МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія веде війну проти України

01/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Галина Терещук
http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1365929.html

Львів – Євроатлантична ідея у світі не утримається без України, каже директор Центру відносин CША-Україна, професор із Нью-Йоркського університету Володимир Зарицький. Сім років поспіль пан Зарицький – серед ініціаторів проведення міжнародних форумів щодо майбутніх перспектив України в ЄС, оскільки вважає, що українці мало знають про стандарти ЄС і НАТО.

Україна мусить бути частиною Європи, оскільки вона є частиною західного світу за своєю культурою і ментальністю, переконаний професор Володимир Зарицький. 10 форумів за останні роки, присвячені євроатлантичному майбутньому України, – це розмови про перспективи вступу України в ЄС і НАТО, але без емоцій, а ґрунтовно. Адже нині, на думку Володимира Зарицького, більше існує спекуляцій на цю тему, аніж розумних дискусій і реальних кроків.

Україна має шанс або долучитися до європейської спільноти, або бути при північному сусідові.

«Я завжди знав, де я хочу бачити Україну. У мене на очах відродилась Україна. Вона має бути частиною європейської спільноти і для цього я докладаю і докладатиму усіх зусиль. Вартості особистості є віддзеркалені у західному світі, а вартості примітивного колективізму, деспотизму – це вартості сходу. Європа має рахуватися і знати, що Україна є частиною ширшої Євроатлантичної ідеї, яка не утримається у світі без України. Якщо Україна не залишиться частиною Європи, то самої Європи може багато не залишитись», – наголошує професор.

За словами Володимира Зарицького, у 2004 році українці, обираючи президента, продемонстрували світові свої європейські цінності, були виразниками євроатлантичних цінностей, але у дуже короткому часі знову почалися політичні непорозуміння і держава віддалися від європейської спільноти, яка уже не розуміє, що відбувається в Україні і куди її ведуть політики та влада.

Божевільна війна йде проти України

Володимир Зарицький зазначає: «Де два українці, там три партії. Це дуже добре розуміють і знають у Росії. У 2004 році мали 10 лідерів і вони вміли домовитись, а нині усі пересварені. Українці мають зрозуміти, що вони перебувають посеред великої війни. Проти України, як і Грузії, ведеться війна. Лише потрібно розуміти ширше саме поняття цієї війни. Мова йде про інформаційну, економічну війну Росії проти України. Божевільна війна йде проти України і може бути ще гірша ситуація. На жаль, для української влади, політиків важливо втриматися на місцях, нині партійні інтереси перемагають національні. Українська влада і політики, увесь український народ мають зрозуміти, що зовнішня політика має бути одна. Кожен український політик має знати і розуміти, що Росія втручається у зовнішню політику України. Зрозуміти розумом. Тут не йдеться про відносини з російським народом, а мова йде про диктатуру, яка ведеться в Росії».

Якими не були б внутрішні політичні баталії в Україні, попри зміну влади, українські політики мають дотримуватися одних національних інтересів, вести єдину зовнішню політику. Це є вихід для розвитку державу, наголошує Володимир Зарицький. В іншому разі це буде шлях в нікуди.

(Львів – Київ – Прага)

поставив:sean

Відповіді

 • 2009.01.04 | Историк

  Re: Росія веде війну проти України

  > Тут не йдеться про відносини з російським народом, а мова йде про диктатуру, яка ведеться в Росії».
  > Якими не були б внутрішні політичні баталії в Україні, попри зміну влади, українські політики мають дотримуватися одних національних інтересів, вести єдину зовнішню політику. Це є вихід для розвитку державу, наголошує Володимир Зарицький. В іншому разі це буде шлях в нікуди.

  Уважаемый профессор прав в общей оценке ситуации, но, как и многие интеллектуалы, недоговаривает насчет средств и методов. Демократические (западные, европейские) ценности и порядки не могут "вырасти" посреди руин тоталитаризма, тем более при сильнейшем сопротивлении со стороны. Эти порядки так или иначе навязываются. Грустно, но факт. Денацификация в Германии и декоммунизация в Ц.Европе - тому примеры. При этом избавиться от последствий коммунизма ТРУДНЕЕ, чем справиться с остатками фашизма. Но если этого не делать - будет откат. Тут профессор безусловно прав.

  Вот, нашел на эту тему: http://glavred.info/archive/2008/12/25/112133-0.html
 • 2009.01.04 | Тарас Токар

  Re: А ЄС мовчить, як риба об лід

  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua