МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ALARM! Одесити, нас вчергове грабує нардеп-"прихватизатор" (л)

12/18/2008 | So_matika
Вчора депутат від партії деяких регіонів Клімов надав для розгляду законопроект про вилучення з переліку "недоторканних" кількох знакових пам"яток архітектури в Одесі. Серед них - Морський музей/Англійський клуб на Ланжеронівській. Той самий, праворуч оперного, біля якого фонтанчик і якорі.

Аргументом для узаконення прихватизації Англ.клубу став нібито його жахливий аварійний стан, який неможливо довести до пуття за державний кошт, а тільки осьо за гроші приватних інвесторів (щодо відсутності грошей в "тумбочці" на відновлення улюбленого одеситами кількох поколінь мормузею маю великі сумніви. Бо мерія тільки-но закінчила закопувати чергові бюджетні мільйони в Єкатерининську площу, яка й так виглядала непогано).

Законопроект партайгеноссе Клімова лежить отут http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=33941. Прочитавши, можна подумати, що всі ці будівлі, якщо їх негайно не віддати в приватні руки, ось-ось впадуть на голови перехожим. Але не лякайтеся, шановне майданство, а краще подивіться, як виглядає шмат, облюбований Клімовим. Це шикарний особняк ХІХ століття, в 200 м. від Приморського бульвару і в 100 м. від Оперного театру. Сфотографовано вчора. Там зараз йде поточний ремонт, але як я не витріщала очі, аж такого "аварійного стану" ну в упор не побачила. Власне, зацініть самі.

Часу повідомити широку абщєствєнность про цей хапок практично нема. Один-два дні, і мормузей виключать з переліку раритетів і віддадуть якомусь перцю під чергове йопане казіно.

Питання: шоробити? :ouch: :gun:

Відповіді

 • 2008.12.18 | странник

  А як ти фото ставиш??

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.18 | So_matika

   Звичайно

   Під віконцем для допису є форма для заливання фот.
 • 2009.01.04 | Михайло Свистович

  Нефіговий будиночок

 • 2009.01.05 | Мартинюк

  Всі гроші пішли під КатеринуІІ, на музей - не осталося.

  Мда - так і хочеться заопікуватися і "захистити" від грубого та неделікатного народу таку лялю, як ця споруда.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.05 | So_matika

   Якраз навпаки

   Катерину "відновлював" місцевий магнат Руслан Тарпан. Причому "відновлював" в лапках, бо взяв з музейних запасників фрагменти старого пам"ятника (державну власність) і приліпив до них нові частини, так оце все і встановили.

   Тарпан обіцяв комплекс "Катерининська площа" у його історичному вигляді передати місту яко справжній меценат тіпа Маразлі. Минулого року на фасаді будинку за спиною Катічки з"явилися навіть його ініціали: Р.С.Т. Руслан Серафимович Тарпан. Поруч гордо рєял... а ось і нє, зовсім не бурєвєстнік, чорной молнії падобний, а другий вензель: Э.И.Г. Эдуард Иосифович Гурвиц.

   Якого рожна треба було ліпити свої букафкі на пам"ятник архітектури, який взагалі за законом чіпати не можна, залишається тільки здогадуватися. Мабуть, це від скромності. А й правда, могли і парадні портрети на повний зріст, хулі нам пацанам. А вони ач скромняги, тільки буквочки написали.

   Так ось: монументум цей і досі не міська власність, а приватна - того самого Тарпана, який ще й нахабно очікує від міської влади відшкодування витрат на оновлення історичного вигляду міста, точнісінько як ЮНЕСКО прописало. Мерія у свою чергу звично показує йому фак. Тим часом Тарпан (мабуть теж за інструкціями ЮНЕСКО) викупив і геть зруйнував готель "Спартак" на Дерибасівській - пам"ятку ХІХ століття, і на черзі будинок на центральному перехресті міста: на розі вул. Преображенської та Садової - теж унікальна споруда, в якій вже було все: і пожежі, і обвали, і підтоплення. Мабуть чекає, коли само рухне, бо жаба давить витрачатися на бульдозер.

   Щодо мормузею. За останні рік мерія вклала туди кільканадцять мільйонів гривень, особняк майже відремонтований, залишилось тільки поновити внутрішні інтер"єри. А в площу гроші закопали вже цим літом. Якусь мудру голову трафила ідея замінити на проїжджій частині новий асфальт на плитку. Хочу, до речі, подивитися там атракціон під час ожеледі...

   UPD. Чому саме Тарпану (депутату від партії прогресуючих соціалістів ім. Наталії Конотопської), і саме зараз (а не скажімо 10 років тому) прийшло в голову ставити Катічку на місце, теж можна тільки здогадуватися. Мабуть в якесь повнолуння його відвідало-таки ЮНЕСКО...
 • 2009.01.06 | Panzernik

  Центр города, одноэтажная хибара. Это несерьезно Снести и забыть

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.06 | So_matika

   Ой, Клімов, ета ви? Здрасстє, дарагой таваріщ

 • 2009.01.06 | velotrek

  Re: ALARM! Одесити, нас вчергове грабує нардеп-"прихватизатор" (л)

  Казли, сцуки, це у нас в Одесі дійсно пам.тка архітектури... Шкода буде...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua