МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

цікавий погляд на кризу і суспільство (л)

12/02/2008 | Абу
http://polit.ru/analytics/2008/12/02/krisis.html

...Если кратко подводить итог, в экономике желаний важна не абсолютная ценность товаров и услуг, и даже не индивидуальная, а ценность коллективного действия: с какой скоростью растет число сторонников того или иного варианта действий. Проще говоря, лучший ресторан (клуб) тот, в котором сегодня люди. Наидостойнейшее место непривлекательно, если оно пустует.

Если социальный призыв достигает сознания людей, если воспринимается как сигнал к действию, то он срабатывает как самосбывающийся прогноз. Любой из предложенных разумных маршрутов выведет из тупика, если наберет нужное число последователей. Самый безупречный план провалится, если в него не верят. Таковы удивительные свойства сетевых социальных благ – их ценность зависит от того, сколько людей ими пользуются. Чем больше – тем лучше. (Факс бесполезен, если он имеется у тебя одного. Такова же механика социального поведения.)

Відповіді

  • 2008.12.02 | Sean

    ну, спірний погляд

    Абу пише:
    > http://polit.ru/analytics/2008/12/02/krisis.html
    > Проще говоря, лучший ресторан (клуб) тот, в котором сегодня люди.
    > Наидостойнейшее место непривлекательно, если оно пустует.
    Для мене, наприклад, навпаки. Не знаю, чи варто робити узагальнення, але українці - набагато більші індивідуалісти
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.02 | Абу

      я й не казав що правильний, але мені здається що цікавий

  • 2008.12.02 | velotrek

    Re: цікавий погляд на кризу і суспільство (л)

    Частіше за все, хвороби наших громадян розвиваються тоді, коли людина відчуває злість або не може вирішити проблему, яка спричиняє цю злість. Це — агресія з почуттям безпорадності. І все це відбувається завдячуючи нашому "шановному" уряду.
  • 2008.12.02 | ziggy_freud

    погляд з Росії, або ж національна специфіка

    ця думка скоріше характеризує автора як представника рос. соціума. До речі, загалом розумного і адекватного. Але дещо я би заперечив.

    > Они не обошли вниманием и не обделили ни одной сколько-нибудь значимой потребности и потребительской группы. Одновременно, они всех (или почти всех) трудоустроили, состыковав экзотические потребности с оригинальными призваниями индивидов.

    в абстрактному ідеалі капіталізму це так. В реалі, (наприклад) французькі сантехніки з Вівенді купляють американських виробників кіно і музики Юніверсал, і замість нормального, приємного маскульту гонять... воду по медійних трубах. Або московська контора відкриває в Києві неліквідні шмоточні, де мені і моїй жінці ніц не хочеться навіть взяти безкоштовно, не кажучи щоб купити за дурні гроші.

    тобто при монополії чи олігополії "дрібні", нішеві групи споживачів за визначенням дискриміновані.

    > Экономический факт: чем скромней выбор, тем ниже цена. Бутылка пива, выбранная из 57-и сортов, представленных на полке, обойдется вдвое дороже, чем в точности та же бутылка, отобранная из десяти сортов.

    і це я би теж заперечив. Ручна робота дорожча за конвеєрну. Але якість потребує багато ручного втручання у процеси. Якщо хтось хоче, щоб я замість пляшки грузинського вина випив 10 пляшок пІва Балтіка, то дуля їм велика від мене та ін. споживачів нішевих товарів.
  • 2008.12.02 | Panzernik

    У кацапів не криза, просто бакси скінчились. наука-ВУДУ

  • 2008.12.02 | DADDY

    Я б запропонував екстраполювати цю "економічну" статтю

    на наші сьогоднішні політичні реалії.

    > ...Если кратко подводить итог, в экономике желаний важна не абсолютная ценность товаров и услуг, и даже не индивидуальная, а ценность коллективного действия: с какой скоростью растет число сторонников того или иного варианта действий.
    >

    НМХР ЮВ саме продукує і використовує "економіку бажань".

    > Если социальный призыв достигает сознания людей, если воспринимается как сигнал к действию, то он срабатывает как самосбывающийся прогноз. Любой из предложенных разумных маршрутов выведет из тупика, если наберет нужное число последователей. Самый безупречный план провалится, если в него не верят.

    Компрометуючи "любих друзів" ЮВ саме і вибила першу цеглину з пост-революційної впевненості у швидкому прогресі України в бік європейських демократій. Наступні цеглинки вибивалися діями/бездіями ВАЮ або випадали самі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.02 | ziggy_freud

      типовий солідаризм = апологія держмонополій

      дуже багато планів, в які повірив широкий публікум, привели з одного поганого становища в ще гірше. Гарна народна приказка: "Слухай мене - тюрма не мине".

      Абсолютна більшість телеглядачів пізнього СРСР вірила Кашпіровському. А чи пропонував Кашпіровський якийсь вихід з кризи? Хіба що суґестивне лікування енурезу. І перетворення води з-під крану в "заряджену" воду.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".