МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Деякі маловідомі факти про новорічні ялинки у горщиках

12/12/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Що ближче Новий рік, то більше з'являється людей, що хочуть заробити на цьому святі, і не важливо, у який спосіб це відбудеться. А що для нас є новорічним товаром номер один? Звісно ж, ялинка. От тому і виникає у торговців живим товаром щоразу більше ідей, як би на ялинках заробити.

Останніми роками дедалі частіше почали з'являтися оголошення про продаж не зрубаних, а живих ялинок. "Купіть нашу ялинку у горщику, - агітує нас бадьорий голос з рекламного ролику, - і ви зробите справжнє свято у вашій родині, а ще й врятуєте планету від суцільного знищення лісів, висадивши ялинку навесні на своєму городі!" Але, власне, не треба бути великим спеціалістом з ботаніки, аби зрозуміти, що подібний рекламний хід – звичайний "розвод" для пересічного споживача.

Звернімо, передусім, увагу на тару, що у ній продають дерева. Чи ці відерця й кошики, що в них продаються ялинки, є оригінальною тарою, у якій із насіння і дотепер росло дерево? Варто лише оцінити пропорції рослини і тари, або уважно подивитись на грунт, аби переконатись, що більшість запропонованих "живих" ялинок – це дерева, кілька днів тому нашвидкоруч викопані з природних ділянок і запхані у горщики. Додамо, що хвойні рослини майже ніколи не приживаються після пересадки, та й вирощені у контейнерах і перевалені у грунт дуже погано адаптуються до нових умов. Приклад – велика кількість контейнерних ялинок, що були висаджені за усіма правилами у Києві минулого року. Більшість з них наразі всохла... Тобто, нам пропонують товар, що нічим не відрізняється від звичайної зрубаної ялинки, товар, у якого така сама сумна доля. А якщо й відрізняється, то хіба-що ціною. До речі, часто-густо у 10 разів...

А тепер уявімо собі, що нам вдалося знайти суперчесних продавців, що продають справді живі ялинки у їхніх-же рідних контейнерах. Що станеться з ялинкою після перебування у теплому приміщенні? Правильно, розпочнеться вегетація. Зауважимо, що усі різновиди ялинок, що продають у контейнерах, є представниками суб-континентальної та континентальної кліматичних зон. Тобто вони потребують тривалого зимового відпочинку за низької, бажано від'ємної, температури. А передчасна вегетація, ще й за відсутності необхідної кількості світла, що його може забезпечити лише літній день, призведе до виснаження й загибелі рослини. Тобто, наша жива ялинка за 700 гр., за місяць-два опиниться там, де й усі інші новорічні красуні. Тобто, на смітнику...

Отже, виникає питання. Може варто відмовитись від безглуздих звичаїв? Чи вартий якийсь там день в календарі, аби через нього завдавати стільки шкоди навколишньому світові? Невже не можна вигадати чогось цікавішого, ніж щороку в новорічну ніч пити якусь бурду під знищеною кимось ялинкою? Може краще піти у театр? Чи в кіно? А чому не піти у новорічну ніч до лісу? І корисно, і радісно. І головне – екологічно.

Олександр Соколенко.

Відповіді

  • 2008.12.12 | Тіррел

    Re: Деякі маловідомі факти про новорічні ялинки у горщиках

    Купили живу ялинку в 2003 році (Агрус на Кільцьовій). Продавалася вона не в контейнері, а просто корені з землею були замотані в мішковину та присипані тирсою. Відразу пояснили, як користуватися багаторазовою ялинкою: відразу пересадити в великий вазонок, зимою в дім заносити лише на 7 днів, щоб ялинка була густішою, навесні відламувати зайві пуп"янки, у вазоні може прожити максимум 5 років. Слава Богу, ялинка цієї зими буде прикрашати нашу хату востаннє. Весною ми відвеземо її друзям на дачу, де посадимо в справжній грунт.
    Висновок: купуйте ялинки у перевірених постачальників.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.03 | Михайло Свистович

      Re: Деякі маловідомі факти про новорічні ялинки у горщиках

      Тіррел пише:
      > Купили живу ялинку в 2003 році (Агрус на Кільцьовій). Продавалася вона не в контейнері, а просто корені з землею були замотані в мішковину та присипані тирсою. Відразу пояснили, як користуватися багаторазовою ялинкою: відразу пересадити в великий вазонок, зимою в дім заносити лише на 7 днів, щоб ялинка була густішою, навесні відламувати зайві пуп"янки, у вазоні може прожити максимум 5 років. Слава Богу, ялинка цієї зими буде прикрашати нашу хату востаннє. Весною ми відвеземо її друзям на дачу, де посадимо в справжній грунт.
      > Висновок: купуйте ялинки у перевірених постачальників.

