МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як вплинула криза на сільське господарство?

12/05/2008 | Koala
Я щось не можу розібратися. Металурги - там зрозуміло, зараз ніхто не хоче інвестувати гроші в капітальні проекти - падає будівництво, і в людей нема грошей на нові авто - падає автовиробництво. Але ж їсти хочуть всі і завжди. То яким боком криза вдарила по агропромисловості? Чи там проблема в доларових кредитах? Але ж якщо продати наше зерно за світовими цінами, все одно, здається, має вистачити на покриття збитків...

Відповіді

 • 2008.12.05 | kotygoroshko

  позитивно

  самий час селянам здати доллари і закупити дизельне пальне під весінню посівну
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.05 | Koala

   А чому ж всі заявляють про кризу в АПК?

 • 2008.12.05 | Боровик

  Re: Як вплинула криза на сільське господарство?

  Криза вплинула дуже негативно.
  По кукурудзі зараз просто наглядно. На полях зараз всюди мождна надибати 100-гектарні поля з нескошеною кукурудзою. Вартість кукурудзи упала до 400 гривень за тону!!! А було більше 2000. Витрати на збір однієї тони кукурудзи перевищують ці 400 гривень. Вигідніше придбати кукурудзу у того фермера що вже зібрав її ніж збирати власну. Про витрати на посів і вирощування я мовчу.
  По моркві. Моркву неможливо продати дорожче як 70 копійок за кг. Затрати тільки на збір - 30 копійок. Доставка на склад і сортування - ще 20 копійок. Витрати на реалізацію - 20 копійок. Тобто в нулі вихід тільки по збору. Знову ж не береться до уваги поперені витрати. Фермери так і залишають моркву в полі.
  Капуста - тиждень тому бачив лан до горизонту з якого не знято жодної капустини. Виручка з реалізації не покриває витрат на збір і довезення до міста.
  Картопля - переважно збитки, але через засуху в червні і дощі в липні-вересні.
  Зернові - як з кукурудзою, тільки вони вже зібрані. Реалізація не покриває витрат.
  **
  Основні причини - адміністрування влади всіх дій. Інфляція вбила будь-який прибуток. Уряд працював на задовільнення потреб великих бізнес груп, але це їм теж не допомогло.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.05 | Koala

   А чому впали ціни, пояснити не можете?

   Чому ж інфляція не зачепила їжу?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.12.05 | Боровик

    Re: А чому впали ціни, пояснити не можете?

    Не знаю чому впали ціни, бо не економіст. Думаю, що через інерційність СГ, яке неможливо різко припинити. Виробництво СГ продукції закладалось рік тому під час оранки землі. Тоді ніхто не міг передбачити сьогоднішньої ситуації. У СГ дуже високі фіксовані витрати, які не залежать від отриманої виручки. Це інші галузі лабільні.
    Мені також здається, що впав попит. Не знаю жодного випадку інвестивання в переробку. Потім, існує гостра проблема з грішми. Їх немає у бізнесів. Реалізація товару іде на будь-яких умовах, тільки щоб давали гроші. Гроші відразу ідуть на виплату різних боргів чи кредитів.

    Koala пише:
    > Чому ж інфляція не зачепила їжу?
    Чому ви вважаєте, що інфляція не зачепила їжу? Теж зачепила, але виробництво сметани займає 5 днів з моменту доїння корови, а для сільського виробника виробництво молока починається з того моменту як народжується теля, яке має стати коровою аж через три роки...
    Сметану можна виробляти, а можна і перечекати, потім знову виробляти. А корову можна або годувати або зарізати, але після зарізу знову виробляти молоко не вдасться.
 • 2008.12.05 | один_козак

  Негативно.

  Через ускладнення фінансування та зниження платоспроможного попиту у світі.
  Повідомлялося, що країни, котрі є крупними імпортерами зерна, будуть зменшувати закупівлі. Зокрема про арабські країни, котрі нафту видобувають. Нафтобакс похудав не тільки для Росії...
 • 2008.12.05 | velotrek

  Re: Як вплинула криза на сільське господарство?

  Так, дійсно, щось не щастить нам останні роки з зерном, і врожаї ніби-то нормальні маємо, але чомусь вони не рятують, тому що ціни на них самі знаєте як впали...
 • 2009.01.01 | Михайло Свистович

  Подивіться на ціни на м"ясні продукти. Вони не дуже ростуть,

  Часом навіть падають. Бо масово ріжуть худобу. В Київській області, наприклад, залишилось 45 тисяч корів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua