МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Середньоазійський газ продаватимуть Росії вдвічі дорожче

01/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Узбекистану та Туркменістану вдалося використати кон'юнктуру та примусити "Газпром" до покупки їхнього газу за ціною більш ніж $300 за тисячу кубичних метрів.
Про це повідомляє низка середньоазійських інформаційних агенцій.
Так, Узбекистан настояв на ціні в $305 за постачання палива "Узбекнефтегаз" у 2009 році, в той час як для сусіднього Киргизстану продає з нового року той самий газ по $240 за тисячу кубометрів. Для порівняння, минулого року "Узбекнефтегаз" продавав "Газпромові" паливо за $130 в перших кварталах, і за $160 у третьому та четвертому кварталах 2008.

Ще скрутніше виглядає стан "Газпрому" щодо туркменського газу (саме його, за легендою, й "змішують з російським" в якості "середньоазійського" на кордоні з Україною). Газпром не повідомляє нову ціну (в минулому вона була $180 за тисячу кубометрів), але джерело Trend Capital каже про ціну більше $300 (Газпром каже про ціну "близько $300", "Время новостей" повідомляє про 280-320)
При цьому газпромівські "стратеги" закладали в розрахунки ціну в $260 як найбільшу, і вже зараз рахують виртуальні збитки. Центральноазійські ЗМІ нагадують, що неочікувано жорстка позиція України з газового питання завдала чимало клопоту "Газпромові", адже саме в Україну мало б постачатися середньоазійське паливо.

Відповіді

 • 2009.01.05 | Историк

  Еще немного - продадут и за $100

  Зачем им больше?
 • 2009.01.05 | Мартинюк

  А для чого Росії середньоазійський газ ?

  Напевно все таки для експорту.
  Тоді експортна ціна має бути 350$?
  Туркменський вони скупили на багато років вперед по 150$
  Хто що думає з цього приводу?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.05 | Историк

   Re: А для чого Росії середньоазійський газ ?

   Мартинюк пише:
   > Туркменський вони скупили на багато років вперед по 150$

   Вы те контракты - и протоколы к ним - лично визировали?
  • 2009.01.05 | Tatarchuk

   спеціально для вас:

   Росія (Газпром) законтрактувала в Туркменістану обсяги газу на багато років вперед, але не ціни на них. Теоретично могла б як ви пишите скупити наперед за 150, але для того не вистачило рішучості (і вже минулого року покупали за 180). Між іншим Ашхабад може й розірвати, теж теоретично, ці контракти - що й демонструє кожного разу перед переговорами з "Газпромом", роблячи вигляд що газ розривають між транскаспійськими і китайськими пропозиціями.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.06 | Историк

    Re: спеціально для вас:

    Но там тоже имеются свои "РосУкрЭнерго". Главная проблема в том, что на территории Украины цивилизованный бизнес столкнулся с номенклатурно-криминальной конспирацией. И "по-хорошему" им не разойтись. Не справились с этим раньше - расхлебывайте теперь.
  • 2009.01.06 | GreyWraith

   Re: А для чого Росії середньоазійський газ ?

   Мартинюк пише:
   > Напевно все таки для експорту.
   Наскільки я знаю, саме для експорту. "Газпром" нахапав дуже багато дуже смачних експортних контрактів, у яких записані досить суворі санкції у випадку нестачі об'ємів. А оскільки у розвиток інфраструктури сибірських родовищ вкладалося замало грошей, то видобуток чисто російського газу падає. І вихід для виконання контрактів - саме реекспорт середньоазіатського....

   > Тоді експортна ціна має бути 350$?
   Ринкова ціна на газ, наскільки я чув, вираховується за приблизною формулою: 1000 кубометрів газу дорівнює 4 барелям нафти 9 місяців тому. Тому зрозуміло, щому Росія так поспішає накинути нам ці $450: через місяців 3 з такою ціною вони пошурують у пішу еротичну подорож. Так само, як і з $350...

   > Туркменський вони скупили на багато років вперед по 150$
   Може виявитися, що доведеться продавати дешевше.
 • 2009.01.05 | velotrek

  Re: Середньоазійський газ продаватимуть Росії вдвічі дорожче

  Ну колись же і наші керівники повинні жорстко поступити і це правильно. Москва почала втрачати свій авторитет і це вже ясно видно. Так що з ціною на газ можна торгуватися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua