МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Марш Бандери у Києві

01/02/2009 | Via
1 січня у Києві «Свобода» провела смолоскипний марш на честь

Степана Бандери

1 січня 2009 року о 18-00 Київська міська організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» провела смолоскипний марш «Степан Бандера – національний герой», присвячений 100-річчю Провідника Організації Українських Націоналістів (революційної) Степана БАНДЕРИ та усім воїнам ОУН-УПА, які віддали своє життя боротьбі за Україну.

Акція розпочалася о 18-00 біля пам'ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку, після чого сформована колона зі смолоскипами рушила бульваром Шевченка та Хрещатиком до Майдану Незалежності.

Близько двох тисяч киян із національними та націоналістичними прапорами зі смолоскипами в руках пройшлися центральними вулицями Києва із гаслами: «Бандера, Шухевич – наші герої, вони воювали за нас із тобою!», «Бандера – Вождь!», «ОУН-УПА – державне визнання!», «Кому належить Україна? Українцям! Кому належить Київ? Нам!».

Учасники маршу несли транспаранти: «Бандера – наш прапор», «Ми – бандерівці! Влада буде наша!».

О 19-00 розпочався мітинг на Майдані Незалежності.

Член політради Всеукраїнського об'єднання «Свободи» Ігор Мірошниченко заявив: "Ім'ям Степана Бандери радянська комуністична московська влада намагалася розділити Україну на Схід і Захід. Вона намагалася посварити всіх українців. Але не можна сховати правди. Ми знаємо сьогодні, хто такий Степан Бандера – справжній Провідник Української Нації. Ми пам'ятаємо, що зробив Степан Бандера для того, щоб сьогодні ми мали свою державу… Ми маємо об'єднатися під прапором Степана Бандери, щоб зробити Україну справді такою, якою ми хочемо її бачити, якою хотів бачити він».

Заступник голови ВО Свобода» Андрій Мохник зазначив: «Степан Бандера ніколи не уникав відповідальності. Так, він брав її на себе, коли віддавав наказ Лемику убити Майлова, коли віддавав наказ про знищення польського міністра внутрішніх справ Перацького, «окупанта, який робив так звану пацифікацію, який нищив українське економічне і культурне життя, нищив представників інтелігенції, селян. Після того Степан Бандера постав перед судом і взяв відповідальність на себе. Він сказав, що є керівником Організації Українських Націоналістів, і судовий процес перетворився на суд над польською окупацією. Бандера 30 червня 1941 року взяв відповідальність на себе, коли ОУН революційна проголосила Акт відновлення Української держави. Вже через кілька днів Степан Бандера був ув'язнений і провів практично всю війну в концтаборі Заксенхаузен.

Степан Бандера, коли став Провідником ОУН революційної, сказав: «Присуд смерті приймаю». Це те, що відрізняє українського державного діяча, українського політика від тих крис, що сидять на печерських пагорбах, від залишків комуністичної номенклатури, які перефарбувалися у 1991 році… Ці люди ніколи не беруть на себе відповідальність, тому що Україна для них чужа… Україні потрібен лідер, який візьме на себе відповідальність. Степан Бандера є нашим прапором».

Участники акції виступили з вимогою надання Степанові Бандері звання Героя України.

Акція закінчилася виконанням Державного гімну.

Прес-служба
Всеукраїнського об'єднання «Свобода»
8-067-441-46-01

Фотозвіти тут:
http://aandrusiak.livejournal.com/45249.html#cutid1
http://picasaweb.google.com.ua/Kruk.viktor/10002#slideshow
http://bilozerska.livejournal.com/111915.html?#cutid1

Гарне відео тут:
http://www.youtube.com/watch?v=DaIzSyvOPf0

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua