МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ганьба двох РУХів.

12/16/2008 | Мартинюк
Те що звершилося 17 грудня у вівторок у Верховній Раді України викликає у мене багато різних емоцій, відчуттів та передчуттів.
Скажу зразу що найгострішим є дежавю німецького 1933 року - тоді також були всілякі інтриги у тамтешній „бундес-верховній раді”, довго не могли обрати тамтешнього канцлера, тоді так само як зараз вирішальним виявилися інтриги Москви, з якої дали "сталінську" відмашку тамтешнім комуністам зробити "морду Симоненком" і пропустити до влади тоді ще добряче маргінальних і не надто популярних націонал-соціалістів. Коротше обрали тоді не канцлера а відразу фюрера.

Так само зараз в Україні на грунті зовнішнього тиску та внутрішньої бидлячості створилася ілюзія фальшивої безвихідності - оскільки Тимошенко та її оточення відчайдушно трималися за крісла в уряді та Верховній Раді то для простолюду було спущено піар-картинку "То вже краще хоч який-небудь уряд" . При цьому увагу людей відверталося від простого та очевидного факту - проблема полягала не відсутності уряду, а якраз у присутності при владі катастрофічно провальної урядової команди, яка провалила все, окрім двох речей, з якими ця публіка справлялася і справляється дійсно віртуозно - набивання власних кишень і перекладення відповідальності на інших.
Бо наша буре-горе вісниця , так би мовити "піар-міністр" України продемонструвала просто таки дивовижну здатність притягувати до України різні біди та нещастя - від проблем з постачанням російського газу, дострокового початку навесні банківської кризи , до максимального загострення восени в Україні проявів світової кризи і повернення МВФівської "шокової терапії" зразку 1993 року.

Цей уряд, і в першу чергу його очільника потрібно було міняти, і це до речі раніше не раз повторювали навіть теперішні новонавернені "любі мої" Юлії Тимошенко. Колись це казав Тарасюк, зовсім ще не давно Литвин, а як же ж красномовно і аргументовано говорив про це "еталонний", не то ліберал, не то націонал-демократ, Костенко.

Дійсно - навряд чи можна було чекати чогось іншого від Мартиненка і Жванії - уранових постачальників "двору їх величності" Путіна та Медведева, які цього року вже вирішили для себе хто є наймилішим їхньому серцю в Україні.
Трохи чудернацькою, але цілком прогнозованою виявилася політична траєкторія їхніх фінансових васалів-депутатів з приватизованої Жванією "Народної самооборони" та частини Нашої України. Хіба що жалісно було протягом цілого року споглядати на дресирування Юлією Тимошенко Юрка Луценка. Але що зробиш, коли весь бюджет "Народної Самооборони" в залізному кулаці "друга" Жванії?

Найдивнішими і найдикішими виявилися кульбіти очільників двох залишків колись могутнього Народного Руху України - власне НРУ Тарасюка і УНП Костенка.
Але ж коли пригадати , то вони щось таке робили вже не один раз . Чого вартий лишень "принциповий розкол" Народного Руху, який підтримувався навіть тоді коли обидві ці сили цілих шість років перебували у складі проющенківської коаліції "Наша Україна" . Костенко вже взимку 2005 року демонстративно проігнорував заклик президента і свої власні обіцянки щодо створення єдиної великої національно-демократичної політичної партії. Пам’ятаю помпезний "великобюджетний" з’їзд УНП у палаці Україна , який відбувся незабаром після завершення "помаранчевих" подій . Всім іншим помаранчистам та "майданівцям" ніби казалося - ви тут зайві, головні це ми. Однак у цьому УНП не змогло конкурувати з БЮТом - не наважилися без жодного розбору приймати до себе тих хто ще вчора воював проти "оранжевих", зокрема членів СДПУ(о) та ще й цілим організаціями. Що ж тепер їм таки доведеться "дружити" з Губським та Портновим.
У свій час не зовсім розумів чому Ющенко оминає чільних членів обидвох РУХів у призначенні на ті чи інші посади, чому в новій коаліції 2007 року не запропонував знову на посаду міністра закордонних справ Тарасюка . А тепер все зрозуміло - ці політики, так само як і "ображений" військовий міністр Гриценко продемонстрували свій "калібр" більш ніж очевидно.

Спочатку я думав що Тимошенко якось згубно діє на тих хто попадає у сферу її тяжіння - взяти хоча б "потішних націоналістів" з фракції БЮТу, які у вересні слухняненько проголосували за обов’язковість російської мови для чиновників. Але потім зрозумів що Тимошенко є лише своєрідним лакмусовим папірцем, який показує рівень деградації того чи іншого політика, здатність його йти на компроміси із власною совістю і рештками політичних ідеалів.

