МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Боротьба з "політичною корупцією" має стати всенародною

12/26/2008 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 26 грудня. (Надія Юрченко - УКРІНФОРМ). Політична корупція в Україні стала методом управління державою і набула масштабів всеукраїнського стихійного лиха. Побороти її можна тільки системно, об'єднавшись довкола цієї ідеї та виробивши коротко- та довготермінову стратегію її подолання. Такою була основна думка учасників засідання "круглого столу" в УКРІНФОРМі на тему "Політична корупція - загроза національній безпеці України". Організувала його громадська організація "Українське юридичне товариство", а участь у засіданні взяли представники громадських організацій, РНБО та СБУ, правозахисники, політики, експерти, повідомляє кореспондент агентства.

Відкриваючи засідання "круглого столу", голова Українського юридичного товариства Олег Березюк навів конкретні приклади найбільш резонансних злочинів, вчинених посадовими особами з використанням владних повноважень, факти правового нігілізму у діях депутатів місцевих рад, ігнорування законів України представниками правоохоронних органів, масового невиконання судових рішень, незаконного звільнення обраних громадами посадовців. Найбільше обурення учасників "круглого столу" викликало те, що ніхто з винуватців цих кричущих порушень закону не був покараний.

Голова громадського об'єднання "Київський народний контроль" Богдан Кавулич висловив переконання, що боротьба з корупцією повинна стати всенародною." Час для цього дуже підходить, бо сьогодні країна падає у прірву", - сказав він. Б.Кавулич вважає, що боротьбу слід вести по двох стратегічних лініях - превентивній і каральній. Як захід превентивної стратегії він запропонував створити Національне агентство з експертизи законодавства на предмет зменшення можливостей використання законодавчих актів у корупційних цілях. До нього мають увійти експерти з різних галузей народного господарства і сфер нашого життя, які проаналізують сьогоднішні закони, що дають економічне підгрунтя для корупційних дій. На його думку, Національне агентство повинно бути наділене повноваженнями законодавчої ініціативи, яку зможе вносити на розгляд Верховної Ради через відповідний парламентський комітет. Виконавчою структурою у боротьбі з корупцією має бути Національне бюро розслідувань корупційних дій, яке матиме мережу відділень у регіонах і опиратиметься на громадськість. "А наше з вами завдання - створити громадські організації, які будуть допомагати подібному центру боротися з корупцією, інформуючи його про це", - підсумував Б. Кавулич.

Президент Міжнародної асоціації офіцерів спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю "Центр" Олександр Давиденко зазначив, що проблема корупції в Україні є системною, тож до її вирішення теж треба підходити системно. За його словами, у багатьох країнах Причорномор'я, Дунайського басейну і Балтії "уже пройшли те, про що ми сьогодні говоримо: створили спецпідрозділи, понабивали синців, зробили купу помилок, тобто зараз вже можна говорити, що є певний досвід боротьби з корупцією".

О.Давиденко також запропонував практичні кроки, яких можна вжити зараз. Зокрема, на його думку, при розгляді громадянських, економічних, господарських справ слід повернути інститут виборних народних засідателів, які обиратимуться для участі в засіданнях шляхом випадкової комп'ютерної вибірки і матимуть голос, що зможе змінювати рішення судді.

Лідер трудового руху "Солідарність" Віктор Горобчук зазначив, що очолювана ним організація має відповідні технології і буде це робити. "В нас є плани по землі навколо Києва, по шахтарях, вони реальні, ми будемо діяти, ми повинні відійти від політики декларацій і прийти до політики дій", - заявив він.

Підсумовуючи виступи учасників "круглого столу", народний депутат України 3-х скликань, Герой України, лідер громадсько-політичного об'єднання "Український блок" Степан Хмара наголосив: "ми повинні замислитися над нашою відповідальністю за долю України.., громадянство України повинно об'єднатися в могутній солідарний кулак". "Я вірю, що ми знайдемо розуміння в нашому суспільстві", - наголосив С. Хмара.

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.12.27 | karpo

    А Хмара наче в УНП ще недавно був?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".