МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Портнов пропонує "удосконалити" те, що звуть "Регламентом ВРУ"

12/15/2008 | Майдан-ІНФОРМ
, з особистими підписами народних депутатів.

Відповідний проект постанови “Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо утворення та організації діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України), внесений народним депутатом від БЮТ Андрієм ПОРТНОВИМ.

Як зазначає автор проекту постанови у пояснювальній записці, необхідність запропонованих змін обумовлена рішеннями Конституційного Суду України від 25 червня 2008 року (справа про перебування народного депутата України у депутатській фракції) та від 17 вересня 2008 року (справа про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді України), в яких надано офіційне тлумачення окремих положень Конституції України.

Так, у підпункті 5.1 пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду від 25 червня 2008 року вказано, що «в процесі структурування та внутрішньої організації діяльності Верховної Ради України визначальну роль відведено депутатським фракціям, у тому числі у формуванні коаліції депутатських фракцій...». В підпункті 3.2.1 пункту 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду від 17 вересня 2008 року зазначається, що «Конституція України визначила суб’єктів формування коаліції депутатських фракцій - депутатські фракції». А в пункті 1 резолютивної частини цього ж рішення Конституційний Суд надає тлумачення частинам шостій, сьомій та дев’ятій статті 83 Конституції та встановлює, що словосполучення «коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України» слід розуміти як «сформоване на встановлених Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України засадах об`єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій, кількість народних депутатів України в яких становить більшість від конституційного складу Верховної Ради України, які (депутатські фракції) на основі узгодження політичних позицій погодились на спільну парламентську діяльність».

Таким чином, Конституційний Суд чітко визначив, що суб’єктами коаліції депутатських фракцій є депутатські фракції, а не окремі народні депутати.

Водночас, Регламент Верховної Ради України визначає суб’єктами коаліції депутатських фракцій народних депутатів, що не відповідає Конституції.

Виходячи з викладеного, А.ПОРТНОВ пропонує внести зміни, згідно з якими до складу коаліції входить не більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, а депутатські фракції, кількість народних депутатів в яких становить більшість від конституційного складу.

Також передбачається внесення змін до ст. 63 Регламенту ВР щодо організації діяльності коаліції. Так чинна норма передбачає, що коаліція приймає рішення на своїх загальних зборах більшістю голосів народних депутатів, які входять до складу коаліції. При цьому, автор проект постанови пропонує затвердити положення згідно з яким, коаліція приймає рішення на своїх загальних зборах в порядку, встановленому коаліційною угодою.

Запропонованими змінами також передбачається, що припинення діяльності коаліції наступає через вихід із складу коаліції депутатської фракції (депутатських фракцій), внаслідок чого кількість народних депутатів у депутатських фракціях, що сформували коаліцію, стала меншою, ніж визначено Конституцією України. Чинна редакція передбачає, що припинення діяльності коаліції настає внаслідок зменшення чисельного складу коаліції до кількості народних депутатів, меншої ніж визначено Конституцією України.

поставив:sean, нагадуючи, що згідно з рішеннями Конституційного суду України Регламент ВРУ має бути прийнято лише у формі закону. Ні чинний акт ВРУ, ні його попередники, визнані Судом неконституційними, законом не є і не були. При цьому, відповідно до ст.19 Конституції України, ВРУ, як і всі державні органи, має діяти лише відповідно до закону

Відповіді

  • 2008.12.15 | Адвокат ...

    Какая прєлєсть, ґеті уґрьобіщниє касамольци!

    Всмоктавши зі спермою своїх батьків-камуніздів максиму: "Як що Природа сі опирає рішенням Пратії,-- най тая курва сі начуває!", касамольці пішли далі! Вони взяли за максиму таке: "Як що те, що ми зробили,-- гівно, ми зробимо так, аби го всі називали "цяця"!"

    І Портнов, як не рахувать ТЮлєнцію,-- перший в тому касамолістичному змаганні із здоровим ґлуздом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.16 | Олександр Дядюк

      Да - з портюшкою, політика перетвориться на чисте рейдерство.

      Стаття 83. Конституції України:
      .... "У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, ДО СКЛАДУ ЯКОЇ входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України"

      Прошу звернути увагу на словополучення - ДО СКЛАДУ ЯКОЇ, а значить мова йде про субьєкта згаданого в однині, а це за текстом лише коаліція (бо слово фракції згадано в множині, а значить якщо для коаліції було б достатньо лише фактору входження фракцій, без входження більшості депутаів, тоді було б вжито термін - ЯКИХ (фракцій).
      Враховуючи, що в цитованій нормі Конституції вжито термін в однині - "до якої" (входить більшість депутатів) і йде мова саме про коаліцію, тобто щоб до неї входило саме більшість безпосередніх депутатів, а не лише їх фракцій, то коаліція, на мою думку існує лише у разі, якщо її членами є більшість депутатів, а не лише фракцій.
      На жаль Конституційний суд, обслуговуючи рейдерів тимошенко, які вже і його приватизували, не дав чіткого розяснення, у звязку з чим суддя конституційного суду Бринцева в окремій думці прямо вказала, що - "Аналіз роз'яснення Конституційним Судом України словосполучення "коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України" (пункт 1 резолютивної частини Рішення) дає підстави для критики, оскільки по суті це є своєрідною словесною компіляцією (зібранням) словосполучень з окремих конституційних положень і не містить елементів тлумачення, яке мав би дати орган конституційної юрисдикції, зосередившись на цьому питанні".
      Крім того, окрему критичну думку висловлили ще декілька суддів конституційного суду, які приймали участь у розгляді справи.
      Але, що зробиш, уже не лише адміністративні суди, але видно і конституційний суд - є приватною власністю БЮТу і містяться у кишені ужже політичного рейдера Андрюшки портнова (київський окружний адмін суд навіть знаходиться в одному приміщенні із апаратом паортії Батьківщини, їх таблички навіть поряд - тому не дивуйесь якщо спутаєте їх).
      А те, що робить Тимошенко з Портновим, на мою думку, є не що інше як узурпація влдади і, по суті, - державний переворот.
  • 2008.12.16 | странник

    Коли вже Регламент стане законом?

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > , з особистими підписами народних депутатів.
    >
    > Відповідний проект постанови “Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо утворення та організації діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України), внесений народним депутатом від БЮТ Андрієм ПОРТНОВИМ.
    >
    > Як зазначає автор проекту постанови у пояснювальній записці, необхідність запропонованих змін обумовлена рішеннями Конституційного Суду України від 25 червня 2008 року (справа про перебування народного депутата України у депутатській фракції) та від 17 вересня 2008 року (справа про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді України), в яких надано офіційне тлумачення окремих положень Конституції України.
    >
    > Так, у підпункті 5.1 пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду від 25 червня 2008 року вказано, що «в процесі структурування та внутрішньої організації діяльності Верховної Ради України визначальну роль відведено депутатським фракціям, у тому числі у формуванні коаліції депутатських фракцій...». В підпункті 3.2.1 пункту 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду від 17 вересня 2008 року зазначається, що «Конституція України визначила суб’єктів формування коаліції депутатських фракцій - депутатські фракції». А в пункті 1 резолютивної частини цього ж рішення Конституційний Суд надає тлумачення частинам шостій, сьомій та дев’ятій статті 83 Конституції та встановлює, що словосполучення «коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України» слід розуміти як «сформоване на встановлених Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України засадах об`єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій, кількість народних депутатів України в яких становить більшість від конституційного складу Верховної Ради України, які (депутатські фракції) на основі узгодження політичних позицій погодились на спільну парламентську діяльність».
    >
    > Таким чином, Конституційний Суд чітко визначив, що суб’єктами коаліції депутатських фракцій є депутатські фракції, а не окремі народні депутати.
    >
    > Водночас, Регламент Верховної Ради України визначає суб’єктами коаліції депутатських фракцій народних депутатів, що не відповідає Конституції.
    >
    > Виходячи з викладеного, А.ПОРТНОВ пропонує внести зміни, згідно з якими до складу коаліції входить не більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, а депутатські фракції, кількість народних депутатів в яких становить більшість від конституційного складу.
    >
    > Також передбачається внесення змін до ст. 63 Регламенту ВР щодо організації діяльності коаліції. Так чинна норма передбачає, що коаліція приймає рішення на своїх загальних зборах більшістю голосів народних депутатів, які входять до складу коаліції. При цьому, автор проект постанови пропонує затвердити положення згідно з яким, коаліція приймає рішення на своїх загальних зборах в порядку, встановленому коаліційною угодою.
    >
    > Запропонованими змінами також передбачається, що припинення діяльності коаліції наступає через вихід із складу коаліції депутатської фракції (депутатських фракцій), внаслідок чого кількість народних депутатів у депутатських фракціях, що сформували коаліцію, стала меншою, ніж визначено Конституцією України. Чинна редакція передбачає, що припинення діяльності коаліції настає внаслідок зменшення чисельного складу коаліції до кількості народних депутатів, меншої ніж визначено Конституцією України.

    Судячи з цього тексту, змыни нормальны.

    > поставив:sean, нагадуючи, що згідно з рішеннями Конституційного суду України Регламент ВРУ має бути прийнято лише у формі закону. Ні чинний акт ВРУ, ні його попередники, визнані Судом неконституційними, законом не є і не були. При цьому, відповідно до ст.19 Конституції України, ВРУ, як і всі державні органи, має діяти лише відповідно до закону

    Цікаво куди дивляться наші юристи? Скільки вже говорилося про те що Регламент ВР це текст на туалетному папері... Тому він так і використовується... А віз і нині там.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.16 | Олександр Дядюк

      Тобто

      странник пише:
      >
      > Судячи з цього тексту, змыни нормальны.
      >


      Тобто, на вашу думку, якщо кілька голів фракцій домовляться між собою і підпишуть коаліційну угоду, а всі інші депутати ні - то всеодно коаліція є????
      Тобто з вашої точки зору можлива більшість, навіть якщо до неї входитиме три депутати (голови фракцій які підписали угоду)????
      Ніхрена собі більшість і ніхрена собі коаліція.
      Але для рейдерів типу Портнова і це зійде.
    • 2008.12.16 | Олександр Дядюк

      Тобто

      странник пише:
      >
      > Судячи з цього тексту, змыни нормальны.
      >


      Тобто, на вашу думку, якщо кілька голів фракцій домовляться між собою і підпишуть коаліційну угоду, а всі інші депутати ні - то всеодно коаліція є????
      Тобто з вашої точки зору можлива більшість, навіть якщо до неї входитиме три депутати (голови фракцій які підписали угоду)????
      Ніхрена собі більшість і ніхрена собі коаліція.
      Але для рейдерів типу Портнова і це зійде.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.16 | странник

        Re: Тобто

        Олександр Дядюк пише:
        > странник пише:
        > >
        > > Судячи з цього тексту, змыни нормальны.
        > >
        >
        >
        > Тобто, на вашу думку, якщо кілька голів фракцій домовляться між собою і підпишуть коаліційну угоду, а всі інші депутати ні - то всеодно коаліція є????
        > Тобто з вашої точки зору можлива більшість, навіть якщо до неї входитиме три депутати (голови фракцій які підписали угоду)????
        > Ніхрена собі більшість і ніхрена собі коаліція.
        > Але для рейдерів типу Портнова і це зійде.

        Ви виходите з того, що депутати в нас повне лайно, яке проголосує за все що їм скажуть.
        Ну то тоді нічим окрім АКМ тут не допоможеш.
      • 2008.12.16 | Mykola_2007

        Re: Тобто

        Взагалі щоб голова фракції, щось підписував потрібно рішення фракціїї, яке приймаеться на сборах фракції більшістю. А так чому б і ні, наші депутати і так страждають від відсутності партійної дисципліни.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.12.17 | Олександр Дядюк

          Re: Тобто

          Mykola_2007 пише:
          > Взагалі щоб голова фракції, щось підписував потрібно рішення фракціїї, яке приймаеться на сборах фракції більшістю. А так чому б і ні, наші депутати і так страждають від відсутності партійної дисципліни.


          А якщо все ж підпишуть без рішення фракції?
          Он тюльки заявили, що якщо не нравиться - біжіть у суд і баста. але коаліція створена і все (і це вони казали ще коли коаліція не була підписана, а Литвин вже оголосив).
          Таким чином, що виходить? - А виходить, що з точки зору тюльків, поки суд не відмінить таке рішення про створення коаліції більшості фракцій (у складі трьох депутатів), то коаліція ЄЄЄЄЄ! Ура таваріщі.

          А щодо суду? Так чия приватна власність у нас суди? Бютівські!
          І який у вас шанс виграти цей суд, особливо якщо судді позвонить голова ВС Онопенко?
    • 2008.12.16 | Sean

      Re: Коли вже Регламент стане законом?

      странник пише:

      > Цікаво куди дивляться наші юристи? Скільки вже говорилося про те що Регламент ВР це текст на туалетному папері... Тому він так і використовується... А віз і нині там.
      А хто це такі - "наші юристи"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.16 | странник

        Re: Коли вже Регламент стане законом?

        Sean пише:
        > странник пише:
        >
        > > Цікаво куди дивляться наші юристи? Скільки вже говорилося про те що Регламент ВР це текст на туалетному папері... Тому він так і використовується... А віз і нині там.
        > А хто це такі - "наші юристи"?

        Sean. Хто ж ще?? :)
        Я ж не юрист, але про цю дурню з регламентом чорт зна коли писав...
        Вся надія на профі. А вони зайняті чимось більш важливим, ніж ВР...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.12.16 | Sean

          Re: Коли вже Регламент стане законом?

          странник пише:
          > Sean пише:
          > > странник пише:
          > >
          > > > Цікаво куди дивляться наші юристи? Скільки вже говорилося про те що Регламент ВР це текст на туалетному папері... Тому він так і використовується... А віз і нині там.
          > > А хто це такі - "наші юристи"?
          >
          > Sean. Хто ж ще?? :)
          Ага, щас :)

          > Я ж не юрист, але про цю дурню з регламентом чорт зна коли писав...
          > Вся надія на профі. А вони зайняті чимось більш важливим, ніж ВР...
          Зароблення собі грошви - дійсно важливіша справа ніж ВРУ.

          Але справа не в тому. Справа в тому, що вірогідність такого позову бути задоволеним без підтримки згори, без дуже потужного PR супроводу - біля нуля. Це як з політрехвормою чи з прийняттям закону про недоторканність місцевих депутатиків.

          Простого позова написати - не проблема.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.12.16 | странник

            Re: Коли вже Регламент стане законом?

            Sean пише:
            > странник пише:
            > > Sean пише:
            > > > странник пише:
            > > >
            > > > > Цікаво куди дивляться наші юристи? Скільки вже говорилося про те що Регламент ВР це текст на туалетному папері... Тому він так і використовується... А віз і нині там.
            > > > А хто це такі - "наші юристи"?
            > >
            > > Sean. Хто ж ще?? :)
            > Ага, щас :)

            А от Монтян як звір всіх гризе.

            > > Я ж не юрист, але про цю дурню з регламентом чорт зна коли писав...
            > > Вся надія на профі. А вони зайняті чимось більш важливим, ніж ВР...
            > Зароблення собі грошви - дійсно важливіша справа ніж ВРУ.

            Ну всі як один... :((( Ну і куди бідному селянину подітися??

            > Але справа не в тому. Справа в тому, що вірогідність такого позову бути задоволеним без підтримки згори, без дуже потужного PR супроводу - біля нуля. Це як з політрехвормою чи з прийняттям закону про недоторканність місцевих депутатиків.

            Це ясно. :)

            > Простого позова написати - не проблема.

            Мабуть дорого обійдеться?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.12.16 | Sean

              Re: Коли вже Регламент стане законом?

              странник пише:
              > А от Монтян як звір всіх гризе.
              Значить моцні зуби має - то добре

              > > Але справа не в тому. Справа в тому, що вірогідність такого позову бути задоволеним без підтримки згори, без дуже потужного PR супроводу - біля нуля. Це як з політрехвормою чи з прийняттям закону про недоторканність місцевих депутатиків.
              >
              > Це ясно. :)
              ну так отож

              >
              > > Простого позова написати - не проблема.
              >
              > Мабуть дорого обійдеться?
              Аніскільки, бо писати я його буду (безкоштовно, ясен пень) тільки коли побачу перспективи. Навіть не перемоги (бо див.вище), а реальної дії реальних людей з реальним інформаційним супроводом (як би не ставитися до сайту "Майдан", а його і блогів -мало). А такого я навряд чи побачу.

              Написати - не проблема, питання що потім з ним робити.
            • 2008.12.17 | Олександр Дядюк

              Re: Коли вже Регламент стане законом?

              странник пише:
              >
              > А от Монтян як звір всіх гризе.



              І кого вона загризла?
  • 2008.12.16 | Shooter

    рейдерюша муґабе

    На днях "баааальшой дімакрат" та, за натурою,істинний БЮТовєц, тов. Мугабе заявив: холєра арєстованная! а хто думаю інакше - нехай жаліється в Печерський суд.

    **********

    Один до одного. Щодо тупорилого цинізму.
  • 2008.12.20 | omela

    доручення оперативно взято до виконання новими коаліціянтами (/)

    Коаліція вже написала, що більшості їй не треба
    17.12.2008 18:06___ www.ПРАВДА.com.ua

    У Верховній Раді зареєстровано проект постанови, яким змінються вимоги регламенти до коаліції зокрема щодо її складу.

    Авторами проекту є народні депутати Юрій Кармазін (фракція НУ-НС), В’ячеслав Коваль (фракція НУ-НС), Олег Зарубінський (фракція Блоку Литвина), Сергій Сас (БЮТ).

    Як повідомив в інтерв’ю УНІАН Коваль, даним проектом постанови передбачається вилучити з регламенту норму про те, що до складу коаліції входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

    За його словами, Конституція чітко говорить, що коаліцію утворюють депутатські фракції.

    Коваль нагадав, що таке ж роз’яснення дав і Конституційний Суд. За його словами, Конституція не вимагає ніякого списку народних депутатів з особистими підписами про входження в коаліцію.

    Коваль додав, що сьогодні до коаліції входять три фракції - БЮТ, НУ-НС та Блоку Литвина. Рішення цих трьох фракцій є, а також підписана коаліційна угода. "І на цьому крапка", - зазначив він.

    Коваль наголосив, що на сьогодні до коаліції входить "понад 245 народних депутатів (у фракції НУ-НС по списку 71 народний депутат, у фракції БЮТ - 156, у Блоку Литвина – 20 - ).

    Як відомо, представники фракції Партії регіонів заявляють, що коаліції не існує, оскільки з фракції НУ-НС лише 37 депутатів підписалися під її створенням, тому з необхідних 226 коліаціантів є лише 212.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".