МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львів'яни широко визначають ювілей Бандери

12/31/2008 | Майдан-ІНФОРМ
ЛЬВІВ, 31 грудня. (Ігор Бачун - УКРІНФОРМ). Урочистий мітинг відкриє завтра у Львові програму урочистостей на честь сторіччя від дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери, передає кореспондент УКРІНФОРМу. Він розпочнеться в ювілейний день біля пам`ятника героєві, котрий віддав життя за незалежність України. Керівники області та міста покладуть квіти, а відтак відбудеться віче, в якому візьмуть участь активісти політичних партій і громадських організацій.

Нині в регіоні демонструється двогодинний фільм "Ціна свободи", ініціатором та меценатом якого є народний депутат України Віктор Швець (БЮТ). Його вже оглянули ветерани ОУН-УПА в усіх центрах західноукраїнських областей.

Своїми міркуваннями про провідника ОУН поділились рідні, соратники і друзі Степана Бандери, котрі проживають на різних континентах. Серед них - нинішній голова проводу ОУН Андрій Гайдамаха, президент благодійного фонду "Літопис УПА" Микола Посівнич, син головнокомандувача УПА Юрій Шухевич, онук Степан Бандера.

9-то ж січня у Львівській опері пройде святкова академія.

Товариство пошуку жертв війни "Пам`ять" спільно з обласною організацією ВО "Свобода" створили відеокліп, присвячений героям визвольних змагань. Його прем`єра відбудеться на Львівському телебаченні (12-й канал ЛТБ).

Активісти ж "Свободи" здійснили сходження на найвищу гору України - Говерлу, де вшанували 100-річний ювілей з дня народження голови проводу ОУН. Ця акція мала ще й вишкільний характер, оскільки молоді члени організації пройшли випробування в суворих зимових умовах Карпат так само, як і воїни УПА, котрі ночували тут в наметах під пронизливим вітром та лютим морозом.

Низка урочистих заходів охопить районні центри. В Стрию, зокрема, відбудеться відкриття меморіальної таблиці на приміщенні середньої загальноосвітньої школи N7, де навчався Степан Бандера. Звідси молодь зі смолоскипами та національною символікою вирушить до садиби родини Бандерів.

Під кінець 2009-го, 14 жовтня, львів`яни запланували вшанувати 50-річницю з часу підступного вбивства провідника ОУН агентом КДБ.

поставив:sean

Відповіді

 • 2008.12.31 | Валерій Степаненко

  Re: Львів'яни широко визначають ювілей Бандери

  Степан Бандера - символ нескореної України!
  Саме тому його так ненавидять всі вороги української Держави!
  Харизматична жертовність С.Бандери та його найближчого оточення не може не викликати захоплення та поваги!
  Навіть великодержаний шовініст Солженіцин у своєму "Архіпелазі Гулаг" висловлювався з повагою про український визвольний рух у Західній Україні після II Світової Війни.
  Степан Бандера - це, якщо хочете, український Че Гевара!
  Хто ненавидить Бандеру, той, безсумнівно, ненавидить Україну!
  +++
  Невже ж українці мають вшановувати катів України царя Петра I Скаженого, царицю Катерину II Блудницю, юродствуючого малороса В.Щербицького та організаторів Голодомору?
  +++
  Невже ж Степан Бандера менше заслуговує звання Героя України, ніж Литвин, Кравчук та інші подібні політичні діячі, які стали українськими патріотами вже у незалежній Україні після того, як зрозуміли, що їм за це нічого не буде?
  +++
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.02 | omlet

   Re: Львів'яни широко визначають ювілей Бандери

   Валерій Степаненко пише:
   > Степан Бандера - символ нескореної України!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua