МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи легко бути народним депутатом?

12/10/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Як раніше повідомлялося (http://maidanua.org/static/news/2007/1226390521.html), до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Секретаріату Президента України було надіслано інформаційні запити щодо надання відомостей про те, хто, куди, скільки, чим і за скільки літав у 2008 році.

Кабмін і СП дотепер замислено мовчать, а от Верховна Рада України в особі голови Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльности Верховної Ради України пана О.Єфремова відповіла таке (лист №04-32/10-950) від 03.12.08:

"Шановний Олександре Євгеновичу!

У Комітеті розглянуто Ваш лист від 11 листопада ц.р. №8/713 стосовно надання інформації про витрати Верховної Ради України і повідомляємо таке.

Право народного депутата України на транспортне забезпечення врегульовано положеннями статті 23 Закону України "Про статус народного депутата України".

Видатки для здійснення повноважень Верховної Ради України в поточному році затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (№107-VI від 28.12.2007 року). Ці кошти протягом року будуть спрямовані на покриття витрат Верховної Ради України (включноз усіма її структурними підрозділами), в тому числі і на компенсацію послуг авіаперевізників.

Відшкодування витрат перевізникам проводиться безготівковим розрахунком, виходячи з вартости авіаквітків в економ-класі (виділено мною – О.С.) салону літака (постанова Верховної Ради України від 20 березня 2008 року №152-VI).

Водночас нагадуємо Вам про те, що статтею 23 Закону України "Про інформацію" визначено, що "забороняється збирання відомостей про особу без її попередньої згоди, за винятком випадків, передбачених законом". А Конституційний Суд України у рішенні від 30 жовтня 1997 року №5-зп у справі щодо офіційного тлумачення статей 3, 23, 31, 47, 48 Закону України "Про інформацію" та статті 12 Закону України "Про прокуратуру" постановив таке:
"Частину четверту статті 23 Закону України "Про інформацію" треба розуміти так, що забороняється не лише збирання, а й зберігання, використання конфіденційної інформації про особу без її попередньої згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту, прав і свобод людини".

До конфіденційної інформації, зокрема, належать свідчення про особу (освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, дата і місце народження, майновий стан та інші персональні дані).

Таким чином, дані про те, хто саме з народних депутатів України і як користується послугами авіаперевізників для роботи з виборцями, а також повний перелік місць відправлення та місць прибуття літаків в розрізі дат Ви можете отримати у разі звернення безпосередньо до народних депутатів України.

З повагою,
Голова Комітету О.С.Єфремов".


Мораль:

1. Верховна Рада виявилася спритнішою за КМУ та СП, а чи ретельнішою – покаже найближчий час.

2. Голова Комітету Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльности Верховної Ради України запевняє нас, що з бюджету депутатам фінансується лише "економ-клас".

3. Відтак, відтепер, коли ви зустрінете в бізнес-класі (чи то побачите погрузку в чартер) народного депутата України, знайте – він, сердега, уриває копійки з власного сімейного бюджету. Нам же, як добропорядним громадянам, не хотілося б думати, що справа у [корупційній] щедрости "третіх осіб", чи не так?


Олександр Северин

Відповіді

  • 2008.12.10 | Адвокат ...

    І атвєтіл Саха Сахє: "Ні пашол би ти, Саха, на хуй!"

  • 2008.12.11 | velotrek

    Re: Чи легко бути народним депутатом?

    Ця нова версія коаліції від Тимошенко звісно цікава, але тут є багато накладок. Взяти хоча б той факт, що Тимошенко всеодно повинна скласти повноваження на час призначення нового уряду, адже нова коаліція обирає новий уряд.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".