МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Підтримка книговидання в україні закінчилася?

12/09/2008 | Майдан-ІНФОРМ
А криза виявилася хорошим приводом, щоб згорнути підтримку незрозумілих дерибанщикам цінностей. Офіційне - від Державного комітету телебачення та радіомовлення

Державний комітет телебачення та радіомовлення України повідомляє, що з 15 по 17 грудня 2008 року не відбудеться Друга Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Книжкові контракти» в зв’язку відсутності бюджетних коштів.

Відповіді

  • 2008.12.09 | Горицвіт

    ця виставка була сумнівна

    створювала за державні гроші штучну конкуренцію приватним виставкам. Це була не підтримка книговидання. Книжкових виставок в Україні вистачає. Бракує інших речей для підтримки книговидання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.09 | Мартинюк

      А конкуренція - це погано?

      Он школи, які фінасуються за державні кошти створюють конкуренцію приватним ...
    • 2008.12.09 | OlenaSt

      Абсолютно незгодна

      Горицвіт пише:
      > створювала за державні гроші штучну конкуренцію приватним виставкам. Це була не підтримка книговидання. Книжкових виставок в Україні вистачає. Бракує інших речей для підтримки книговидання.
      Приватні виставки (за єдиним винятком - Форум видавців) організовуються спеціалізованими виставковими структурами, яким байдуже, що саме виставляти - будівництво, автомобілі, ліки...
      Але книговидання у нас - галузь низькорентабельна, через об'єктивні причини. Приватні виставки виправдовують себе для великих видавництв, є принаймні стерпними - для середніх і стовідсотково збиткові - для дрібних і спеціалізованих.

      Наразі маємо напівпорожні обласні книжкові виставки, організовувані здебільшого торговельними палатами (таке враження, що за рознарядками - галочку поставити), і київський Медвін, який відбувається максимум за два місяці після Форуму видавців і на який просто нереально підготувати нові книжки.

      З іншого боку, книжкові виставки - один з трьох "класичних" способів підтримування книговидання з боку держави - поряд зі спонсоруванням бібліотек та пропагандою читання.
      У нас же державні гроші вбухуються у виробництво книжок, що руйнує книжковий ринок як такий, бо навіщо книговидавцям підвищувати якість своїх видань, коли дав на лапу відкат, і можна не напружуватися.

      Оці "міністерські" виставки (перша відбулася у серпні 2006 р.; потім проходили по дві на рік: одна - на День незалежності, друга - Різдвяна) стали за два роки дуже популярними - всі стенди зайняті, представлені всі області. На обласних стендах мають можливість виставлятися дрібні місцеві видавництва, для яких важко навіть оплатити триденне відрядження співробітника до Києва, не кажучи вже платити 3000 грн за найменший стенд.

      Кілька останніх "міністерських" виставок організовував Форум видавців, так що і з рівнем організації там було все в порядку. Та й місце і приміщення у них значно кращі, ніж у медвінівської.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.10 | Горицвіт

        може й так

        Мені розказували про мутності всякі. Але якщо воно справді корисне малим видавництвам, то є позитив.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.12.10 | OlenaSt

          Re: може й так

          Горицвіт пише:
          > Мені розказували про мутності всякі. Але якщо воно справді корисне малим видавництвам, то є позитив.

          Це одна з небагатьох речей у стосунках держави з книговидавничою галуззю, яка задумана правильно. Але ж реалізувати правильно вони не можуть ледь не за визначенням - дикий букет ідіотизму з бюрократією.
  • 2008.12.10 | Горицвіт

    а тут пишуть, що виставка відбудеться: (л)

    http://vsiknygy.net.ua/index.php?module=posters&id=208


    15-17 грудня. Київ. Друга київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок "Книжкові контракти"



    З 15 по 17 грудня у приміщенні ДП "Центр ділового та культурного співробітництва "Український дім" відбудеться Друга київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок "Книжкові контракти"



    Виставка оганізована Держкомтелерадіо.



    Додаткова інформація за телефонами: (044) 278 87 56, 278 82 27
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.10 | OlenaSt

      Отакі вони загадкові

      1 грудня прислали листа-запрошення (подати заявку терміново! до 6-го!!! горить!!!). А 8 грудня прислали, що не буде виставки.
  • 2008.12.18 | Горицвіт

    виставка відкрилася (л)

    http://maidan.org.ua/static/news/2007/1229550644.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.18 | OlenaSt

      Це зовсім інша виставка

      Її проводить Український дім сам-один (принаймні, так вони сказали по телефону). Держкомітет і держава в цілому до неї не причетні.

      Участь у цій виставці платна (750 грн/метр - за три дні), тоді як традиційна "міністерська" була для видавництв безплатною (тому й ціни на книжки знижували, і про благодійну передачу книжок ішлося). До чого благодійність у назві цієї виставки, не відомо.

      А найголовніше - до участі у ній запросили лише обрані видавництва. Для решти місця не знайшлося, навіть попри готовність сплатити зависоку як для видавничого бізнесу вартість. За яким принципом обирали учасників, з'ясувати не вдалося.

      Чи було так наперед задумано, чи "так склалося", не знаю.
      Хоч наче ніхто персонально й не винен, і "всі хотіли, як краще", але плювати хочеться. Щонайменше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".