Схоже "Газпром" затіяв цю заваруху, щоб проштовхнути ідею (л)
01/03/2009 | AK
будівництва північного і південного потоку.
> Газпром більше не може покладатися на Україну як на транзитний шлях для постачань газу до Європи і мусить знайти альтернативні канали. Про це в інтерв`ю Бі-бі-сі повідомив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв. Він зазначив, що розраховує на підтримку з боку Європейського союзу.
http://www.unian.net/ukr/news/news-293262.html
> Газпром більше не може покладатися на Україну як на транзитний шлях для постачань газу до Європи і мусить знайти альтернативні канали. Про це в інтерв`ю Бі-бі-сі повідомив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв. Він зазначив, що розраховує на підтримку з боку Європейського союзу.
http://www.unian.net/ukr/news/news-293262.html
Відповіді
2009.01.03 | Soft
Во время кризиса? Пусть строят.
Европе проще будет перейти на ядерное топливо, построив обогатительный комбинат (полный цикл) в Украине.2009.01.03 | samopal
"Газпром" затіяв заваруху (/)
http://www.echo.msk.ru/programs/klinch/562693-echo/2009.01.03 | GreyWraith
Щодо "південного потоку" - не знаю...
Там вже є якась глибоководна гілка від Новоросійська до Туреччини, ніби діє, здається, 10 мільядрів кубів качається. Думаю, технологічно найпростіше саме тим маршрутом прокласти ще потрібну кількість труб. Але я чув краєм вуха, що у турків на ту тему вже були якісь корупційні скандали. Так що може бути, що тепер в тих краях бояться із "Газпромом" зв'язуватися - як у "Золотому теляті" чиновники міста Арбатова панічно боялися зв'язувати із "Лорен-Дітріхом" пана Козлевича.Тепер щодо "Північного потоку". Починалося воно дуже круто і пальцато, але досить багато часу пройшло, здається, років 3, і тепер мало що чути. Остання інформація, яка є у мене:
1) Жодного підводного кілометра ще не прокладено. Як мінімум через екологічні заперечення Фінляндії та Естонії ( привіт від російських хануриків, що громили талліннські магазини )
2) Пан Путін недавно погрожував європейцям, що коли ті не хочуть "Північого потоку", то Росія негайно побудує заводи зі скраплення газу, і флот танкерів-газовозів, якими цей газ будуть возити всюди, окрім Європи. Мені здається, що в умовах кризи, падіння капіталізації та астрономічних боргів "Газпрому" з такою ж результативністю пан Путін міг погрожувати побудувати і мережу телепортаційних станцій для передачі газу покупцям. Але чому виникли сумніви у бажанні європейців щодо будівництва цього газопроводу?
А щодо теперішньої кризи -думаю, в очах європейців "Газпром" зараз виглядає як мінімум як кретин, що нічого не чув про сегментацію ринку.
2009.01.03 | AK
Re: Щодо "південного потоку" - не знаю...
GreyWraith пише:> Там вже є якась глибоководна гілка від Новоросійська до Туреччини, ніби діє, здається, 10 мільядрів кубів качається. Думаю, технологічно найпростіше саме тим маршрутом прокласти ще потрібну кількість труб. Але я чув краєм вуха, що у турків на ту тему вже були якісь корупційні скандали. Так що може бути, що тепер в тих краях бояться із "Газпромом" зв'язуватися - як у "Золотому теляті" чиновники міста Арбатова панічно боялися зв'язувати із "Лорен-Дітріхом" пана Козлевича.
Ця труба називається "Блакитний потік". Вона була прокладена, щоб обійти Україну і Грузію. Але зараз "Газпром" має проблеми з Туреччиною.
Тому тепер вони вже хочуть будувати трубу в обхід Туреччини: з Росії до Болгарії. Це вони називають "Південним потоком".
2009.01.03 | GreyWraith
Re: Щодо "південного потоку" - не знаю...
AK пише:> GreyWraith пише:
>Ця труба називається "Блакитний потік". Вона була прокладена, щоб >обійти Україну і Грузію. Але зараз "Газпром" має проблеми з
>Туреччиною.
Так про то і мова. Схоже, де наші шановні сусіди не повернуться,- там всюди золоті верби ростуть.
>Тому тепер вони вже хочуть будувати трубу в обхід Туреччини: з Росії >до Болгарії. Це вони називають "Південним потоком".
Є ще технологічний аспект, в якому я не дуже розбираюся. Тиск в трубі із відстанню падає, і тому, схоже, через кожні 400 км труби треба ставити компресорні станції, що мають компенсувати це падіння тиску. Усіпх цього "Блакитного потоку" зумовлено його протяжністю, меншою за 400 км, тому компресорні станції без проблем побудували на березі. А от про підводні компресорні станції я нічого не чув. Здається, є ряд технологічних проблем, що не дивно, враховуючи необхідність побудови і обслуговування дуже складних інжерерних споруд і необхідністю підводу до них як мінімум повітря на глибині метрів 100 для Балтійського моря і десь у 2 км у сірководневому середовищі для Чорного моря.
На мож невинне прохання прояснити питання і просвітити на тему просування технологічного прогресу у цій галузі пани, які звично симпатизують Росії на цьому форумі, відповіли, що я кретин, русофоб, бездуховний і в черговоий раз пообіцяли, що моя держава скоро загине. Дивно...
2009.01.03 | AK
Re: Щодо "південного потоку" - не знаю...
GreyWraith пише:> AK пише:
> > GreyWraith пише:
> >Ця труба називається "Блакитний потік". Вона була прокладена, щоб >обійти Україну і Грузію. Але зараз "Газпром" має проблеми з
> >Туреччиною.
> Так про то і мова. Схоже, де наші шановні сусіди не повернуться,- там всюди золоті верби ростуть.
>
> >Тому тепер вони вже хочуть будувати трубу в обхід Туреччини: з Росії >до Болгарії. Це вони називають "Південним потоком".
> Є ще технологічний аспект, в якому я не дуже розбираюся. Тиск в трубі із відстанню падає, і тому, схоже, через кожні 400 км труби треба ставити компресорні станції, що мають компенсувати це падіння тиску. Усіпх цього "Блакитного потоку" зумовлено його протяжністю, меншою за 400 км, тому компресорні станції без проблем побудували на березі. А от про підводні компресорні станції я нічого не чув. Здається, є ряд технологічних проблем, що не дивно, враховуючи необхідність побудови і обслуговування дуже складних інжерерних споруд і необхідністю підводу до них як мінімум повітря на глибині метрів 100 для Балтійського моря і десь у 2 км у сірководневому середовищі для Чорного моря.
Потрібен дуже високий тиск (і відповідна товщина стінок труб) на російському боці трубопроводу. Напевно, це питання може бути розв'язане, хоча подробиць я не знаю.
Про "підводні компресорні станції" я нічого не чув.
На трасі "Північного потоку" планувалось будівництво платформи з компресорною станцією на ній. Але від цього вже нібито відмовилися.
Як вони планують вирішувати проблему - не знаю. Бо там довжина труби набагато більша ніж у "блакитному потоці" і навіть у прожектному "півненному потоці".
2009.01.09 | Михайло Свистович
Re: Щодо "південного потоку" - не знаю...
GreyWraith пише:> Там вже є якась глибоководна гілка від Новоросійська до Туреччини, ніби діє, здається, 10 мільядрів кубів качається. Думаю, технологічно найпростіше саме тим маршрутом прокласти ще потрібну кількість труб.
Вони навіть зараз скоротили кількість газу в "Блакитному потоці", хоча винна, звичайно, Україна Бо дорого - 6 доларів за 1000 кубів транзит. Правда, вже, здається, трохи збільшили, бо ж треба газ кудись дівати
2009.01.03 | velotrek
Re: Схоже "Газпром" затіяв цю заваруху, щоб проштовхнути ідею (л)
Така позиція "Газпрому" суперечить світовій практиці ведення переговорів, загальноприйнятим принципам ведення бізнесу та нагадує практику "енергетичного шантажу" та "економічного пресингу". Кремль цим користується постійно, а Юлю це наче зовсім не стосується.2009.01.03 | AK
Хоч я зазвичай критикую Тимошенко, але у цьому конкретному
випадку слід визнати, що вона таки підписала спільну заяву з Ющенком і поки що не зробила нічого такого, що могло б зашкодити переговорам.Зрадницьку позицію зайняла ПР.
2009.01.04 | omlet
Воно раніше теж підписувала спільні заяви - і що?
Потім потім з тими ж регіонами робила своє - паралізувавши роботу ВР, зірвала і процес приєднання України до ПДЧ, і проведення парламентських виборів.2009.01.04 | GreyWraith
Re: Воно раніше теж підписувала спільні заяви - і що?
omlet пише:> Потім потім з тими ж регіонами робила своє - паралізувавши роботу ВР,
Тимошенко навела порчу на йоциків, через що ВР місяць сиділа безголовою?
>зірвала і процес приєднання України до ПДЧ,
Вам треба шашечки, чи їхати? Із "їхати" все в порядку, он вже Україна виконує Національний річний план щодо підготовки вступу до НАТО. Навесні ще буде розглядатися те ж саме питання - доля любить наполегливих. Все одно в грудні 2008 року Україна в НАТО вступити не могла, а коли будуть всі дії виконані, то вступ буде і без ПДЧ - як у Польщі свого часу...
А сокільки Росія так істерично реагує на заклинання "педече", то гріх це не використати на свою користь. От я думаю, що довгоочікуваний дозвіл на погром ХАМАСу входив у пакет поступок Росії в обмін на відстрочку для України. А палестинцям із ХАМАСу можна лише поспівчувати: даремно вони визнавали незалежність Абхазії і Південної Осетії і не ті місця і не тим вилизували. Іншим - наука: як свідчить практика, підтримка Росії не варта нічого.
>і проведення парламентських виборів.
Так не терпиться привести до влади ПРУ?
2009.01.09 | 100%
Ющенко ще не відкликав свій підпис ? Дивно.
2009.01.09 | Сергій Кабуд
це вас лубянка відкликала , то й валіть геть
2009.01.09 | Сергій Кабуд
юля спалилася повністтю. зараз сидить мовчки
бо і так зробила кремляді все шо просили і з одесою-броди і з Венко і з Грузією і ретранслювала кремлівскі заліпухи цілий рікцю юлю мати на свободі все одно шо не лікувати гонорею з сіфілісом та сибірскою язвою: краіна згниє і розсипеться в труху
2009.01.09 | Сергій Кабуд
головне тут : кремль поводиться як ХАЗЯЇН. от і все
має нафту, газ, срав на власне населення яке зболванено в кінецьі показує Світу шо РОБИТИМЕ ШО ЗАВГОДНО
а потім і повоює.