      Купив у неперевіреного на дорозі не у вазоні, а отак, як Ви. Стояла вона в нас місяць в хаті, потім винесли у горщику на вулицю, навесні посадили, досі росте, цього року наряджали її на вулиці під вікном в себе, де висадили.
  • 2008.12.12 | Soft

    У меня уже лет 15 всегда на новый год стоит хорошая зеленая с

    приятным ароматом пластиковая елка. И от своих привычек я отказываться не собираюсь...

    Сейчас цена такой ёлки 700-900 грн, многие могут позволить.

    Да и иголки с ковра подметать не нужно...
  • 2008.12.12 | Soft

    Купи ёлку! Спаси природу!

    Найдено было в Google.

    СОСНА КРЫМСКАЯ - ТЕМНАЯ
    0,45 см — 80 грн
    0,90 см — 200 грн
    1,20 см — 225 грн
    1,50 см — 330 грн
    1,80 см — 470 грн
    2,10 см — 680 грн
    2,30 см — 900 грн

    http://elka.darunok.info/?gclid=CLfayaH8upcCFQ9PtAod9kmARw
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.12 | Мартинюк

      Взагалі то маю синтетичну 3-х метрову.

      Але минулого року поцікавився у продавців живих ялинок мовляв - звідки?
      Виявилося з ... Даніїї. Там їх вирощують на спеціальних плантаціях.
      Вирубали - засадили новими. І так по конвейєру.

      Мушу сказати що і в Україні так звані офіційні поставки йдуть із таких, можливо не так добре упорядковуваних, але плантацій.Тож давайте задумаємося - а може й нам від огірків відмовитися - це ж також жива природа, яку зрізають, і якій від того напевно боляче. Вже не кажучи про півників, бичків та баранчиків...
      А живі сосенки (дорогі - карликові японські) дітям минулого року купив . Всохли ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.12 | Soft

        Для домашних ёлок нужна подготовленная земля.

        Под ёлку нельзя ложить навоз. Лучший состав земли торф с хорошим количеством древесной золы. Реакция почвы должны быть явно щелочной. У меня такая растёт в доме.
      • 2008.12.18 | Боровик

        Re: Взагалі то маю синтетичну 3-х метрову.

        Мартинюк пише:
        > Мушу сказати що і в Україні так звані офіційні поставки йдуть із таких, можливо не так добре упорядковуваних, але плантацій.Тож давайте задумаємося - а може й нам від огірків відмовитися - це ж також жива природа, яку зрізають, і якій від того напевно боляче. Вже не кажучи про півників, бичків та баранчиків...
        Саме так. Як на мене, то навборот потрібно стимулювати цей ринок. Щодо екології, то ялинкова плантаціяв жодне порівняння не входить з вирощуванням ріпака, соняшнику, цукрового буряка, пшениці...
  • 2008.12.12 | Pavlo Z.

    Куплена позаминулого року в університетському Ботсаду

    хоч і важко, але прижилася після висадки в грунт.
    Куплена минулого року в Зеленгоспі на Салютній - засохла ще до висадки:(.
  • 2008.12.18 | Боровик

    Штучна ялинка - перший крок до гумової жінки

    Мені допис нагадав смак антиалкогольної кампанії часів Горбачова.
    А чому відсутній альтернативний погляд на ялинку, яка за 5-7 років поки не була зрубана напродукувала кисню, стала схованкою для зайця, тримала гніздо зяблика, утримала від ерозії кільканадцять кг гмусу.
    З соціальної точки зору вона дала роботу тим хто її виростив, перевіз, продав...
    З естетичної точки зору ялинка принесла в хату запах живиці, настрій, та і просто якісь дитячі спогади, а може навіть і філософські думки про те, що ялинку заносили до хати за сотні років до нашої ери...
    Після свята ялинку можна:
    - використати в саду як орнамент
    - можна просто посіктии на кусочки і використати як біодеградабельні щепки.
    - хвою окремих сортів можна зняти з дерева і використати як наповнювач-ароматизатор для подушечок чи під матраси
    - ялинки можна вкидати в ставки, так вони створюють майже ідеальне середовище для мальків риб
    - різбярі-любителі можуть вирізати всіякі цікаві речі..
    - можна спалити в каміні чи в кухні і зварити кашу...
    Не розумію, чому ялинка розглядається як об*єкт промислу і не розглядається як така, що вирощена на не зовсім придатних землях для СГ чи лісництва.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.18 | Хвізик

      власними руками пересадив 3 ялинки, і всі прижилися

      і з Боровиком згоден


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".