МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Страсбурзький суд оштрафував Росію на 700 тисяч

01/10/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 10 січня. (УКРІНФОРМ). Росія програла в Європейському суді з прав людини шість справ за позовами жителів Чечні, що звинувачували російські власті в зникненні і загибелі їх родичів у 2002 році, і повинна заплатити понад 700 тис. повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на РИА Новости.

Зокрема, сім'я Аінді Джабаєва, що проживає в Урус Мартані, стверджує, що російські власті причетні до його зникнення у 2002 році.

Позивачі у другій справі звинувачують Росію в зникненні дев'ятьох жителів села Старі Атаги. Їх близькі пропали в березні 2002 року. Обгорілі останки п'ятьох з них були виявлені і впізнані два роки опісля.

Рідні Саідхасана Дангева звинувачують російські власті в його загибелі в 2002 році - він був убитий на подвір'ї свого будинку в Грозному.

Палата Суду вивчила обставини справ і ухвалила, що російські власті порушили ряд статей європейської конвенції "Про захист прав людини і основних свобод" і зобов'язала Росію виплатити постраждалим 613,5 тис. за моральний збиток, 62,4 тис. як відшкодування матеріального збитку і 41,2 тис. на покриття судових витрат.

поставив:sean

Відповіді

  • 2009.01.10 | Бойко

    Re: Страсбурзький суд оштрафував Росію на 700 тисяч

    Цікаво, чому рішення ухвалено аж тільки тепер, це часом не пов'язано з конфліктом між ЄС та Росією через газ? Так, ніби раніше не хотіли зайвий раз дратувати


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua