МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Слідча комісія ВР з перевірки діяльності НБУ: а судді хто?

12/19/2008 | Вільний форумчанин
Відповідно до ухваленої вчора постанови, Слідчу комісію з перевірки діяльності Національного банку очолив народний депутат Юрій Полунєєв (БЮТ), заступником призначено народного депутата Владислава Лук'янова (ПР), секретарем - Аллу Александровську (КПУ). До складу комісії увійшли народні депутати від Партії регіонів Юрій Каракай, Ігор Шкіря, Ігор Прасолов, від БЮТ - Руслан Богдан, Юрій Триндюк, Олег Ляшко. Від НУНС - Олександр Клименко, Сергій Харовський, від фракції Блока Литвина - Ірина Белоусова.

Спробуємо оцінити фаховість цих, як сказав би пан Черновецький, хороших людей.

1. Юрій Полунєєв, голова Комісії (від БЮТ)

Виходячи з біографії, дійсно має бути фахівцем у банківській справі. Економіст-міжнародник за фахом, все життя працював у галузі фінансів, навчався і працював за кордоном, працював керівником Европейського банку реконструкції та розвитку в Україні, є членом Ради НБУ (вже три місяці як).

Отже, голову комісії парламент обрав начебто кваліфікованого. Подивимося на решту комісарів.

2. Владислав Лук'янов, заступник голови Комісії (від ПР)

Здавалося б, заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності та заступник голови Слідчої комісії у справах НБУ мав би мати принаймні спеціалізовану освіту банкіра або фінансиста. Проте з http://dovidka.com.ua/fcontent.php?pacode=311&topic=388881">біографії парламентаря дізнаємося, що за фахом він «управлінець морським транспортом», а також володар невідомих знань, одержаних в Національній академії внутрішніх справ України (судячи з назви навчального закладу, знання навряд чи мають стосунок до банківської справи) одночасно з депутатством у Донецькій обласній раді, де пан депутат очолював постійну комісію з питань зовсім навіть не банків, а соціальної політики.

Про досвід роботи депутата хоч в якійсь банківській установі біографія нічого не повідомляє, натомість публіці він запам’ятався як смілива людина, яка вкрала картку для голосування в тодішнього голови парламенту Арсенія Яценюка.

3. Алла Александровська, секретар Комісії (від БЮТ)

Попри те, що Алла Александровська працює в парламенті секретарем Комітету з питань бюджету, з її біографії дізнаємося, що за фахом пані Александровська є інженером-механіком, а досвід роботи має лише в двох організаціях – інженером на «електроприладобудівному» заводі Хартрон та народним депутатом у парламенті (останні 10 років).

Відомостей, що могли б справити враження про наявність в депутата Александровської хоч якихось знань чи досвіду, пов’язаних з банківською справою чи фінансами, біографія не містить.

Переходимо від керівників Слідчої комісії до її рядових членів.

4. Юрій Каракай (від ПР)

Біографія цього депутата свідчить, що він має представляти в комісії вітчизняну науку. Ця молода людина (41 рік), що отримала основну вищу освіту як інженер-будівельник, в перервах між активною зовнішньо-економічною бізнесовою діяльністю та держслужбою встигла захистити дві дисертації, кандидатську (у 2002 році, під час роботи в Адміністрації Президента) та докторську (у 2008 році, під час роботи народним депутатом).

Поза всяким сумнівом, науковий доробок вченого є цінним для народного господарства країни (кандидатська дисертація має назву «Експортний маркетинґ будівельних матеріалів», докторська – очевидно, у розвиток теми, яку вивчає молодий науковець – «Маркетинґ на ринку інноваційних товарів»), але бок, яким воно має стосунок до банківської справи та діяльності НБУ, лишається неочевидним.

5. Ігор Шкіря (від ПР)

З http://dovidka.com.ua/fcontent.php?pacode=311&topic=267328">біографії дізнаємося, що пан Шкіря, який за фахом є інженером-електромеханіком, має багатий трудовий досвід – працював крипільником у шахті, працював директором комерційної структури (одночасно отримуючи диплом юриста), зрештою, депутатом Донецької міськради та народним депутатом України (вже 6 років). Ані за фахом, ані за родом зайнять ніякого стосунку до банківської системи, відповідно до біографії, не має.

6. Ігор Прасолов (від ПР)

Попри те, що є членом Ради НБУ, очевидно, за квотою п. Ахмєтова (Ігор Прасолов до обрання депутатом працював менеджером СКМ), ніколи не працював у банківській сфері. За фахом – викладач політекономії.

7. Руслан Богдан (від БЮТ)

В біографії цієї молодої (1972 р.н.) людини не сказано, за яким фахом він отримав вищу освіту – але вона все ж є, і це добре. До обрання депутатом працював першим заступником директора ТОВ "Енерготорг" – судячи з назви, до банківської справи діяльність цієї компанії якщо і має стосунок, то вельми опосередкований.

8. Юрій Триндюк (від БЮТ)

За основним фахом історик, пан Триндюк, судячи з назв компаній, які він заснував та якими він керував (Білогірський комбінат хлібопродуктів, Заграва Експо, ТОВ "Хлібні інвестиції"), займався виробництвом хлібобулочних виробів та торговельними операціями, а не банківською справою.

9. Олег Ляшко (від БЮТ)

Скандально відомий народний депутат Ляшко, здобувши юридичну освіту в педагогічному інституті, до обрання депутатом працював лише журналістом, притому у виданнях зовсім не фінансового спрямування.

Як фінансист під час роботи депутатом проявив себе, як Майдан-Інформ інформував своїх читачів, лише кришуванням славнозвісної Тендерної палати.

10. Олександр Клименко (від НУНС)

Як випливає з біографії, першу вищу освіту (економічну) отримав у віці 34 років, одночасно працюючи головою правління АТ "Енергозбутпром". Пізніше керував підприємствами під назвами ВАТ «Донбасенергобуд» та ТОВ "Лізінг - Центр". У банківській сфері, очевидно, жодного дня не працював.

11. Сергій Харовський (від НУНС)

Мабуть, представляє в Слідчій комісії спеціалістів не з банків, а зі слідцтва. Має багатий професійний досвід, за фахом інженер-механік та КГБешник, працював інженером, КГБшником, СБУшником, міліціонером (начальником Департаменту внутрішньої безпеки МВС України), з перервою на роботу директором страхової компанії. Втім, працювати у банківській сфері не довелося.

12. Ірина Белоусова (від БЛ)

Відрізняється багатим політичним досвідом. Обравшись до Верховної Ради третього скликання за списками Партії зелених у 1998, у 2002 році балотувалася за списками блоку "Жінки за майбутнє", у 2006 – за списками блоку «Не так!». Захід від Блоку Литвина у 2007, нарешті, виявився вдалим.

Пані Белоусова є науковцем, працювала доцентом катедри бухгалтерського обліку і контролю Житомирського державного технологічного університету. Втім, банківська справа, судячи з біографії, ніколи не входила до наукових чи професійних інтересів депутата – в банківських установах вона не працювала, тема її дисертації очікувано важлива для народного господарства взагалі та банківського сектору зокрема: «Облік та аналіз ефективності виробництва (на матеріалах підприємств художніх промислів України)».

-
Днями Арсеній Яценюк висловив думку про те, що така слідча комісія буде "як мертвому припарки", оскільки фаховий рівень нардепів знаходиться на рівні учнів третього класу загальноосвітньої школи. Тепер можемо оцінити, наскільки він був правий.

Відповіді

  • 2008.12.19 | Микола Гудкович

    Плюс — а мета яка? Такі ж і судді

  • 2008.12.19 | Д-р Юрій

    Re: Слідча комісія ВР з перевірки діяльності НБУ: а судді хто?

    Особливих коментарів не маю. Правда, автор "забув", що, наприклад, нинішній голова наглядової ради Нацбанку також до банків не мав ніякого відношення. А це як?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.19 | Вільний Форумчанин

      Ну чому ж, щодо Порошенка Ви неправі...(л)

      Біографію див. http://homopoliticus.com/porosh/index.php

      По-перше, Порошенко має серйозну профільну базову освіту в серйозному виші (а не інженера-електротехніка, історика чи юриста з педінституту):

      "В 1989 г. окончил факультет международных отношений и международного права Киевского государственного университета им. Т. Шевченко по специальности экономист-международник"

      По-друге, Порошенко серйозно займався банківським бізнесом (зараз не займається, бо банк продав кілька років тому):

      До избрания в парламент был крупным предпринимателем. Сегодня почетный президент производственного концерна "Укрпроминвест".
      ....
      Банк концерна - МРИЯ-Банк - входит в число 30 крупнейших банков Украины.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.20 | Д-р Юрій

        Re: Ну чому ж, щодо Порошенка Ви неправі...(л)

        Уважно перечитав біографію Порошенка й не знайшов там НІЧОГО про банки. Може, Ви підкажете? Бо в іншому він нічим не відрізняється (с точки зору банківської справи), скажімо, від Прасолова, Клименко чи Білоусова (боронь боже, я зовсім не в захваті від цих особистостей!).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.12.20 | Адвокат ...

          Що, і про банк "Мрія",-- не побачили?

        • 2008.12.20 | OLexandra

          До речі, Порошенко був і комісії з цінних паперів,

          і в бюджетному комітеті
        • 2008.12.20 | Вільний форумчанин

          Я процитував фрагмент - про банк Мрія

          Д-р Юрій пише:
          > Уважно перечитав біографію Порошенка й не знайшов там НІЧОГО про банки. Може, Ви підкажете?

          Подивіться мій допис, на який Ви відповіли.

          > Бо в іншому він нічим не відрізняється (с точки зору банківської справи), скажімо, від Прасолова, Клименко чи Білоусова (боронь боже, я зовсім не в захваті від цих особистостей!).

          Окрім того, що Порошенко серйозно займався саме банківським бізнесом, від відрізняється від названих Вами осіб ще й освітою.

          Про освіту Порошенка я вже писав, про освіту цих трьох - думаю, не Вам мені пояснювати її якість: Прасолов одержав освіту з політекономії в радянські часи (втім, я думаю він єдиний фахівець у цій комісії, окрім Полунєєва), Кліменко практично не має вищої освіти (отримав її явно заочно - у 34 роки, працюючи вже директором торговоленої компанії; ще й "економіста"), Білоусова за фахом є банальним бухгалтером (що до банківської справи чи фінансів на макрорівні практично не має стосунку).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.12.21 | Д-р Юрій

            Re: Я процитував фрагмент - про банк Мрія

            Уважно продивився сайт "Укрпромінвесту" - ніде не написано, що банк "Мрія" до нього входить. До того ж такого банку зараз взагалі немає. Він перейменований ще в березні 2007 у Банк ВТБ, оскільки входить не в Укрпромінвест, а у фінансову мережу ВТБ (російського походження)

            Зауважте, я зовсім не вважаю, що Порошенко не на місці. Я лише кажу про суто формальні ознаки.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.12.21 | Вільний форумчанин

              Re: Я процитував фрагмент - про банк Мрія

              Д-р Юрій пише:
              > Уважно продивився сайт "Укрпромінвесту" - ніде не написано, що банк "Мрія" до нього входить. До того ж такого банку зараз взагалі немає. Він перейменований ще в березні 2007 у Банк ВТБ, оскільки входить не в Укрпромінвест, а у фінансову мережу ВТБ (російського походження)

              Ви мабуть не в курсі - Укрпромінвест (Порошенко) продав банк Мрія російському банку ВТБ. Тому сьогодні Мрія не існує і не входить до складу Укрпромінвеста.

              Але це не заперечує наявність у Порошенка досвіду банківського бізнесу :)

              > Зауважте, я зовсім не вважаю, що Порошенко не на місці. Я лише кажу про суто формальні ознаки.

              Аналогічно і я - не наполягаю на тому що він на місці :) Але порівнювати його з неуками з парламентської комісії теж недоречно, нмд


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".