МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Складнощі з постачанням газу можуть бути лише з вини Росії

01/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Через припинення Росією поставок газу до України за 10-15 днів можуть виникнути складнощі з його транзитом до Європи.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу заявив уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ.

У зв`язку з цим він зазначив, що переговори про постачання газу між Росією і Україною необхідно завершити впродовж найближчих десяти днів.

Б.СОКОЛОВСЬКИЙ зазначив, що Україна транспортує до Європи приблизно 283 млн. куб. метрів газу щодня і для технологічних потреб використовує 21 млн. куб. м.

За його словами, зараз частково для технологічних потреб використовується газ з російських поставок і українських запасів. Проте у разі, якщо Росія не постачатиме газ Україні, то українська газотранспортна система в такому надзвичайному режимі зможе працювати 10, максимум 15 днів.

«Якщо російська сторона й надалі не постачатиме природного газу більше, ніж вона зараз постачає для потреб України, то через 10, плюс-мінус ще кілька днів, можуть виникнути серйозні технологічні проблеми. Простіше кажучи, можуть бути незалежні від України перебої в постачанні газу», - сказав Б.СОКОЛОВСЬКИЙ, зазначивши, що в цих умовах виникнуть проблеми з тиском у газових магістралях, які призведуть до технічних перебоїв з постачанням газу.

Б.СОКОЛОВСЬКИЙ зазначив, що українська делегація, яка 2 січня за дорученням прем`єр-міністра і Президента відправилася до ряду країн Європейського Союзу для консультацій з урядовцями з питань постачання і транзиту газу, проінформувала європейських одержувачів газу про таку ситуацію.

За словами Б.СОКОЛОВСЬКОГО, ця інформація занепокоїла європейських споживачів газу, і вони сказали, що експерти з їхньої сторони братимуть активну участь в консультаціях з Російською Федерацією з приводу забезпечення безперебійних поставок газу до Європи.

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

 • 2009.01.03 | Стась

  Таки справи кепскі?

  Ще учора нам казали, що Україна має достатньо газу у сховищах якщо не до осені, то принаймні до квітня. Але тепер виявляється, що хоча газ у сховищах є, але діставати його звідти можна не більше ніхж по 100 млн на добу. Далі робимо простий підрахунок. Річна потреба у імпортному газі складає 55 млрд, що складає близько 150 млн на добу. Тобто 50 млн взяти нема звідки, крім як з експортної труби. Да, промисловість зараз у зв`язку з кризою бере менше, але на дворі морози...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.03 | velotrek

   Re: Таки справи кепскі?

   "Нафтогаз України" обурений заявами чільників російської газової монополії "Газпром", які "дискредитують Україну в очах європейської спільноти". Москва в котрий раз зайнялася газовим шантажем.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.08 | Михайло Свистович

    Re: Таки справи кепскі?

    velotrek пише:
    > "Нафтогаз України" обурений заявами чільників російської газової монополії "Газпром", які "дискредитують Україну в очах європейської спільноти". Москва в котрий раз зайнялася газовим шантажем.

    Але ж "Нафтогаз" - це Юля, яка "веде таємні переговори з Росією" (с) велотрек. Як же Юля може звинувачувати Москву в шантажі?
 • 2009.01.03 | Soft

  Акция :)

  Путин + Медведев


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua