МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бандера і бандерівці

01/01/2009 | keymaster
31 грудня, напередодні 100-річчя з дня народження провідника ОУН Степана Бандери представники ВО "Свобода" презентували у Львові збірку поштівок "Бандера та бандерівці".

За словами заступника голови ВО "Свобода" з питань національної пам’яті, депутата Львівської обласної ради Олега Панькевича, збірка вийшла накладом 1 000 примірників. Автором текстів до поштівок є керівник "Літопису УПА" Микола Посівнич. Після 1 січня 2009 року "свободівці" подарують ці збірки школам Львова, а також східним та південним регіонам України. Зокрема, заплановано провести презентацію збірки у Сімферополі, Запоріжжі та Луганську.

Збірка містить 16 унікальних світлини Бандери та його соратників, зокрема, Романа Шухевича, Ярослава Стецька, Степана Ленкавського, Василя Кука, Михайла Колодзінського, Дмитра Грицая, Олекси Гасина, Івана Климіва-"Леґенди", Катерини Зарицької а також батька Степана Бандери Андрія, сестри Оксани. На кожній листівці є дві фотографії - "титульна" і на звороті, поруч з історичною довідкою - побутова.

Видавець збірки Ярослав Сватко зауважив, що зараз в Україні бракує такого наочного, ілюстративного матеріалу про бандерівський процес. "Переглянувши ці світлини, навіть непідготовлений читач "з нуля" зможе зрозуміти, що це за визвольний рух, і хто ці люди на світлинах", - наголосив Ярослав Сватко.

Світлини для збірки було зібрано у архівах, з приватних збірок фотографій членів ОУН-УПА чи їхніх родичів тощо.

zaxid.net


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua