МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна розрахувалася з боргами за газ

12/31/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Прес-служба президента у вівторок повідомила що Україна повністю розрахувалася за імпортований у 2008 році російський газ .

"Завдяки зусиллям і скоординованим діям президента, уряду, НАК "Нафтогаз" і Нацбанку Україна повністю розрахувалася за імпортований російський газ у 2008 році", - зазначається в повідомленні.

"Проведено платежі не лише за листопад місяць, а й авансовий платіж за грудень 2008 року. Таким чином усунуті всі перепони для укладання взаємовигідних конструктивних домовленостей з російськими партнерами щодо поставок імпортного природного газу українським споживачам у 2009 році", - наголошується в повідомленні.

"Президент висловлює впевненість у якнайшвидшому завершенні переговорів і ще раз запевняє, що Україна є і буде надійним транзитером російського газу до європейських споживачів", - додається в повідомленні.

Переговори щодо поставок імпортного природного газу в Україну в 2009 році продовжуються

Українська правда

Відповіді

 • 2008.12.31 | Мартинюк

  Чи посилить це гривну?

  Теоретично з ринку знімається постіна загроза негайної закупівлі мільрдів долларів для проплати боргу.Якщо все добре і урядовці "не закрисили" гроші десь на по дорозі до отримувача, то відпадає необхідність сплати 200% штрафних санкцій - а це знову мільярди. Росія повинна буде платити иза оренду Севастополя - можна .

  Практично ж для цього були використані гроші Ощадбанку і та Укрексім банку.

  Очевидно що Ощадбанк не може залишитися без грошей , а це знажить НБУ мусить запустити весрта і дати йому гривну.
  Так що псічень 2009 покаже яка з тенденцій буде головною.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2008.12.31 | velotrek

  Re: Україна розрахувалася з боргами за газ

  Слышал, что Россия не может перекрыть газ, а запасов Украины хватит до ​весны. Но это только слухи, никакой конкретики, почему долг так долго висел, и кабмин его не мог погасить?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.31 | Адвокат ...

   Так надо, товаріщ! (л)

   http://www2.maidan.org.ua/n/free/1230661905
  • 2008.12.31 | Мартинюк

   Уряд робив свою "справу".

   Ту саму що й у часи Кучми - затягував час з оплатою, в надії на дерибан з росіянами штрафних санкцій за "борги України за газ"
   Окрім того наявність в Україні неоплачених боргів за газ є причиною безплатного користування Росією військовою базою у Севастополі. Як до цього стумулються українські чиновники - це відомо лишень Росії.
 • 2008.12.31 | Мартинюк

  На переговорах в Москві якась криза

  Путін пропоную ціну 250 долларів , Ющенко не згоджується і пропонує Дубині їхати додому.
 • 2009.01.01 | Майдан

  Переговори "Газпрому" і "Нафтогазу" скінчилися безрезультатно(/)


  РБК-Україна, 31.12.2008, Москва 21:40


  Переговори "Газпрому" і "Нафтогазу України" закінчилися безрезультатно, повідомив глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер. Постачання газу в Україну будуть припинені в 10:00 мск (9:00 за Києвом) 1 січня 2009 р. "До кінця дня заборгованість за раніше поставлений газ не була погашена. Не дивлячись на усну заяву, "Газпром" так і не побачив коштів", - сказав О.Міллер. Він відзначив, що українська сторона не прийняла пропозицію "Газпрому" про пільгову ціну на газ. "Складається враження, що в Україні є політичні сили, які зацікавлені, щоб між двома країнами був "газовий" конфлікт", - заявив він.

  Глава "Газпрому" підкреслив, що постачання до України з урахуванням відсутності контракту на 2009 р. здійснюватися не будуть, оскільки у "Газпрому" немає на це юридичних підстав. "З 10 ранку 1 січня 2009 м. "Газпром" в повному обсязі, на 100% припиняє постачання газу для споживачів України. Вся відповідальність за непостачання газу лежить на українській стороні", - сказав О.Міллер. Він запевнив, що газовий холдинг забезпечить постачання в повному обсязі європейським споживачам, оскільки компанія має в своєму розпорядженні контракт на транзит газу через територію України.

  Переговори в центральному офісі "Газпрому" в Москві глави О.Міллера і глави "Нафтогазу України" Олега Дубини завершилися щойно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua