МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вечорниці на Андрія

12/15/2008 | Popovych
Одним з перших зимових свят, які традиційно відзначаються в Україні є свято Андрія, 13 грудня. Напередодні, ввечері, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи усілякі забави. Саме 12 грудня, в приміщенні Народного дому "Просвіта", відбулись традиційні Андріївські вечорниці. Їх організаторами стала "Студентська Свобода" та Молодіжна Адміністрація Івано-Франківської області. Захід проходив за підтримки депутата обласної ради, голови Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода" Олександра Сича. На вечорниці прийшло понад двісті молодих людей, одягнуті у різнобарвні українські вишиванки.
Розпочалась забава з розповіді про історію вечорниць та їх магічне значення. Далі, при традиційному українському оформлені перед присутніми розгорнулась весела і колоритна дискусія господаря і господині. Не обійшлось і без обов’язкових для цього свята дівочих гадань. Присутні змогли взяти участь у більше десяти різних гаданнях, а це гадання на нитках, гадання за допомогою сірників, гадання на дровах та інші.
Надзвичайного колориту вечорницям додали троїсті музики, спеціально запрошені з с. Печеніжин Коломийського району. Не менш цікавою частиною програми було і проведення різноманітних конкурсів, що стали своєрідним випробовуванням для хлопців на спритність та вправність. Серед них: швидке годування сметаною з зав’язаними очима, діставання персня з муки та води. А апогеєм вечору став традиційний для Андріївських вечорниць конкурс із калитою.
Поступово театралізоване дійство, під колоритні звуки музик, перейшло у народні танці: коломийка, полька , танець з віником, голубки, танець з макогоном, і вальс.
На завершення, організатори подякували усім присутнім за активну участь у вечорницях та друзям з організації «Сокіл» за допомогу у забезпеченні порядку під час проведення заходу.
Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"

Відповіді

 • 2008.12.15 | Василь

  Re: Вечорниці на Андрія

  Цікаві були вечорниці. І знаєте що зрозумів що танцювати сучасні танці набагато легше ніж народні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.03 | Михайло Свистович

   Re: Вечорниці на Андрія

   Василь пише:
   > Цікаві були вечорниці. І знаєте що зрозумів що танцювати сучасні танці набагато легше ніж народні.

   Ви раніше цього не знали?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua