МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Позов задоволено. Дешевий транзит заборонено

01/10/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 9 січня. (УКРІНФОРМ). Господарський суд м. Києва сьогодні задовольнив у повному обсязі позов Мінпаливенерго до НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" та позов Кабінету Міністрів України. Рішенням суду визнано недійсними доповнення N1 ГУ-06 від 4 січня 2006 року до контракту від 21 червня 2002 р. між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" про обсяги та умови транзиту російського природного газу через територію України на період з 2003 по 2013 рр., повідомили УКРІНФОРМу в Мінпаливенерго Украиїни.

Суд визнав також недійсним доповнення N1 ГУ-07 від 20 квітня 2007 р. до контракту від 21 червня 2002 р. між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" про обсяги та умови транзиту російського природного газу через територію України на період з 2003 по 2013 рр.

Рішення суду набирає законної сили по закінченню десяти днів з дня його прийняття та підписання.

Рішення може бути оскаржене в порядку та терміни, які визначені Господарським процесуальним кодексом України.

На засіданні суду були присутні представники позивача - Мінпаливенерго та уряду України, а також першого відповідача - НАК "Нафтогаз України". Представники другого відповідача по справі - ВАТ "Газпром" - на засідання суду не з'явились, хоча були попереджені про час та місце слухання справи.

Нагадаємо, що 5 січня Мінпаливенерго України подано позов до Господарського суду м. Києва про визнання недійсними угод про транзит російського природного газу територією України, які укладені до кінця 2010 року.

Підставою визнання їх недійсними є те, що угоди укладені колишнім заступником голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігорем Вороніним, який не мав на це відповідних повноважень з боку Кабінету Міністрів України.

Господарським судом м. Києва була винесена ухвала, якою НАК "Нафтогаз України" заборонено здійснювати у 2009 р. транзит російського природного газу територією України за ціною $1,6 за 1 тис. куб. м на 100 км.

поставив:sean

Відповіді

  • 2009.01.10 | Pianist

    Re: Позов задоволено. Дешевий транзит заборонено

    Хто вічно захищається, того вічно б'ють. Треба свої інтереси ставити так, щоб нікому більше не хотілося посягати на них. Хто порахує скільки ми втратили через надію на те, що суперник буде порядним і чесним?!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua