МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правдиві факти про перепоховання у Комарному

12/01/2008 | keymaster
У зв'язку зі спробами певних кіл створити політичний скандал навколо перепоховання останків військовослужбовців у м. Комарному Львівської області, подаємо офіційне повідомлення установи, яка проводила ексгумаційні дослідження

Комунальне підприємство Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій «Доля» було створене відповідно до рішення сесії Львівської обласної ради №125 від 29 листопада 2006 р. Мета діяльності підприємства - проведення пошуку, дослідження, ексгумації і перепоховання осіб, які загинули чи померли внаслідок депортацій, політичних репресій та воєн.

За час діяльності (з серпня 2007 р.) віднайдено, здійснено ексгумацію і перепоховання стрільців Української Галицької Армії у с. Малехів Жовківського р-ну (листопад 2007 р.), вояків Української Повстанської армії у с. Товарна (вересень 2007), і Терло (вересень 2008 р.) Старосамбірського р-ну, червоноармійців, які померли у фашистському концтаборі у Луцьку (близько 400осіб) (грудень 2007 р.), солдатів Червоної армії, які загинули у червні 1941 р. біля с. Лешнів Бродівського р-ну Львівської обл. (серпень 2008 р.), героя Радянського Союзу Чічіко Бенделіані у с. Голоби Волинської обл. (травень 2008 р.), стрільців Карпатської України у с. Верб'яж Закарпатської обл. (жовтень 2008 р.), встановлено пам'ятний знак на цвинтарі жертв політичних репресій у с. Червоне Золочівського р-ну Львівської обл. та ін.

З 17 до 29 листопада 2008 р. КП ЛОР «Доля» проводило ексгумаційні дослідження на військовому цвинтарі у м. Комарно Львівської обл. на підставі рішення сесії Комарнівської міської ради, а також дозволів Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій №1/13/02/2008 від 15.08.2008 р. та Державної служби з питань національної культурної спадщини №22-91-П/08 від 30 вересня 2008 р. У результаті проведених робіт було встановлено наступне:

1.Вищезазначене військове кладовище виникло внаслідок поховання там солдатів та офіцерів військ НКВС, а також комсомольських і партійних активістів, які загинули на
території колишнього Комарнівського р-ну в боротьбі з ОУН-івським підпіллям у 1944-1949 рр.

2.У післявоєнний час на кладовище було перепоховано останки 36 військовослужбовців 92-го Перемишльського пограничного загону, які загинули в околиці м. Комарно 29-30 червня 1941 р. Серед виявлених матеріалів - армійські казанки, фляги на воду, ложки, противогаз, петлиці старшого лейтенанта, а також солдатський ідентифікатор з вкладнем на прізвище Куликов Олександр Осипович, 1916 р.н.

3.Загальна кількість ексгумованих останків - 76. Із них 40 - військовослужбовці військ НКВС, комсомольські та партійні активісти (39 чоловічих та 1 жіночий скелети), 36 - солдатів 92-го Перемишльського прикордонного загону. Визначення проведено на основі інформації з надмогильних плит, супровідного матеріалу, характеру тілопокладення, видів поранень тощо).

4.Ексгумацію останків двох загиблих (лейтенанта Яреми М.І. та секретаря райкому партії Колодія І.М.) проведено в присутності їхніх родичів, яким вони передані для
подальшого перепоховання.

Процес досліджень проведено з дотриманням Законодавства України, «Тимчасового порядку здійснення Тимчасового порядку здійснення на території України пошуку, ексгумації та перепоховання останків осіб, які загинули внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій, і впорядкування місць їх поховання» та моральних норм. Хід робіт зафіксовано на фото- і відеоапаратуру. Перенесення останків на міський цвинтар відбудеться за християнським обрядом із участю священиків різних конфесій. На могилі буде встановлено відповідний пам'ятний знак з християнською символікою та меморіальною дошкою з прізвищами перепохованих.

Директор КП ЛОР «Доля»,
кандидат історичних наук
Ярослав Онищук

Відповіді

  • 2008.12.01 | Андрій

    Re: Правдиві факти про перепоховання у Комарному

    Ніколи галичани н відносилися зневажливо до останків, до кісток. Це на відміну від тих, в кого людські кості стирчать з залізничних насипів. Тому приведена інформація заспокоїть багатьох.
  • 2008.12.02 | seliny

    Re: Правдиві факти про перепоховання у Комарному

    Думаю, что у России есть еще один хороший повод для скандала. Это же надо, перезахоронить с участием священников!!! УЖАС!!! Большего надругательства над советскими атеистами придумать трудно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.02 | simsimopen

      Re: Правдиві факти про перепоховання у Комарному

      Напевно, треба було, за їхніми звичаями, змести березовою мітлою і викинути на смітник або в якусь яму.
  • 2008.12.02 | Тестер

    Це справедливо, але краще про живих піклуватись..

    поки ще не повмирали
  • 2008.12.02 | keymaster

    Остання інформація:представник Карпачової вимагає ідентифікувати

    останки, бо, може, хтось із родичів захоче забрати прах куди інде.
    Так що кості далі будуть непоховані, а привід для дипломатичного скандалу - наліцо
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.02 | Мартинюк

      За Карпачовою останні люди в Україні померли 60 років тому

      Бо порушення прав сучасних українців вона не помічає - то памятники в Естонії захищає, то відкати з піратів у Сомалі збирає
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.02 | Манул

        Спочить з миром, український вояче

        Спочить з миром, український вояче

        У Львові на «Марсовому полі» відбулося урочисте перепоховання невідомого воїна у нещодавно збудованому меморіалі загиблим воякам Української повстанської армії. Активну участь в організації та проведенні цієї церемонії взяли військовослужбовці Львівського гарнізону.
        Віддання військових почестей під час захоронення невідомого воїна УПА забезпечувала рота почесної варти Львівського інституту Сухопутних військ, військовий оркестр Західного територіального Центру військово-музичного мистецтва ЗС України, військовослужбовці штабу Західного оперативного командування, Західного територіального управління ВСП, обласного військового комісаріату, ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Труну з останками невідомого борця за волю України курсанти ЛІСВ пронесли на руках від поминальної каплиці Личаківського цвинтаря до місця його вічного спочинку у військовому пантеоні.
        Вояк, який знайшов спочин у цьому пантеоні, за словами старожилів села Мистковичі Самбірського району Львівської області, мав чин сотенного та носив псевдонім "Береза". На жаль, більше жодних даних, ким був насправді цей воїн УПА, немає.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.12.02 | simsimopen

          Re: Спочить з миром, український вояче

          Скільки їх, невідомих українських героїв!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".