МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори за відкритими рейтинговими списками

11/30/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Як вже повідомляв Майдан, сьогодні у Румунії відбулися вибори за новою системою, яка дозволяє обирати кандидатів від партії за окремими округами. Фактично це є варіант моделі, про яку кажуть в Україні - пересувні списки партій, що залежать від рейтингів кандидатів. В той же час, на ціх виборах мають можливість брати участь й безпартійні (незалежні) кандидати.

Зараз інформаційні агенції підводять перші підсумки та роблять прогнози щодо того, як вони пройшли і до чого приведуть.

Бі-Бі-Сі:

Основними претендентами на перемогу вважаються ліва соціал-демократична партія (СДП), центрістська демократично-ліберальна партія (ДЛП) і правляча націонал-ліберальна партія (НЛП) на чолі з прем'єр-міністром країни Келін Терічану.
Згідно з прогнозами, СДП і ДЛП можуть отримати приблизно по 30% голосів, а НЛП - 20%.
Партії ведуть боротьбу за 452 депутатських місця в парламенті.

Румунські виборці вперше отримали можливість голосувати за окремих кандидатів, а не тільки за партійні списки в цілому.
За словами оглядача Бі-бі-сі з питань Східної Європи Ніка Торпа, деякі експерти побоюються, що складна система голосування може призвести до підтасування результатів.

Голосування проходить в умовах уповільнення економічного зростання в Румунії, пов'язаного з глобальним фінансовим кризою. Крім того, в країні загальмувався процес законодавчих реформ, які уряд Келін Терічану не може здійснити.
За словами аналітиків, основні політичні партії вважають за необхідне збільшити державні витрати з метою оздоровити фінансову ситуацію в Румунії.

Економічні і законодавчі реформи, які були проведені прем'єр-міністром Келін Терічану і президентом країни Траяном Бесеску, дозволили Румунії вступити в Євросоюз в 2007 році. Однак незабаром з-за розбіжностей між президентом і прем'єр-міністром їх політичне партнерство розпалося, що не дозволило завершити процес реформ.

Німецька хвиля:


Головною причиною політичної кризи, у якій нині перебуває Румунія, є конфлікт між парламентом, урядом та президентом. Досить популярний у країні президент Траян Басеску та Національна ліберальна партія постійно виступають за боротьбу з корупцією, необхідні для цього економічні і соціальні реформи та європеїзацію Румунії.

Більшість членів румунського парламенту, до складу якого входять, зокрема, колишні комуністи, а тепер соціал-демократи, ультра-націоналісти та Демократичний союз угорців Румунії, чинять опір такому політичному курсу, адже всі вони бояться втрати місце біля державної годівнички, стверджують оглядачі. Такий стан речей Єврокомісія засудила ще в липні цього року і пригрозила санкціями проти Румунії, якщо ситуація не зміниться.

Парламентські вибори повинні у цьому допомогти, сподівається політолог з Бухаресту Сорін Іоніта: «Ми завжди страждали від неврегульованості, у Румунії ніколи не було закріплених правових механізмів. Нині ми намагаємося їх створити, але політичний опір завеликий. Для певних владних осіб європеїзація Румунії була б програшем. Саме про це йдеться нині на виборах».

Згідно з прогнозами, завдяки своїм квазі-соціалістичним передвиборчим обіцянкам соціал-демократи ймовірно отримають значну підтримку сільського населення. Їхня перемога може означати продовження політики кумівства та процвітання корупції, побоюються політологи. У цьому випадку Брюссель буде вживати аналогічних заходів, як і в Болгарії. Через невиконані зобов’язання по подоланню корупції Єврокомісія цього тижня позбавила Болгарію обіцяної багатомільйонної допомоги.

Відповіді

  • 2008.12.01 | странник

    Re: Вибори за відкритими рейтинговими списками

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Як вже повідомляв Майдан, сьогодні у Румунії відбулися вибори за новою системою, яка дозволяє обирати кандидатів від партії за окремими округами. Фактично це є варіант моделі, про яку кажуть в Україні - пересувні списки партій, що залежать від рейтингів кандидатів. В той же час, на ціх виборах мають можливість брати участь й безпартійні (незалежні) кандидати.
    >
    > Зараз інформаційні агенції підводять перші підсумки та роблять прогнози щодо того, як вони пройшли і до чого приведуть.
    >
    > Бі-Бі-Сі:
    >
    > Основними претендентами на перемогу вважаються ліва соціал-демократична партія (СДП), центрістська демократично-ліберальна партія (ДЛП) і правляча націонал-ліберальна партія (НЛП) на чолі з прем'єр-міністром країни Келін Терічану.
    > Згідно з прогнозами, СДП і ДЛП можуть отримати приблизно по 30% голосів, а НЛП - 20%.
    > Партії ведуть боротьбу за 452 депутатських місця в парламенті.
    >
    > Румунські виборці вперше отримали можливість голосувати за окремих кандидатів, а не тільки за партійні списки в цілому.
    > За словами оглядача Бі-бі-сі з питань Східної Європи Ніка Торпа, деякі експерти побоюються, що складна система голосування може призвести до підтасування результатів.
    >
    > Голосування проходить в умовах уповільнення економічного зростання в Румунії, пов'язаного з глобальним фінансовим кризою. Крім того, в країні загальмувався процес законодавчих реформ, які уряд Келін Терічану не може здійснити.
    > За словами аналітиків, основні політичні партії вважають за необхідне збільшити державні витрати з метою оздоровити фінансову ситуацію в Румунії.
    >
    > Економічні і законодавчі реформи, які були проведені прем'єр-міністром Келін Терічану і президентом країни Траяном Бесеску, дозволили Румунії вступити в Євросоюз в 2007 році. Однак незабаром з-за розбіжностей між президентом і прем'єр-міністром їх політичне партнерство розпалося, що не дозволило завершити процес реформ.
    >
    > Німецька хвиля:
    >
    >
    > Головною причиною політичної кризи, у якій нині перебуває Румунія, є конфлікт між парламентом, урядом та президентом. Досить популярний у країні президент Траян Басеску та Національна ліберальна партія постійно виступають за боротьбу з корупцією, необхідні для цього економічні і соціальні реформи та європеїзацію Румунії.
    >
    > Більшість членів румунського парламенту, до складу якого входять, зокрема, колишні комуністи, а тепер соціал-демократи, ультра-націоналісти та Демократичний союз угорців Румунії, чинять опір такому політичному курсу, адже всі вони бояться втрати місце біля державної годівнички, стверджують оглядачі. Такий стан речей Єврокомісія засудила ще в липні цього року і пригрозила санкціями проти Румунії, якщо ситуація не зміниться.
    >
    > Парламентські вибори повинні у цьому допомогти, сподівається політолог з Бухаресту Сорін Іоніта: «Ми завжди страждали від неврегульованості, у Румунії ніколи не було закріплених правових механізмів. Нині ми намагаємося їх створити, але політичний опір завеликий. Для певних владних осіб європеїзація Румунії була б програшем. Саме про це йдеться нині на виборах».
    >
    > Згідно з прогнозами, завдяки своїм квазі-соціалістичним передвиборчим обіцянкам соціал-демократи ймовірно отримають значну підтримку сільського населення. Їхня перемога може означати продовження політики кумівства та процвітання корупції, побоюються політологи. У цьому випадку Брюссель буде вживати аналогічних заходів, як і в Болгарії. Через невиконані зобов’язання по подоланню корупції Єврокомісія цього тижня позбавила Болгарію обіцяної багатомільйонної допомоги.

    Як завжди Україна отримає те що могла почати перша з-за кордону...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.01 | странник

      Румунам можна голосувати за рейтинги, а Україні ні?

      Цікаво що в них за система?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".