МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пинзеник - митникам і податківцям

01/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ

6 січня 2009 р.Звернення

Міністра фінансів України В.Пинзеника

до працівників митної та податкової системи України


Україна вступила в непростий 2009 рік. Складнощі, які очікують країну в поточному році, всі відчули по надходженнях до державного бюджету останніх місяців 2008 року. Якщо перші десять місяців (до плану, затвердженого законом від 28.12.2007р.) середньомісячні надходження до загального фонду державного бюджету перевищували план на 1.7 млрд. грн., то у листопаді – грудні планові показники надходжень від податкової системи України (ДПА – Державної податкової адміністрації та ДМС – Державної митної служби) виконані не були (-2.2 та -3.4 млрд. грн. відповідно). Це пов’язано з істотним погіршенням ситуації в економіці (зниження ВВП у листопаді 2008р. – склало до листопада 2007р. 14.4 %, а промислового виробництва – на 28.6 %) різким зниженням обсягів імпорту, що впливає на обсяг податків, що надходять від митних органів.

В цілому за підсумками 2008 р. план доходів був перевищений. Хочу висловити щиру подяку всім працівникам митної та податкової системи за його виконання.

Особливо хочу відзначити позитивні результати роботи ДМС за 2008 рік. За минулий рік митники збільшили надходження до загального фонду державного бюджету на 81% ( + 39.6 млрд. грн.), причому до вересня включно доходи перевищували аналогічні показники 2007 року у 2 рази. Навіть у грудні 2008 року при значному скороченні імпорту доходи перевищували відповідні показники грудня 2007р. на 26%. Митна система показала хороший приклад роботи з перекриття багатьох тіньових схем імпорту, зменшення потоків контрабандного ввезення товарів без сплати податків. Ви, працівники митної системи, як і Міністерство фінансів, добре знаєте, що це тільки початок непростої роботи з усунення різноманітних схем тіньових оборудок. Але добрий результат митна система вже зробила минулого року. Вірю, що вона здатна зробити і наступний крок у цьому напрямку в нинішньому. Вірю, що Ви його зробите.

Моє особливе звернення до працівників державної податкової адміністрації. Знаю, що в цій системі працює багато професійних, порядних та відповідальних працівників. Ви добре знаєте схеми уникнення від оподаткування, що застосовуються всередині країни. Мова йде про фірми- «метелики», «помийні ями», що використовуються як інструменти уникнення від оподаткування. Особливо в частині податку на додану вартість.

В результаті використання таких схем державний бюджет України недоотримує щомісяця мільярди гривень. Податкова система України не має права миритися з існуючими схемами уникнення від оподаткування, схемами, якими користуються щомісяця майже одні й ті ж «споживачі», одні і ті ж підприємства.

Перед Україною у 2009 році постали вкрай непрості виклики. Виклики, які на жаль, у першій половині року посилюватимуться. У таких умовах вкрай важливо забезпечити наповнення державного та місцевих бюджетів, обсяги яких мають бути достатні не тільки для виплат заробітних плат, пенсій, інших соціальних виплат нашим громадянам. Нам потрібно фінансувати і інші видатки та інвестиційні проекти, що вкрай важливо для нинішньої ураженої економіки України. Недопустимо, щоб наповнення державної казни відбувалося за рахунок переплат податків або неповернення ПДВ. Українська економіка і без цього має достатньо проблем. Ваш резерв – у закритті різноманітних схем уникнення від оподаткування.

Новий рік тільки розпочався. Рік складний, непростий. Усі працівники митної та податкової системи України у цей дуже відповідальний період зобов’язані виконати свій професійний та громадянський обов’язок перед державою, її громадянами по наповненню державної казни. Закликаю всіх Вас зробити все, щоб 31 грудня 2009 року, проводжаючи цей рік, кожен мав право сказати: я достойно проводжаю цей рік, я зробив все щоб країна, її громадяни достойно прожили цей дуже не простий, складний рік.

Віктор Пинзеник

Міністр фінансів УкраїниВідповіді

 • 2009.01.06 | Людмила

  "уникнення від поподаткування"??? це як??

 • 2009.01.06 | Мартинюк

  Пинзеник чоловік непоганий але зациклений.

  По суті він не є макроекономіст, які потрібні на постах типу мінекономіки чи навіть мінфіну. Він мікроекономіст, і найкраща для нього посада - голова ДПА, де він би вписався ідеально.
  Бо в цій ситуації важко не зрозуміти що всі оці перечислені Пинзеником проблеми до сих пір не вирішені через зовсім інші причини, аніж "неякісність роботи податківців". Бо на місце закритих зимою 2008 дір у кордоні прийшли нові, набагато більші. Коли з податкової знімаються організовані побори наверх, і коли всемогутній зам. голови податкової Кайзерман приймає своїх підлеглих так само як і Черновецький - з мінімальним внеском у 5000$ в якості квитка на прийом ( до речі цей прийом обовязковий і щомісячний) , а в разі відсутності " оплати квитка" автоматично ставиться питання про "професійну непридатність".
  А Шуфрич на посаді міністра МНС обклав кожне своє обласне управління що місячним оброком у 100 тис.. Нема надхоженнь - також автоматом ставиться питання про "профнепридатність" керівника місцевого МВС.
  То що ж тоді означає в Україні слово "професіоналізм"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua