МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cтрасбург засудив Росію за видачу людини на тортури

12/13/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Вчора Європейський Суд з прав людини виніс ухвалу у справі «Мумінов проти Росії», засудивши Росію за видачу заявника на тортури в Узбекистан.

Як повідомила керівник програми допомоги політичним біженцям з Центральної Азії Комітету «Цивільне сприяння» Олена РЯБІНІНА, суд встановив, що заявник – громадянин Узбекистану Рустам МУМІНОВ, всупереч російському та міжнародному праву, був незаконно висланий на батьківщину в жовтні 2006 р. і незабаром засуджений до 5,5 років позбавлення волі за звинуваченнями в релігійному екстремізмі та антидержавній діяльності, які він категорично відкидав.

Страсбурзький Суд визнав Російську Федерацію винною в порушенні норм Європейської Конвенції.

Зокрема, суд визнав, що висилка Р.МУМІНОВА до Узбекистану, де тортури застосовуються систематично, є порушенням статті 3 Конвенції. Суд також виразив серйозну стурбованість у зв`язку з відсутністю якої-небудь достовірної інформації про положення заявника після його висилки.

"Мумінову не було надано ефективних і доступних засобів правового захисту в світлі його скарги за ст.3 Конвенції, що, у свою чергу, спричинило порушення статті 13 Конвенції", - йдеться у рішенні суду.

Крім того, суд встановив, що мало місце порушення статті 5 § 4 Конвенції у зв`язку з відсутністю якої-небудь процедури судового контролю за законністю утримання заявника під вартою з метою його екстрадиції до Узбекистану.

Як встановив суд, порушена була також стаття 5 § 1 Конвенції, оскільки російська правова система не захищає особу, відносно якої розглядається питання про екстрадицію, від довільного затримання і невизначеного за часом утримання під вартою. Слід зазначити, що протягом року Європейський Суд вже тричі констатував цей недолік російського законодавства: у жовтні 2007 р. – в справі «Насруллоєв проти Росії», в квітні 2008 р. – в справі «Ісмоїлов та інші проти Росії», і в червні 2008 р. – в справі «Рябікін проти Росії».

Вирішення питання про справедливу компенсацію нанесеної заявникові моральної шкоди суд відклав, відзначивши, що Р.МУМІНОВ відбуває покарання в місцях позбавлення волі в Узбекистані і точне його місцезнаходження невідомо, а спроби його представника встановити з ним контакт залишаються безуспішними.

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

 • 2008.12.13 | Историк

  Опять москалей уели?

  Ну-ну...
 • 2009.01.02 | Михайло Свистович

  Зате тут дехто вітає видачу таких "екстремістів"

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.03 | Angry Orange

   Re: Зате тут дехто вітає видачу таких "екстремістів"

   Yes, Sir! Саме так, дехто (і багато хто) вітає видачу ісламістскої фашні саме туди, де з ними розмовлятимуть єдиною зрозумілою їм мовою
   :gun:

   То Ви, Михайло, такий исламолюб? А може, Ви і Шаріату бажаєте? Запитайте Мирославу Богданівну, може вона і хіджаб носитиме? :sol:

   Будь ласка, зверніть увагу на мою відповідь на попередній постер -
   http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1230857985&first=&last=

   А з лівацькою Радою Європи все ясно... Краще запитайте рідних і близьких тих, хто був забитий і поранений в ісламських терактах в Нью Йорку, Мадриді, Лондоні; хто постраждав (і страждає) від нападів ісламської гопоти у Франції, Данії, Голандії. Ось зараз до і Швеції погроми докотилися (Мальме). А в Кельні найбільшу мечеть Німеччині будуватимуть... Багато людей було проти, і активістка цього будівництва, "біженка" з Ірану заявила, що ті, кому це не подобається, можуть забиратися геть з Німеччини :lol: :lol:

   Ви бажаєте такого майбутнього Україні? Я ні! Хоч я й живу далеко, а Україна все ж таки батьківщина. А "другої батьківщини" не буває.

   До речі, в Канаді вже були спроби потрошку, поступово ввести шаріат :bounce:... Але до честі місцевих лідерів, усі такі спроби були послані на йух :D. І досить рішуче! А ось в Британії піддалися, і чим далі, тим і гірше. А архієпіскоп Кентерберійській, вкінець деградована лівацька тварюка, висловився за включення шаріату в основні британські закони... Мовляв, треба ж поважати мусульманську частину британського суспільства. Тут вже навіть помірковані прозріли! Але, здається, для Британії вже дуже пізно :(.

   Дуже легко бути абстрактним гуманістом за рахунок інших і камлати "правильні" речі. А як щодо жертв отієї "біженської" гопоти? Як щодо жертв муслімських терактів? Ні, муслімам - муслімське! Хай з ними Карімов має головну біль. В Україні є багато інших проблем, що б ще й ісламістів розмножувати :fou:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.08 | Михайло Свистович

    Re: Зате тут дехто вітає видачу таких "екстремістів"

    Angry Orange пише:
    > Yes, Sir! Саме так, дехто (і багато хто) вітає видачу ісламістскої фашні саме туди, де з ними розмовлятимуть єдиною зрозумілою їм мовою

    Негарно оббріхувати людину, про яку Ви нічого не знаєте

    >
    > То Ви, Михайло, такий исламолюб?

    Ні, я істинолюб та адекватолюб

    >
    > А може, Ви і Шаріату бажаєте?

    Ні, не бажаю

    >
    > Запитайте Мирославу Богданівну, може вона і хіджаб носитиме?

    Ні, не носитиме

    >
    > А з лівацькою Радою Європи все ясно...

    Вона не лівацька

    >
    > Краще запитайте рідних і близьких тих, хто був забитий і поранений в ісламських терактах в Нью Йорку, Мадриді, Лондоні; хто постраждав (і страждає) від нападів ісламської гопоти у Франції, Данії, Голандії.

    Не запитаю, бо вони необ"єктивні. Так само як необ"єктивні поляки, які вважали всіх українців зарізяками, бо їхні рідні загинули під час волинської різанини.

    >
    > А в Кельні найбільшу мечеть Німеччині будуватимуть...

    І в цьому немає нічого поганого. Ви ж не обурюєтесь, коли у Кореї будують церкви.

    >
    > Ви бажаєте такого майбутнього Україні?

    Ні, не бажаю. Тому не хочу, на відміну від Вас, ворогувати з мусульманами.

    >
    > До речі, в Канаді вже були спроби потрошку, поступово ввести шаріат

    Не було. Брехати негарно.

    >
    > А ось в Британії піддалися, і чим далі, тим і гірше. А архієпіскоп Кентерберійській, вкінець деградована лівацька тварюка, висловився за включення шаріату в основні британські закони... Мовляв, треба ж поважати мусульманську частину британського суспільства.

    Якщо намагатися, то шаріат можна віднайти у законодавстві будь-якої країни.

    >
    > Дуже легко бути абстрактним гуманістом за рахунок інших

    Як ті, хто покиув власну країну, щоб жити багатше за рахунок інших, які у своїх країнах створили багатше, стабільніше та краще суспільство?

    >
    > А як щодо жертв отієї "біженської" гопоти? Як щодо жертв муслімських терактів?

    А як щодо жертв української біженської гопоти? А як щодо жертв немуслімських терактів? А як щодо того, що в нас таких жертв не було?

    >
    > Ні, муслімам - муслімське!

    Обламаєтесь

    >
    > Хай з ними Карімов має головну біль

    От би і Вам таку долю (замріяно)

    >
    > В Україні є багато інших проблем, що б ще й ісламістів розмножувати

    В Україні їх ніхто й не закликає розмножувати


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua