотре: НБУ НЕ МОЖЕ ВСТАНОВЛЮВАТИ КУРС. Курс встановлює ринок. НБУ може його лише незначно (і дочасно) коригувати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.27 | 123

          Еге

          Shooter пише:
          > Добре, прийшли би "молоді проХФесіонали".
          >
          > І далі що? Вони би сказали "курс в жовтні буде 6, в грудні - 7"? Чи що саме Ви очікуєте від цих "молодих проХФесіоналів"?

          Вони були б кращі старих принаймні тим, що їм би вірили.

          Чи Ви вважаєте, що довіра до центробанку не має ніякого значення?

          > Вкотре: НБУ НЕ МОЖЕ ВСТАНОВЛЮВАТИ КУРС. Курс встановлює ринок. НБУ може його лише незначно (і дочасно) коригувати.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.11.27 | Адвокат ...

            Уґу-м(с).

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.11.28 | Jaderko

              Мантри...

              > Це би жодним чином не вплинуло на курс. Оскільки він об'єктивно встановлюється ринком (крім короткотермінових шпекуляцій).
              Про корупцію в НБУ не каже зараз лише ледачий.

              Кому НБУ продавав долари за курсом об'єктивно нижче ринкового? Це сталося минулої п'ятниці.

              Який тут ринок? Тут ніякого ринку нема. Дії Стельмаха в мить зруйнували фінансову систему України. Вже зараз кацапи можуть вільно наводнювати чорний ринок рублями, відбираючи залишки нашого суверенітету.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.11.28 | GreyWraith

                Рублі і чорний ринок?

                Jaderko пише:
                >Вже зараз кацапи можуть вільно наводнювати чорний ринок рублями, >відбираючи залишки нашого суверенітету.
                Ну, з'являться на чорному ринку рублі. І що далі? Я не піду їх купувати. Може, Ви підете? :) Я взагалі не знаю, хто б пішов... Навіть найрусанутіші суб'єкти, коли йде справа про збереження їхнійх заощаджень, негайно перемикають патріотизм із Росії на США. :)

                І як ці непотрібні російські рублі вплинуть на суверенітет?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.11.28 | media

                  Рублі потрібні для того, щоб за них купувати в Росії долари

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.11.28 | GreyWraith

                    Можна детальніше?

                    Це жарт такий? :) Як наповнення українського чорного готівкового ринку російськими рублями допоможе купувати всередині в Росії долари?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.11.28 | media

                      Це жарт, але в кожному жарті, як відомо,

                      є і доля не-жарту.
                      Де зараз можна взяти долари? Можна в банку, заплативши комісію. А можна організувати (і міняли цим, певне, користуються) покупку "через Росію" (ллють бруд в Інтернет через Росію (С).
                      Деякі оператори чорного ринку цим, певне, користувалися: купляли через своїх людей долари в Росії за тамтешньою ціною, переправляли їх в Україну, і тут продавали "з рук" в ті дні, коли доларів не можна було купити. Зарібок був незлий, напевне.
                • 2008.11.28 | Jaderko

                  Якби я був головою ФСБ, то обов'язково б щось таке втнув.

                  > Ну, з'являться на чорному ринку рублі. І що далі? Я не піду їх купувати. Може, Ви підете? Я взагалі не знаю, хто б пішов...
                  У нас за декілька тижні повернулося усе, що було в середині 90-х...
                  Чорний ринок потребує обігових коштів. Гривні він не довіряє. Доларів йому технічно не вистачає. Чому б не користуватися рублями? Особливо в областях, які межують з РФ? В тому ж Криму, наприклад. Там ще донедавна ходила гривня, а зараз вони цілком природньо можуть перейти на рублі.

                  > Навіть найрусанутіші суб'єкти, коли йде справа про збереження їхнійх заощаджень, негайно перемикають патріотизм із Росії на США.
                  Попре все, схоже на те, що в наступному році долар почне дешевшати відносно євро, юаню та рубля РФ, бо щось останнім часом багато тих доларів залили в світову економіку. І кудись треба буде переводити свої заощадження. Рублі не самий найгірший варіант.

                  > І як ці непотрібні російські рублі вплинуть на суверенітет?
                  Втрачається економічна єдність. Бо чорний ринок сходу користуватиметься рублями, а заходу євро, наприклад.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.12.01 | Сергій Кабуд

                    Попре все, схоже на те, що в наступному році долар почне дешевша

                    нема межі дегенератству гомосєка
          • 2008.11.27 | Shooter

            Re: Еге

            123 пише:
            > Shooter пише:
            > > Добре, прийшли би "молоді проХФесіонали".
            > >
            > > І далі що? Вони би сказали "курс в жовтні буде 6, в грудні - 7"? Чи що саме Ви очікуєте від цих "молодих проХФесіоналів"?
            >
            > Вони були б кращі старих принаймні тим, що їм би вірили.

            Це би жодним чином не вплинуло на курс. Оскільки він об'єктивно встановлюється ринком (крім короткотермінових шпекуляцій).

            > Чи Ви вважаєте, що довіра до центробанку не має ніякого значення?

            Має. І один із факторів довіри - не сіяння передчасної паніки.

            Якщо хочете, "брехня" НБУ в такому випадку є "позитивною".

            > > Вкотре: НБУ НЕ МОЖЕ ВСТАНОВЛЮВАТИ КУРС. Курс встановлює ринок. НБУ може його лише незначно (і дочасно) коригувати.
      • 2008.11.27 | Адвокат ...

        Re: Вони мали сказати просту річ:

      • 2008.11.27 | yes

        Re:Як було б добре, коли б курс залежав тільки від однієї людини

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.27 | 123

          Не тільки. Але від цих людей залежить дуже сильно

      • 2008.11.28 | media

        Треба було влітку максимально заповнювати резерви

        "і бог з нею, з інфляцією". І так влітку завжди спостерігаються дефляційні тенденції. І не опускати гривню до 4.6, знову-ж таки максимально викупаючи долари. Тому що в усьому світі про рецесію в США і фінансову кризу мова йшла ще з 2007 р., після обвалу іпотечного ринку в штатах. Невже так складно було передбачити відтік спекулятивного капіталу?
        Далі - максимально швидко ("за одну ніч") опустити гривню до 5.5 - 6 гривень за долар. "Рубати хвост порціями" мало би сенс, якби в Україні діяла система плаваючого валютного курсу, як у більшості розвинутих країн. Наповнити доларами ринок, щоб паніка спала максимально швидко.
        В 2004 р. НБУ продав 3.5 млд. доларів, зараз ситуація складніша (тоді все залежало від того, як повернеться політична ситуація
        В ручному режимі (як це було в 2004 р., про що Яценюк розказував) розподіляти долари із адекватним моніторингом ситуації на ринку, для чого НБУ має всі інструменти. Можливо, запровадити вимогу про обов"язковий продаж експортерами частини валютної виручки, як це було до 2004 р.
        Тобто, велосипеда винаходити не потрібно. Але для цього потрібна була максимальна консолідація Уряду і НБУ, однозначне визначення - отакий курс буде, для цього в нас є резерви, щоб підтримати. А зараз, схоже, немає ні визначеності щодо курсової політики (як це було і влітку), ні щодо її інструментів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.28 | Shooter

          ...що би ще вище заганяло інфляцію

          Якраз те, що робилося влітку, мало сенс і було розумним.

          Інша річ, що зараз НБУ там, де потрібно вводити жорстке адміністрування, покладається на (квазі)ринкові заходи, а там, де підхід має бути ринковий (скажімо, один курс) - встановлює свій "власний" курс, за яким продає валюту кому хоче, за одним йому відомим критеріями.

          Але це би й так не вирішило головної проблеми падіння гривни, яка є макроекономічна, а не монетарна. Хіба би її дещо скоригувала.

          P.S. А говорити і тоді, і тепер потрібно, що курс буде стабільним. Навіть якщо це до певної міри "передбачувана неправда".
    • 2008.11.28 | observеr

      В НБУ мали б говорити речі, котрі заспокоють ринок, а не розбурх

      ують. Або ж мовчки і швидко девальвувати гривню до запланованого показника.

      Невже тобі не видно, що в НБУ бардак, немає ніякого плану,а права рука не відає що робить ліва?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.28 | Shooter

        Себто, якби в липні казали, що в лиспопаді буде 7...

        ...то цим би "заспокоїли" ринок? ;)

        observеr пише:
        > ують. Або ж мовчки і швидко девальвувати гривню до запланованого показника.

        Гм...ти знаєш такого, хто вміє це ЗАПЛАНУВАТИ? ;) Геній має бути - що 3 Сороси. :) Бо, напркилад, не було би падіння ПІБу - не було масового вибору депозитів - відповідно, тиск на гривну би був нижчий.

        > Невже тобі не видно, що в НБУ бардак, немає ніякого плану,а права рука не відає що робить ліва?

        Я тільки бачу, що, насамперед, економіка впала в суттєво глибшу дупу, ніж була, що до самого останнього моменту уряд не хотів відмовитися від надмірного популізму, що населення оху*вало в прямому сенсі від "халявних кредитів", а тепер за це все винуватим "призначають" НБУ.

        Який, з одного боку, має на карку великий від'ємний зовнішній торгівельний баланс, з другого - високу інфляцію, з третього - необхідність до кінця року заплатити 5 млрд, а наступного року - 30 млрд запозичень (весь наявний золотовалютний запас, доречі), з четвертого - зупинку експорту (надхождень валюти), етс.

        І хотів би я бачити когось, хто зуміє "льогким двіженієм рукі" зможе розрулити цю ситуацію...дістав би Нобеля - не менше ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.28 | Jaderko

          Але ж була відверта корупція в НБУ!

          > Який, з одного боку, має на карку великий від'ємний зовнішній торгівельний баланс, з другого - високу інфляцію, з третього - необхідність до кінця року заплатити 5 млрд, а наступного року - 30 млрд запозичень (весь наявний золотовалютний запас, доречі), з четвертого - зупинку експорту (надхождень валюти), етс.
          А є декілька варіантів пристойної поведінки.
          1) Голова НБУ на знак протесту проти дій уряду іде у відставку, таким чином привертаючи увагу суспільства до проблеми.
          2) НБУ мав дотримуватися коридору ще тоді літом, коли 4.50 було поза тим коридором.
          3) Не треба було робити вигляд в кінці вересня, що нічого не відбувається, коли протягом двох тижнів курс уплив з 4.80 до 5.50.
          4) Можна було відразу одномоментно підняти курс до 7.00 і вже його тримати. При таких варіантах хоча б зберігли фінансову систему.

          А гнида Стельмах тишком-нишком ситуацію погіршував і потім розвернув нечувану корупцію прикриваючись світовою кризою.

          Він схожий на тих пожежників, які не дуже поспішають гасити пожежу, бо їм треба понишпорити по квартирі погорільців.
        • 2008.11.29 | observеr

          Визначся будь ласка чи ти бажаєш дискусії чи тобі важливіше

          останнє слово лишити за собою.

          Shooter пише:
          > ...то цим би "заспокоїли" ринок? ;)

          і не приписуй мені будь ласка того, що я не казав. якщо тобі не зрозуміла моя думка, то я залюбки поясню що я мав на увазі - якщо запитаєш
  • 2008.11.28 | Shooter

    А тим часом у Європі - "дефляційна криза"

    Скажімо, в Словенії 12 місячна інфляція впала з 4,8 % в жовтні до 2,9%, в єврозоні в середньому - з 3,2% на 2,1%.

    Suum quique, так би мовити....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".