А це врешті не так погано - давайте признаймося собі - ми всі вже багато років розуміємо що всі ці карликові лідери пережили себе. Їх час минув, їм потрібно іти геть, не відвертати увагу народу від молодших і адекватніших, не принижувати ідеї, якими вони жонглюють з трибун та екранів телевізорів. А мовчали, тому що ці лідери ховалися за спинами інших і часто дуже хороших та адекватних членів цих партій, яких аж ніяк не хотілося принизити чи образити.
І погодьтеся - треба все ж подякувати Юлії Володимирівні за той талант , який вона проявляє у збиранні і підгрібанні під себе українського політичного хламу і непотребу. Подивуватися як вправно вона вичавлює з них рештки гідності та совісті . І нехай мене простять нормальні і хороші членів всіх цих партій ( в тому числі і БЮТ) які там безперечно є, але Юлія Тимошенко все ж зробила велику справу - зібрала в одному місці багатьох з тих, кого давно було варто усунути з української політики - чи почесну пенсію, чи на смітник, не грає ролі. Не знаю коли оці ці всі персони врешті попадуть на заслужений ним смітник - маю надію що німецька трагедія 1933 року, як заведено в історії, в Україні все ж обмежиться лише фарсом 2009 .
Але в будь якому разі , на цьому політичному смітнику треба буде для майбутніх справжніх політичних лідерів та державних діячів поставити велику таблицю - "Не підбирати!"

Відповіді

 • 2008.12.16 | Pavlo Z.

  Блискуче! З двома поправками.

  Мартинюк пише:
  > Тимошенко є лише своєрідним лакмусовим папірцем, який показує рівень деградації того чи іншого політика, здатність його йти на компроміси із власною совістю і рештками політичних ідеалів.
  Таким самим, як і Ющенко - ні більше, ні менше.
  >
  > Юлія Тимошенко все ж зробила велику справу - зібрала в одному місці багатьох з тих, кого давно було варто усунути з української політики - чи почесну пенсію, чи на смітник, не грає ролі. Не знаю коли оці ці всі персони врешті попадуть на заслужений ним смітник
  І Ющенку - за "Нашу Україну".:)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.16 | Мартинюк

   Все таки половина з них продемонструвала що вони не сміття

 • 2008.12.16 | толя дейнека

  тобто, те що відбулося сьогодні, є блискуча перемога Ющенка

  Ющенко молодець, бо зумів зібрати навколо себе Кислинського і Мартинюка
 • 2008.12.16 | сябр

  Усі йдуть не в ногу, лише Ющенко в ногу

  Може, простіше поміняти Ющенка?
 • 2008.12.16 | Адвокат ...

  Браво, кулеґо!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.16 | Мартинюк

   Та дістали вже ці "реєстрові патріоти"

   Ну а всю велич історично-утилізаційної місії Тимошенко я осягнув лише сьогодні
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.12.16 | Адвокат ...

    Я не можу поділити Ваш оптимізЬм...

    Бубліко-ґоловая, ІМНО, не так збирає сміття, як влаштовує го в закриті нею ж секонд-хенди...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.17 | karpo

     Re: Я не можу поділити Ваш оптимізЬм...

     я вже казав, що початок статті - абсолютно точний, а от у другій половині автор дуже помиляється. УНП не підтримувало уряд Тимошенко.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.12.17 | Адвокат ...

      Не піддримувала. Так. Але вже,-- підтримує? Так?

      І що ж се стало??? ТЮлька людиною стала? Чи Партюша з рейдерстовм "завізал"? Чи вони оби двоє,-- наційоналістами стали? І вже не хтять Україну Мацькаві за ламаний шеляг віддать???

      ЩО СЕ СТАЛО?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.17 | karpo

       Вже підтримує.

       Ну недарма ж регіони Калавур зарепетували. Мабуть коаліція врахувала пропозиції УНП.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2008.12.17 | Мартинюк

        Вже відомо як "розтопирка" враховує пропозиції

        Ранком он вже Тарасюк, на 5 каналі позичивши очі у Сірка "дипломатично" ліпив безмістовні фрази у відповідь на питання про підміну узгоджених позицій коаліційної угоди.

        І Регіонам важливий доступ до держфінасів і дерибану, на який вони розколтилу губу, але Юля їх типу "кинула". А всілякі ідеї та принципи це як і у Юлі - для лохторату.
     • 2008.12.17 | omela

      Агов!

      Спочатку трійко УНПістів (Джоджик, Клименко, Слободян) голосує як треба Тимошенко за Литвина. Див. поіменне голосування.

      Потім з'являється підпис голови УНП Костенка за коаліцію з ЮВТ (див. УП), на почесному 30-му місці, датований ще 9 грудня. Підпис 37-го Клименка, теж УНПіста, з'явився на три дні пзніше.

      Сьогодні на фракції проголосували за коаліційну угоду з ЮВТ. 37-й, вирішальний (чим і пишається - див. його інтерв'ю) голос дав УНПіст Джоджик.

      Поясніть ці всі речі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.17 | karpo

       Ви ще пропустили

       відклик Костенком свого голосу.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2008.12.17 | omela

        Re: Ви ще пропустили

        karpo пише:
        > відклик Костенком свого голосу.

        Чув щось таке, але чому знадобилося відкликати?! Навіщо він його там поставив, хіба не бачив попередні 29 підписів, чиї вони? Ні, бачив, бо це все на одному листі. ("Дзеркало тижня" продемонструвало)

        І Ви поки що пояснили тільки 1 пункт із 3.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.12.17 | karpo

         А спробуйте

         пояснити мені любов до Тюльки народу.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2008.12.17 | Олександр Дядюк

          Та ж природу, що і у Льоні Космоса

          махровий популізм + неабиякі акторські здібності
         • 2008.12.17 | omela

          На здоров'ячко

          karpo пише:
          > пояснити мені любов до Тюльки народу.

          Якщо в одному реченні: каже те, що хочуть почути, переконливо обіцяє багато й одразу, і вміє талановито брехати.

          То я досі чекаю на Ваші пояснення.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.12.17 | karpo

           Re: На здоров'ячко

           Чесно сказати - не можу пояснити.
       • 2008.12.17 | Мартинюк

        Якщо Костенко відкликав то де решта ?

        Чи він просто знайшов ще пару УНПівських депутатів які б його підпис замінили?
      • 2008.12.17 | Чучхе

       Re: Агов!

       omela пише:
       > Сьогодні на фракції проголосували за коаліційну угоду з ЮВТ. 37-й, вирішальний (чим і пишається - див. його інтерв'ю) голос дав УНПіст Джоджик.
       >
       > Поясніть ці всі речі.

       Джоджик - колишній головбух "Оболоні". Очевидно, ві голосує. як вкаже Слободян. А Слободян хоче стати міністром,це бажання задекларовано і на сайті УНП. А міністра йому мож дати Тимошенко. А Костенко знаходиться в заручниках у "оболонської" махвії
   • 2008.12.17 | omela

    Re: Та дістали вже ці "реєстрові патріоти"

    Дістали чи не дістали, але хіба замість них щось з'явиться? Сумнівно.

    Політична пісня Ющенка (майже) скінчена.

    "Реєстрові патріоти" пішли в "потішні націоналісти" до Тюльки.

    То що ж, самим Тягнибоком тепер?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.17 | karpo

     А чи "реєстрові"?

     Наскільки я розумію "реєстровим" щось повинні платити. А в УНП люди хоч щось роблять для України просто за ідею.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.12.17 | omela

      не про рядове членство мова

      karpo пише:
      > Наскільки я розумію "реєстровим" щось повинні платити. А в УНП люди хоч щось роблять для України просто за ідею.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.17 | Мартинюк

       Отож бо - можливо це якось допоможе рядовим рухівцям визначитися

       Або поміняти сволє керівництов, або поміняти своє членство.
 • 2008.12.17 | Ukrpatriot(patriot)

  Не думаю, що все так критично

  УНП здатна на демарші і в межах коаліції, коли йдеться про принципові речі. Думаю, що ми ще почуємо і про Костенка з командою, коли йтиметься про українські інтереси.
  Це все ж таки люди принципові і не нові у політиці. Може їм просто обридла коаліціяда і вони дали шанс попрацювати ЮВТ не у "виборчому", а у нормальному режимі. Думаю, що як тільки постане принципове питання, то УНП ще скаже своє слово.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.17 | omela

   Угу, УНП це таки "вєсч ф сєбє"

   Хіба ще скажете, що УНП самовіданно пішла в Тюльчину коаліцію, аби руйнувати її зсередини ;)

   Ukrpatriot(patriot) пише:
   > УНП здатна на демарші і в межах коаліції, коли йдеться про принципові речі. Думаю, що ми ще почуємо і про Костенка з командою, коли йтиметься про українські інтереси.
   > Це все ж таки люди принципові і не нові у політиці. Може їм просто обридла коаліціяда і вони дали шанс попрацювати ЮВТ не у "виборчому", а у нормальному режимі. Думаю, що як тільки постане принципове питання, то УНП ще скаже своє слово.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.12.17 | Мартинюк

    Зворушливо - прямо як Матросов колись

    УНПісти кинулися на Юлину амбразуру, аби захистити від неї український народ
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.12.17 | Ukrpatriot(patriot)

     В УНП не дурні

     Чому так вважаю
     1.Формально коаліція є і ЮВТ не може більше посилатися на паралізований парламент, який не дає прем"єру долати кризу.
     2. УНП здатна до жорстких дій, коли їм наступають на мозоль, тобто йдуть проти їхніх принципових речей.
     3. Не думаю, що коаліція з таким "набором" довго протримаєтсья.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.12.17 | Shooter

      дурні не в УНП

      Ukrpatriot(patriot) пише:
      >
      > 3. Не думаю, що коаліція з таким "набором" довго протримаєтсья.

      ...особливо якщо Костенку віце-спікера не дадуть. ;)

      Правда, якщо не протримається - то зачєм?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.12.18 | Ukrpatriot(patriot)

       я чомусь думаю, що Костенко розумінший за Мороза

       і точно не керувався пропозиціями віце-спікерства. Взагалі думаю, що це "качка" від УП, готової до сенсацій, бо жодних доказів немає таких пропозицій Костенку.
   • 2008.12.17 | Ukrpatriot(patriot)

    Я не виключаю, можливо, щоб руйнувати

    omela пише:
    > Хіба ще скажете, що УНП самовіданно пішла в Тюльчину коаліцію, аби руйнувати її зсередини ;)
    >
    Цілком можливо,зважаючи на хороші стосунки Костенка і Ющенка. Як на мене було б незле.
 • 2008.12.17 | omela

  блискуче визначення: "потішні націоналісти"

  з фракції БЮТу.

  Було ще одна класне, характеристика БЮТу (цілого), у статті Ол. Северина: сором'язливий совок (у порівнянні з відвертим совком в обличчі комністів і прусаків).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.17 | Sean

   угу-угу ©

   omela пише:
   > з фракції БЮТу.
   >
   > Було ще одна класне, характеристика БЮТу (цілого), у статті Ол. Северина: сором'язливий совок (у порівнянні з відвертим совком в обличчі комністів і прусаків).
   Сором'язливий совок, що не хоче (боїться) собі зізнатися в тому, шо совок
  • 2009.01.03 | omlet

   Президент сказав, що вже замісяць всі зрозуміють, хто куди йде

 • 2008.12.17 | Sean

  Cлушно!

 • 2008.12.17 | yes

  А я так думаю, що Путін останні кадри кинув у бій за Україну

  Ця псевдокоаліція потрібна Путіну, щоб зламати Ющенка

  Чиста формальна перехідна фаза, яка за два місяці завершиться новим розподілом у ВР.

  Думаю, що Ющенко від задоволення потирає руки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2008.12.17 | Shooter

  Тут лише одна цитата на тему

  "У четвер зранку частина колег з фракції НУНС прийшли з пропозиціями образливої антиросійської направленості - легалізації історичної справедливості по воїнах УПА, у них були вимоги про вступ до НАТО і по Чорноморському флоту".

  (с) Рейдерюша.

  Але, виглядає, все внормувалися - за шматочок коритця ці "колеги з НУНС" на усьо сагласния.

  Тьху...так дешево продаватися - просто бридко :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.04 | omlet

   Могли б і поторгуватися.

   Shooter пише:
   Тьху...так дешево продаватися - просто бридко :(
 • 2008.12.17 | Петро

  Будьмо реалістами

  Бондаренко нагадав заяву лідера Партії регіонів Віктора Януковича про те, що його партія дає новоствореній коаліції 100 днів на вирішення економічних проблем, а в іншому разі готова організувати масштабні акції протесту.
  На думку політолога, секретаріат президента буде цьому активно сприяти за своєю вертикаллю.


  Ющенко готовий і піде на все заради другого терміну!
 • 2008.12.17 | Петро

  На захист справедливості  Пане дописувачу!
  Не знаю істинної мети Вашого опусу.
  Але у будь-якому випадку він мав би бути не таким зашореним і безграмотним.
  Розуміючи, що усі при владі - одинакові мушу констатувати наступне:
  - проблеми з газом - однозначна заслуга Ющенка, у 2006 році підписали шкідливі для держави домовленості, у його сімї є інтереси в РосУкрЕнерго;
  - падіння гривні - робота Ющенка, Стельмах робить все, що скаже гарант, мета - чим гірше, тим краще, аби бути президентом на другий термін;
  - щоб запобігти кризі, тре було починати утворювати Стабфонд ще років 4-5 тому, Ющенко, що вважає себе економістом, не міг цього не знати;
  - коли можна було щось продати за достойну ціну, Ющенко беріг інтереси сімї, викаблучувався, тепер візьмуть все за безцінь.

  Все це, абсолютно розуміючи, що ТЮлька не краще.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua