МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Харківська «Свобода» вшанувала 100-річчя Степана Бандери

01/02/2009 | svoboda_kharkiv
01 грудня 2009 року Харківська обласна організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» провела урочисті заходи з нагоди Дня народження Степана Бандери.

Попри усі спроби Харківської міської ради заборонити проведення вшанування одного з духовних лідерів українців, заходи були проведені на якісному рівні.

До українців, які зібралися біля пам’ятнику Тарасу Шевченку вийшов Голова Харківської «Свободи» Ігор Швайка, який доповів, що мирні збори громадян обмежені рішенням суду, і що піший хід проводитися не буде. При цьому учасників, які зібралися до початку мітингу, закликав мирно і не реагуючи на провокації, пройти до Молодіжного парку, де пройде Служба Божа. Нечисленні купки штатних провокаторів не змогли дочекатися нагоди перейти до якихось дій, тому були обділені увагою. Нагадаємо, до участі в контракції було заявлено 1500 осіб. Реальна кількість була значно скромнішою, приблизно осіб 25-30. Така кількість виразно спростувала реальність «несприйняття націоналістичних ідей та їхніх лідерів у місті Харкові», на що посилалася Харківська міська рада, вживаючи усіх можливих заходів для заборони проведення зборів.

Після молитви в Молодіжному парку, яку відправили священики Української автокефальної православної церкви, до учасників зборів звернувся Архієпископ Харківський і Полтавський Ігор, який побажав присутнім, «щоб 2009 рік, позначений 100-річчям від дня народження Степана Бандери й 50-річчям його загибелі та 80-річчям створення ОУН, перетворився для українців на рік відкриття свого справжнього єства, свого таланту бути солідарними в захисті власної свободи».

Ігор Швайка, Голова Харківської обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода», яка була ініціатором проведення вшанування Степана Бандери в Харкові, у своєму виступі зазначив, що «є велика честь бути послідовником таких людей, як Тарас Шевченко, Степан Бандера, Юрій Шухевич та інших. Адже в наших силах сьогодні є реальна можливість зробити набагато більше, аніж зробили ці люди. Ми спроможні з духом, зразок якого дав Степан Бандера, досягти в десятки і сотні разів кращого результату. Бо ми українці, і ми мусимо це зробити заради пам’яті наших героїв і для прийдешніх поколінь українців».

На закінчення мітингу його учасники виконали Державний гімн України, а також марш Степана Бандери, особливу урочистість виконанню яких надавали суворий мороз і новорічні салюти.

Прес-служба ХОО ВО «Свобода»
8-067-571-01-22
8-097-182-97-90


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua