МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ну що, згодяться москалики на нашу ціну?

01/01/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Україна намагається виторгувати у Росії 49 доларів

01.01.2009 01:52___ www.ПРАВДА.com.ua
http://www.pravda.com.ua/news/2009/1/1/87080.htm

Керівництво України вважає оптимальною ціну на російський газ на 2009 рік $201 за 1 тис. куб.м, а ставку транзиту по українській території - не нижче $2 за 1. тис. куб.м за 100 км.

Про це йдеться в заяві президента і прем'єр-міністра України, переданій вночі 1 січня агентству "Інтерфакс-Україна".

У заяві міститься посилання на підписаний 2 жовтня 2008 року меморандум між урядом РФ і Кабінетом міністрів України про співпрацю в газовій сфері.

"За нашими розрахунками, зробленими на підставі меморандуму, на початку 2009 року ціна на російський природний газ для України на українсько-російському кордоні повинна складати $201 за 1 тис. куб.м, ставка транзиту територією України - не нижче $2 за 1 тис. куб. на 100 км. відстані.

Запропоновані Російською Федерацією умови про підвищення цін на газ до $250 з урахуванням різкого падіння світових цін на нафту є фактичним встановленням для України середньоєвропейської ціни на природний газ. В той же час російська сторона пропонує зберегти ставку транзиту $1,7, що більш ніж удвічі нижче за средньоєвроєпейські показники. Такий рівень транзитної ставки робить практично неможливою підтримку газотранспортної системи в належному технічному стані", - мовиться в заяві.

Відповіді

 • 2009.01.01 | Сергій Вакуленко

  What happens if the gas is cut? (+л)

  Analysts had said stopping exports would tarnish Gazprom's image as a reliable supplier to Europe.
  But there is more than Russia's reputation at stake -- it needs export revenues more than ever, as oil prices fall, the rouble depreciates and the government spends its cash pile on supporting the economy.
  If supplies are cut Ukraine has plenty of stored gas. Naftogaz says it has 17 billion cubic metres in storage, 22 percent of Ukraine's annual consumption. It says RosUkrEnergo has a further 11 bcm.
  On top of that, Naftogaz says Ukraine simply needs less gas at the moment as the economic crisis has reduced industrial energy consumption by 25 percent.
  However, while officials have said all transit obligations will be met, Naftogaz says it has no intention of using its reserves to ensure Russian gas gets through to Europe.
  It says 7 billion cubic metres of "technical" gas are needed inside pipelines to keep the system operational. (Writing by Sabina Zawadzki and Dmitry Zhdannikov; editing by Philippa Fletcher))

  http://www.guardian.co.uk/business/feedarticle/8174063
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.01 | Георгий

   Re: What happens if the gas is cut? (+л)

   Вроде все правильно, но насколько Украина может держать этот удар Газпрома, если опять, как сопля по стене, то стоило ли подпрыгивать, пока не сможем держать удар, надо прогибаться, если можем, нужно стоять на своем, до последнего, тогда и начнут считаться, а это начнется тогда, когда придется забивать скважины в Тюмене и Сибири. Вот тогда будет весело не только нам....
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.01 | GreyWraith

    Якщо вірити нашій владі, то схоже, що готова...

    Я сам здивувався її стійкості, наглості (у хорошому сенсі цього слова) і передбачливості. Он "Газпром" натякав на бажання викупити газ в українських сховищах, плюс вимоги наших щодо підвищення ставки транзиту... Та й анекдотична відмазка "Газпрому" щодо зриву переговорів свідчить, що наші таки нарешті вперлися рогом. Ще й не забуваймо, що голосок наших промислових газозалежних тамагочі в умовах кризи буде куди менш гучним, тим більше, що тим із них, хто вже поспішив понапідписувати прямих контрактів із "Газпромом", можна тепер із чистою дущею запропонувати із поганим контрагентом судитися (ги-ги!). І згадайте газпромівську істерику з приводу "подмьотних пісєм" - видно, такий неофіційний натяк наших справді був, і це була справді погроза удару під дих.

    Ну що, будемо чекати падіння у європейців тиску газу. Минулого разу, навіть незважаючи на порожніші українські сховища, "вентиль-шоу" закінчилося за лічені дні. І то ще тоді не було ні грузинської війни, ні російського "лєбєзєнія" перед Європою, щоб Україні ПДЧ не давали, були надії на який-небудь "Нордстрім", ціни на нафту були вищі і ще росли... І то я не пам'ятаю тоді яких-небудь претензій до України з боку Європи.

    А тепер 'вропейці можуть вирішити, що по-доброму до тих не доходить.
    Он навіть якщо стара гебешна підстилка "Гардіан" змушена писати в такому тоні, то уявляю, які у Європі настрої. :)

    P.S. Здається, громадяни РФ настільки замучені російською пропагандою, що вірять у те, що після вимикання Україні газу у нас в конфорках негайно того газу не стане. :) Тому вони і щиро дивуються нашій впертості...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.01 | kotygoroshko

     ржав :)

     GreyWraith пише:
     > P.S. Здається, громадяни РФ настільки замучені російською пропагандою, що вірять у те, що після вимикання Україні газу у нас в конфорках негайно того газу не стане. :) Тому вони і щиро дивуються нашій впертості...     - куме, у вас СПІД є?
     - є. трошки для себе(с)
 • 2009.01.01 | Taras-ods

  Як що зараз не буде відбору газу, то так.

  Як що зараз не буде відбору газу, то так, деякий час Україна повинна виконувати свої забов"язання по транзиту, але до підписання контракту на транзит та постачання газу до України не приймати надлишкові об"єми крім транзиту. Січень-лютий Росія протримається, але вже березні почнеться проблема у мережах газпрому. У квітні це стане вже загрозую для видобутку у Росії. У квітні Україна має право вже скорочувати не проплачений транзит, у Европі у той час вже потрібні обсяги газу забеспечуються без газпромівського постачання. Такий сценарів прораховувався ще у 2005 році, нажаль тобі Україна не використала свої козирі.

  По друге, зараз негайно треба створювати інформаційний штаб Нафтагаз та уряд повинні кожні три години робити інформаційні повідомлення та коментарі про хід переговорів та об"ємів безоплатного транзиту до европи. Інформаційна війна зараз майже не головна.

  Трет"є, негайно скасувати ліцензії для газпрому по постачанню газу на український ринок (Особисте вітання Тимошенко!).

  Четверте, тримати у січні бажанну ставку на рівні заявленної у 2 доллара, у лютому заявляти на рівні 3 долларів, у березні підвищити до 4 ( европейські ставки становлять від 3,5 до 12 долларів за 100 км транзиту).

  П"яте, негайно перевести всіх промислових споживачів газу в Україні на економічний режим, підприємства власників росіян на мінімальний технологічний режим.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.01 | ans-mo

   У світі останніх подій виникають питання до ЮВТ

   - Навіщо було боротися із намаганнями запустити у прямому напрямку нафтогон Одеса-Броди?
   - Навіщо було припиняти перемовини по вступу Росії до СОТ?
   - Навіщо було робити стільки поступок офіційній Москві?
   - Навіщо було казати "хі-хі", коли Путін обзивав Ющенка мазуриком?
   Питання звісно риторичні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.01 | kotygoroshko

    навіщо було ставити раком одеський БЕРКУТ, коли зятя

    пьяного на мотоциклі злапали при в*їзді важким мотоциклом на дитячий пляж з дельфінарієм?
   • 2009.01.02 | omlet

    Головне питання до неї в іншому

    - Навіщо у 2005 році було розривати угоду про постачання газу з Росією і відокремлювати ціну газу від оплати за транзит, називаючи це шляхом до європейського ціноутворення? :(
  • 2009.01.01 | kotygoroshko

   потрібно укласти з Польщею договір про розробку наших газових ро

   довищ

   або з якоюсь іншою, прихильною до нас країною, Чехією наприклад!
 • 2009.01.01 | Taras-ods

  Щогодини Росія втрачає майже мільйон баксів.

  Припинивши постачання газу до України у об"ємі 90 млн. куб.метрів щогодини Росія втрачає майже мільйон баксів.

  90000000:1000Х201дол = 18090000:24 = 753750 долларів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.02 | BROTHER

   Ющенко до Тимошенко: "Какая ви нєрвная - я єбу!" (ц)

   У лютому чи квітні має бути дешевше?

   Я десь читав, що зазвичай ціни на природний газ слідують за світовими цінами на нафту із запізненням приблизно у 6 чи трохи більше місяців.

   http://www.nymex.com/ng_fut_cso.aspx --- поки тенденція на зниження, думаю, що Путін&Ко тому і нервує більше ніж Ющенко&Ко.

   Перенести дату закупівлі на 3-4 місяці - теж непогана ідея, якщо вона дійсно підкріплена ресурсами і перспективами ціноутворення. Про показові покарання Москва хай бздить своїм телеглядачам. Кацапи сподіваються на подальше скорочення видобитку в Європі, наближення сезону ураганів у США. Може у довгостроковій перспективі такий підхід кацапів має сенс, але ціна на голубе паливо якось все ж таки має корелювати з ціною на інші енергоносії.

   Справа в тому, що ринок природного газу регіональний - тобто ціна дуже залежить від регіону, де торгується природний газ. Це відрізняє його від ринку інших енергоносіїв. В Америці ціна на газ пада, а в Європі навпаки. Але і це не все... Реально на цей час Москва у швидкому темпі не може сама побудувати обвідні шляхи для свого природного газу, бо раптом невистачить не тільки грошей чи політичної волі зацікавлених сторін, а й попиту - покупці можуть знайти інші джерела та види енергозабеспечення, у покупців може статися ще якийсь кризис тощо. Тобто Москві потрібно задовольнити дуже багато попередніх умов, включаючи гарантований збут, для побудови газопроводу вобхід України. Але навіть і тоді без української труби їм не впоратися, особливо враховуючи той хвакт, що Україні набагато легше буде тримати низьку ціну транзиту, ніж усім їхнім північним потокам разом з їх європейськими партнерами. Вони ж самі кажуть, що попит у Європі зростатиме, а видобудок - ні. От і виходить, що хоч би як, а їм треба буде знайти для України спеціальну ціну або підкорити саму Україну чи тільки її трубу, бо інакше їхні збитки будуть катастрофічні.

   А нам треба заощаджувати та навчитися споживати не тільки газ, а й інші види енергоносіїв залежно від ситуації. Турція, Польща то інші сусіди, я гадаю, відгукнуться на вигідні пропозиції за нашого боку.

   Подивимось, щось мені підказує, що кацапи блефують, бо вони такі нервні. Як показує практика, вже стала традиційною з цього питання, Москва таки домовиться продавати газ за ціною десь між їхньою та нашою, придумають якусь кумедну нікому незрозумілу хвормулу, а результатом буде втрата грошей за той газ, який Україна не купила за певний термін під час суперечки.
 • 2009.01.01 | GreyWraith

  От тепер мені реально стало страшно

  Не ціни на газ, а психопатії російської влади. Вони тупо застосовують у гірших для них умовах той прийом, який вже провалився три роки тому і навіть не задумуються над наслідками. Я сподівався, що їхня деградація настане пізніше, тому ми будемо до такого стану більше готові. Що ж, треба враховувати нову ситуацію...

  До речі, якщо врахувати, що та ж європейська ціна на тисячу кубометрів газу дорівнює ціні на барель нафти 9 місяців тому, помноженій на 4, то тепер мені трохи зрозуміла настирність російської влади: вони хочуть викручуванням рук зафіксувати високу ціну хоча б на рік, доки не наства обвал європейської ціни. Коли грошей катастрофічно не вистачає, то ця стратегія зрозуміла. Але з урахуванням того, що наша влада до того виявилася готовою, в першу чергу завдяки запасам, то чи розумно так діяти? Особливо, коли врахувати, що три роки тому у подібній ситуації Європа була на боці України, і з урахуванням грузинської війни... Саме тому я так різко оцінив розумові здібності російської влади...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.01 | kotygoroshko

   сумніваюсь, що Росія робить...

   гадаю, що цю стратегію вздрючування економіки України розробила не Росія, а висмоктали з хуя кремлівських недоростків Юля з Литвином


   згадайте, як сомалійські пірати захопили судно "Фаїна" і яку роль в цьому відіграла Карпачова

   на мою думку, судно захопили, як і захоплювали раніше - саме на замовлення Карпачової   от і з газом так - у нас же немає ні суддівства, ні СБУ...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.01 | Almodovar

    Re: сумніваюсь, що Росія робить...

    100000% Підтримую! Особливо, про кремлівські хуї і Карпачову!
  • 2009.01.01 | Володимир I

   Re: От тепер мені реально стало страшно

   Бздючи тиснути на Європу напрямки, кацапи тиснуть на неї через Україну. Оце і увесь сенс нехитрої москальської хитрості. Поки що Європа ні хуя не вкурила, або робить вигляд, що не вкурила.
  • 2009.01.01 | Володимир I

   Re: От тепер мені реально стало страшно

   Дивно, що це сталося лише зараз. Що ж, вік живи, вік учись. А там, диви, і зрозумієте, що росєя - це абсолютне зло. Що нічого, повторюю: НІЧОГО ДОБРОГО звідти не вийде. Ні нам, ні усьому світу. Russia must die!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.01 | kotygoroshko

    пращай німитая рассія, страна рабов, страна гаспод

    (с)Лєрмонтоф
   • 2009.01.02 | nick2

    Re: От тепер мені реально стало страшно

    Володимир I пише:
    > Russia must die!

    "Будет жить на свете вечная страна. Что ни делай, никуда не денется она!"

    Впрочем, это отнюдь не помешает Украине добиться своего. На самом деле реальная угроза лишь одна - украинская власть может в очередной раз сдать интересы страны ради своих собственных интересов.
 • 2009.01.01 | Ghost

  действующее руководство России совершенно не отвечает нашим...

  ...украинским интересам. надо его сменить, только я пока не вижу на российском горизонте ни одного достойного проукраински настроенного политика... :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.01 | GreyWraith

   Чому це не бачите?

   А ЦК КПК? :lol: Оскільки Захід не побоявся зробити із Китаю свою фабрику, значить, пан Ху Цзіньтао і компанія довели, що є розумними і відповідальними особами. Цілком може бути, що той же Захід вирішить, що російські пустощі із вентилем йому набридли, тому є сенс віддати свердловини відповідальним і серйозним людям, а не якійсь гопоті...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.02 | nick2

    Re: Чому це не бачите?

    GreyWraith пише:
    > А ЦК КПК? :lol:

    Шутки шутками, но суть дела проста: надо не чью-то власть менять, а свою собственную заставить работать на Украину, а не на карманы власть имущих. Пока мы будем "проглатывать" явно антиукраинские решения НАШЕЙ власти, никакая иностранная власть нас не устроит.
  • 2009.01.01 | Taras-ods

   А Мішка-япончик ще живий?

   Ghost пише:
   > ...украинским интересам. надо его сменить, только я пока не вижу на российском горизонте ни одного достойного проукраински настроенного политика... :(

   Хай Янукович заб"є йому стрілку, та покалякають :-)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.01 | Ghost

    слабоват однако по-моему

    тут проблема в том, чтобы Россию удержать в рамках приличия, не каждый способен это обеспечить...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.02 | Almodovar

     Re: слабоват однако по-моему

     В рамках приличия Россию может удержать только полное прекращение ее существования как единого государства. А именно:
     1. Нефтегазоносные районы Сибири и Севера поделить на 3-5 частей и поствить их под международный контроль, например, ООН. Это станет прецедентом для будущего (когда-нибудь)перехода всех энергоместрождения под международный контроль со справедливыми ценами или, как минимум, должно испугать ОПЕК.
     2.Москва и 1 прилежащая наибеднейшая область выделяются в отдельное государственное образование со столицей в маленьком городке, тысяч на 20-50- населения только бюрократов.
     3. Территории Карелии и севернее Питера передается финнам.
     4. Питер становится отдельной столицей отдельного государства Ингерманландия. Территория-область.
     5. Новгород и Псков-отдельное государство под международным контролем. Спорные территории однозначно передать прибалтам.6. Урал-независимое государство с названием даже можно Уральсько-русская республика или что-то около того.
     7.Дальний Восток-самостоятельное государство, тяготеющее к Японии и Китаю одновременнно, оттого не опасное европейскому миру. Либо сделать его сильным для противодействия Японии и Китаю.
     8. Чукотку отдать Америке. Они наведут порядок.
     9. Якутия-Саха оставить суверенной независимой республикой, путь торгуют алмазами. Они достаточно натерпелись от русских. Передатьь им часть северного побережья джополнительно
     8. Сахалин-японцам, однозначно. Камчатку-под международный контроль, сделать ее научным центром, заповедником, национальным парком.
     9.Кубань и Дон-два самостоятельных государства, т.к одно украинское, другое-русское.
     10.Оренбург-казахам.
     11. Воронеж, часть курской губернии-передать Украине.
     И как можно скорей!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.02 | Tamerlan

      Колєґо! В кацапні є дуже велика і дуже червона

      ядерна кнопка.
      Враховуючи війну в Ічкерії, грузинські події і постійний тиск на Україну ця братва ні перед чим не зупиниться.
      Заженуть рашку в кут - буде велика біда.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.02 | kotygoroshko

       їх треба лікувати електрошоком

       http://www.chaskor.ru/p.php?id=2177       + арештувати всі рахунки і всю нерухомість за кордоном, отримані кошти направити на підняття сільського господарства в Африці
     • 2009.01.02 | kotygoroshko

      +1

      згоден з кожною пропозицією!

      було б незле перекасти англійською та розвішати по всім форумам інтернету

      Almodovar пише:
      > В рамках приличия Россию может удержать только полное прекращение ее существования как единого государства. А именно:
      > 1. Нефтегазоносные районы Сибири и Севера поделить на 3-5 частей и поствить их под международный контроль, например, ООН. Это станет прецедентом для будущего (когда-нибудь)перехода всех энергоместрождения под международный контроль со справедливыми ценами или, как минимум, должно испугать ОПЕК.
      > 2.Москва и 1 прилежащая наибеднейшая область выделяются в отдельное государственное образование со столицей в маленьком городке, тысяч на 20-50- населения только бюрократов.
      > 3. Территории Карелии и севернее Питера передается финнам.
      > 4. Питер становится отдельной столицей отдельного государства Ингерманландия. Территория-область.
      > 5. Новгород и Псков-отдельное государство под международным контролем. Спорные территории однозначно передать прибалтам.
      > 6. Урал-независимое государство с названием даже можно Уральсько-русская республика или что-то около того.
      > 7.Дальний Восток-самостоятельное государство, тяготеющее к Японии и Китаю одновременнно, оттого не опасное европейскому миру. Либо сделать его сильным для противодействия Японии и Китаю.
      > 8. Чукотку отдать Америке. Они наведут порядок.
      > 9. Якутия-Саха оставить суверенной независимой республикой, путь торгуют алмазами. Они достаточно натерпелись от русских. Передатьь им часть северного побережья джополнительно
      > 8. Сахалин-японцам, однозначно. Камчатку-под международный контроль, сделать ее научным центром, заповедником, национальным парком.
      > 9.Кубань и Дон-два самостоятельных государства, т.к одно украинское, другое-русское.
      > 10.Оренбург-казахам.
      > 11. Воронеж, часть курской губернии-передать Украине.
      > И как можно скорей!
  • 2009.01.02 | Koala

   Новодворську - в президенти РФ!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.02 | Almodovar

    Re: Новодворську - в президенти РФ!

    А пуркуа б і не па?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua