МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна може спокійно йти у НАТО

11/28/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Прийом нових членів у НАТО без попереднього приєднання цих країн до Плану дій щодо членства (ПДЧ) можливий з юридичної точки зору, вважають в альянсі. "Із формальної точки зору - так, це можливо. Документом, який регулює діяльність НАТО, є Вашингтонський договір, і там ніде не вказується на необхідність приєднання до ПДЧ", - сказав у п'ятницю чиновник НАТО.

Раніше на цьому тижні держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що країни-члени НАТО розглядають альтернативні, в обхід ПДЧ, шляхи вступу Грузії та України до альянсу.

Як відзначило джерело, ПДЧ для країн-кандидатів на вступ у НАТО ввели в 1999 році, це рішення було ухвалене на саміті НАТО у Вашингтоні. Тому такі країни, як Польща та Угорщина, вступали до альянсу в обхід етап ПДЧ.

"Інші країни, такі як, наприклад, Албанія та Хорватія, ми сподіваємося, незабаром стануть членами НАТО, і вони пройшли через етап ПДЧ", - сказав чиновник.

Разом із тим він підкреслив: "Тільки країни НАТО можуть вирішити, потрібно чи ні тій або іншій державі приєднуватися до ПДЧ".

Щодо майбутнього 2-3 грудня засідання голів МЗС країн НАТО співрозмовник сказав: "По-перше, на цій зустрічі буде дана оцінка тому прогресу, якого досягли Україна та Грузія з погляду натівських стандартів. По-друге, пройдуть дискусії про найбільш ефективну допомогу, яку ми могли б надати цим країнам".

"Дискусії, безумовно, відбудуться, але НАТО не змінила основного принципу: Грузія та Україна будуть членами НАТО, як це було вирішено на саміті в Бухаресті", - підкреслив чиновник.

Також у НАТО здивовані поширюваними коментарями щодо того, що якщо в грудні Україні не буде наданий ПДЧ, то це означає відмову в членстві в альянсі загалом.

Дипломатичне джерело у штаб-квартирі НАТО висловило здивування, чому в Києві вже називають першу оцінку прогресу України на шляху до отримання ПДЧ "дипломатичною відмовою" у членстві в цілому.

"Так, на сьогодні існує саме цей (надання ПДЧ) механізм надання членства. Проте ніхто не може виключати, що завтра може з'явитися й інший механізм", - сказав дипломат.

Джерело нагадало, що ПДЧ був упроваджений у 1999 році й поки, дійсно, є необхідним етапом на шляху отримання членства в альянсі. Крім того, надання Україні ПДЧ як наступного етапу розвитку відносин із НАТО зафіксовано і в бухарестському рішенні саміту альянсу.

Разом із тим дипломат акцентував увагу на тому, що вже на саміті в Бухаресті було заявлено, що в грудні буде дана перша оцінка прогресу.

http://www.intermedia.org.ua/ua/news/38517

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.11.28 | Историк

    Украина в НАТО!

    Недавнее решение о транзите и статусе сил стран НАТО в Украине делает их военно-политическими союзниками. Вопрос о совместной обороне практически решен, а объявленная одновременно передислокация украинских ВС зафиксировала ее вектор. Отказ от ПДЧ лишь "подсластил" данную пилюлю Москве - Медведев ее с шумом проглотил и выказал удовлетворение.
    Опять хохлы нас надули.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".