МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко: Росія має негайно відновити постачання газу до Європи

01/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Відбулась телефонна розмова Президента України Віктора Ющенка з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим.

У ході розмови Віктор Ющенко висловив надзвичайну стурбованість ситуацією, що склалася із транзитом російського природного газу через територію України до європейських споживачів внаслідок повного припинення Російською стороною поставок газу в Україну для експорту в європейські країни.

В.Ющенко підкреслив, що Українська сторона з метою забезпечення транзиту російського природного газу до Європи здійснювала всі необхідні заходи для нормалізації ситуації. При цьому був використаний український газ із підземних сховищ. Глава Української держави закликав Російську сторону негайно поновити поставки російського газу для європейських споживачів і запевнив, що Україна готова зробити все необхідне для забезпечення транзиту газу у наданих Російською стороною обсягах. Такими пропозиціями Україна підтверджує свою добру волю щодо забезпечення транзиту навіть до досягнення домовленостей з російською стороною щодо поставок газу.

Глава української держави наголосив на тому, що з 1 січня 2009 року Україна споживає виключно газ власного видобутку та газ, що перебуває в українських сховищах і повністю оплачений НАК «Нафтогаз України».

Віктор Ющенко запропонував Дмитру Медведєву створити відповідну комісію із залученням представників двох сторін, а також третьої сторони - європейських споживачів, яка б проаналізувала причини, які викликали кризову ситуацію, та виробила рекомендації щодо негайного повернення до нормального режиму роботи.

Президент Україну звернув увагу на те, що 30 грудня були проведені всі розрахунки за газ, спожитий у 2008 році, і тому зобов'язання України по розрахунках за спожитий газ у 2008 році є повністю виконаними.

Віктор Ющенко закликав Російську сторону повернутися до конструктивного переговорного процесу та підтвердив готовність Української сторони вести відкриті та прозорі переговори за участю представників Європейського Союзу.

Глава української держави наголосив, що позиція української влади полягає у тому, що базою для переговорів мають стати домовленості, досягнуті Президентами обох держав 12 лютого 2008 року, і взаємні зобов'язання, зафіксовані в Меморандумі між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 р., яким визначено принципи та порядок розрахунків між двома державами у газовій сфері.

прес-служба Президента

поставив:sean

Відповіді

 • 2009.01.08 | Абстинент

  Re: Ющенко: Росія має негайно відновити постачання газу до Європи

  Спокийно, виважено, толково. Европи на все наплювати. Техничний коньроль не гарантуе вил лукавства. Скриш пастка.
 • 2009.01.08 | МТС

  Re: Ющенко: Росія має негайно відновити постачання газу до Європи

  Вирно, домовились, то чому видмовлятись, навить якщо Грач вищав та бруднив в "СавРаске".
 • 2009.01.08 | АБС

  Re: Ющенко: Росія має негайно відновити постачання газу до Європи

  Да.
 • 2009.01.08 | Сергій Кабуд

  Ющенко TAK!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua