МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Єврокомісія вимагають відновлення поставок газу

01/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Чеське президентство в ЄС і Єврокомісія вимагають відновлення поставок газу
proUA / 06.01.2009 13:44

Чеське президентство в ЄС та Єврокомісія вимагають відновлення постачання газу.

Про це йдеться у спільній заяві чеського президентства та Єврокомісії, повідомляє УНІАН.

“Чеське головування в ЄС та Єврокомісія вимагають негайно відновити постачання газу до ЄС, а також відновлення двома сторонами переговорів з метою остаточного врегулювання їхнього двосторонньої комерційної суперечки», - зазначається у заяві.

У заяві наголошується, що постачання газу було перервано без будь-яких попереджень, що чітко суперечить запевненням, наданим високопосадовцями Росії та України представникам Європейського Союзу.

«Така ситуація є повністю неприйнятною», - наголошується у заяві.

Чеське президентство також пообіцяло інтенсифікувати діалог з обома сторонами.

Як повідомлялось, Росія 5 січня ввечері прийняла рішення скоротити обсяг постачання газу через Україну на 65,3 млн. куб. м на добу – до 221,8 млн. куб. м на добу.

В результаті постачання газу було припинено до Болгарії, Хорваті та Туреччини. Румунія відчула зниження постачання газу на 75%, Угорщина – на 20%, Австрія – на 10%.

Відповіді

 • 2009.01.06 | UIC.INFO

  Re: Єврокомісія вимагають відновлення поставок газу

  Європа загралася з Росією. І тепер від цього постраждає. Хіба що, стане частиною РФ. Здоровий глуз говорить про те, що Росія буде шантажувати ЄС доти, доки матиме можливість це робити. Тим паче, що наприклад Британія і Франція заграють з РФ намагаючись заробити прихильність і таким чином розколюють позицію ЄС. Бідолахи. В України єдиним виходом є обходитись без російського газу. Богу дякувати, українським політикам не вдалося знищити українську науку !!!
 • 2009.01.06 | velotrek

  Re: Єврокомісія вимагають відновлення поставок газу

  К слову сказать, уже в наступившем году «Газпром» изменил версию срыва переговоров, сославшись на то, что у делегации «Нафтогаза» не было никаких полномочий на подписание контрактов на 2009 год. Но и это оказалось откровенным враньем.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.06 | GreyWraith

   А що йому лишалося робити?

   Якщо наші втерли їм носа із оплатою боргу до нового року. (а скільки було російських крокодилових сліз про співчуття нещасним українцям, що так постраждали від кризи) Європейці звикли вірити платіжкам...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua