МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інвестори скидають папери "Газпрому"

01/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Колись могутній «Газпром» потопає в боргах.

Рік тому найбільша газова монополія Росії концерн "Газпром" прагнув до статусу найбільшої світової корпорації. Завдяки високим цінам на енергоносії та підтримці Кремля "Газпром" зміг досягти третього місця в світі з ринкової капіталізації, поступаючись тільки Exxon Mobil та General Electric. А потім почався російський варіант світового кризи. Сьогодні "Газпром" пов’язнув у боргах, концерн веде переговори з урядом про фінансову підтримку. Ринкова вартість акцій з початку року впала на 76%. Замість того, щоб стати найбільшою компанією в світі, "Газпром" скотився на 35 місце. І хоча уряди різних країн підтримують проблемні компанії, ніхто з конкурентів "Газпрому" на Заході не отримував грошей платників податків і не прагнув їх отримати.

"Газпром", що був колись емблемою відродження Росії, сьогодні можна назвати сумним символом "нафтової" економіки країни, яка переживає стрімке падіння. За часів економічного буму "Газпром" разом із ще однією державної компанію "Роснефтью" стали інструментами повзучої ренаціоналізаціі.

Одночасно із зростанням нафтових цін йшли вгору акції гігантів. Але керівництво компанії не вкладало надприбуток у розвідку та розробку нових родовищ. Президент Путін замість цього волів використовувати капітали для повторного встановлення державного контролю над нафтовими запасами країни.

В наслідок цієї політики, "Газпром" і "Роснефть" зустрічають економічну кризу в боргах, відчуваючи велику потребу в капітальних інвестиціях. Під керівництвом тепер уже прем’єра Путіна ці компанії так міцно контролюються Кремлем, що ними правлять навіть не державні призначенці, а напряму міністри уряду, що входять до ради директорів.

"Вони були сп’янілі успіхом, як і деякі інші інвестори, - говорить провідний стратег хедж-фонду Red Star Джеймс Фенкнер з приводу амбіцій" Газпрому "стати першою компанією планети. - І не те, щоб вони стали працювати краще, або ефективніше. Ефективність їх роботи залежить тільки від вартості енергоносіїв".

Сьогодні інвестори скидають папери "Газпрому", які за даними Morgan Stanley колись вважалися фаворитом ринку і формували 2% індексу глобальних компаній ринків, що розвиваються. На стрімке падіння вартості акцій концерну впливає відразу кілька факторів, і один з них - величезні борги "Газпрому", що оцінюються у 49,5 млрд. доларів. Для порівняння - весь корпоративний борг таких країн, як Індія, Китай і Бразилія, який належить виплатити в 2009 році, становить 56 млрд. доларів.

"Роснефть" також потопає в боргах. Витративши мільярди на купівлю активів "Юкосу", державна компанія тепер має 18,1 млрд. доларів боргу. "Роснфеть" веде переговори про кредити не тільки з урядом Росії, але й з китайською корпорацією China National Petroleum Corporation, від якої хоче отримати $ 15 млрд. під забезпечення майбутніх поставок нафти у Піднебесну.

Олексій Музичук

http://observer.sd.org.ua/news.php?id=16002

Відповіді

 • 2009.01.06 | UIC.INFO

  Re: Інвестори скидають папери "Газпрому"

  Навіть матінка Природа в'їхала кремлю по саме горло, прогнозованих морозів -20 і нижче в Україні не буде! А ліліпутіни мали таке сподівання...
 • 2009.01.07 | Isoлято

  Выше заберёшься - больнее падать (прислів'ячко таке)

  P.S. А може, перенести це на "укр-рос"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.07 | Альберт

   Та ні - трошки зарано ще...

   Хай люди ще кайф отримають! 8)))...
  • 2009.01.07 | btr

   Re: Выше заберёшься - больнее падать (прислів'ячко таке)

   Бог дає драбинку і вгору,і в долинку.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua