МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

The Times: Путін кинув виклик ЄС, а не Києву

01/08/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Як пише The Times, газова війна не дає Кремлю бажаних результатів. Перекривши вчора постачання повністю, Володимир Путін "кинув виклик ЄС", а не Києву. "Російський прем`єр не робить секрету з того, що він має намір використовувати державну газову монополію як зброю, - пише автор статті Бронуен Меддокс, - а спроби представити це як чисто економічну суперечку між постачальником і споживачем виглядають смішно".

На думку журналіста видання, Путін переслідує дві цілі: покарати український уряд за бажання вступити в НАТО і в цілому дати зрозуміти країнам Східної Європи, що не варто повертатися до Росії спиною.

Щоб задовольнити вимогу Москви про подвоєння ціни, довелося б витратити майже весь 16-мільярдний кредит, виданий МВФ Україні два місяці тому, йдеться в статті. Жоден український політик не може піти на цей крок в умовах нинішньої внутрішньополітичної кризи.

У результаті, пише Меддокс, Росія може втратити підтримку деяких європейських країн, які раніше займали обережну позицію і не допустили вступу України і Грузії в НАТО. Очевидно також, що Євросоюз думатиме про подолання газової залежності від Москви.

УНІАН

Стаття в оригіналі англійською мовою - тут:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article5469584.ece

поставив:sean

Пам'ятайте про газ. Не купуйте російських товарів!
http://maidanua.org/static/viol/1230840572.html

Відповіді

 • 2009.01.08 | Историк

  Почему Путину трудно с Европой,

  а ей - с ним:

  http://www.kontrast.org.ua/news/678.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.01.08 | velotrek

  Re: The Times: Путін кинув виклик ЄС, а не Києву

  Президент України Віктор Ющенко закликав російську сторону негайно поновити постачання російського газу для європейських споживачів і запевнив, що Україна готова зробити все необхідне для забезпечення транзиту газу у наданих російською стороною обсягах.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua