МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тендерна палата №2

12/12/2008 | media
От ви тут сидите, дискутуєте про Президента, Юлю, смієтеся з Профєсора і так далі. І добре вам, файно. Але всі ці "коаліціанти" можуть, за вашими спинами, спокійно об"єднатися для вирішення своїх шкурних питань. Незалежно від політичної приналежності.
Першим таким прикладом була сумнозвісна тендерна палата. Зараз, під шумок кризи, таких палат може виникнути ще декілька.
Візьмемо, наприклад, законопроект №3354, який "типу бореться з кризою" у житловому будівництві. Він фактично тотожний альтернативному законопроекту №3354-1, поданого "групою народних депутатів".
Про зміст цього законопроекту давно відомо, ось його аналіз:
http://polityka.in.ua/info/170.htm
http://www.zn.ua/2000/2675/64833/
Була ще стаття на "Інфопорні", але сайт зараз висить.

Що ж це за "група депутатів" така? Лисов - регіонал, соратнік злобного Януковича, нєхароший чєловєк для майданівців. Олександр Клименко - правовірний помаранчевий УНПіст, хароший чєловєк. Сербін - правовірний БЮТівець, який хіба що "Юля, вперед" не кричить. Паралельно він - голова профільного комітету, а до цього очолював "Екобуд", будівельну контору, яка різала людей на Святошині, ще у 2005 році. Аржевітін - друг ЮШЧенка (!!!) (хіба може бути що погане від друзів автохтона-президента, а? :)
В ході обговорення законопроект підтримав також Чечетов, який ще посєтовал що "із етого законопроекта Мінфін вирєзал всьо живоє). В підсумку, 385 депутатів голосували за скорочення термінів розгляду цього закону до другого читання, щоб по бистрячку його ухвалити вже за тиждень. І судячи з тональності обговорення, і того що за це голосували всі фракції - приймуть його і в цілому.
На що в даній ситуації надія? Слабша - на популістське вето Президента (але він, судячи з усього, закон таки підпише). Сильніша - що у бюджеті таки не виявиться коштів, і програму фінансування забудовників не профінансують, або фінансуватимуть символічно. В такому разі суспільні втрати становитимуть ще пару висоток в історичних центрах - без рішень містобудівних рад та інших погоджень.

Відповіді

  • 2008.12.12 | BIO

    Оце цитуєте

    "НАЙБІЛЬШ ПОТУЖНА - ГРУПА РЕГІОНІВ"

    - Ви щойно залишили посаду спікера Верховної Ради. Напевно вам не раз доводилося стикатися з лобізмом певних рішень у парламенті. Які його напрямки були найбільш яскраво виражені?

    - Немає одного яскравого напрямку. У Верховній Раді все складається в залежності від ситуації. Як правило, це - економічний лобізм. Змінити тарифну ставочку, "закончик" проштовхнути, змінити об'єкт і суб'єкт оподаткування, придумати якусь умовну Тендерну палату номер два.

    Дякую Богові, що не було постійної більшості, і я міг "збити піну"! А якщо би були постійні 300 голосів, ми б побачили багато дивного...

    http://www.epravda.com.ua/publications/493e358007ead
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.12 | media

      Та ні, якось "сам здогадався", хоча інтерв"ю це читав

  • 2008.12.12 | media

    Дивно, про коаліцю повно бажаючих порозмовляти,а на цю тему -ні



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".