МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Это - блокада

01/10/2009 | Стась
То, что происходит с поставками российского газа - это блокада со стороны России.
Пора называть вещи своими именами.

Это блокада для Европы. 12 стран Евросоюза остались без газа на пике холодов. Предлог "воровства" смехотворен. Факт воровства не подтвержден в судебном споре. Получатели, несмотря на "воровство", сложностей с поставками не испытывали и о нехватке газа не сообщали. Претензии со стороны получателей выставлены не были. Тем не менее, со ссылками на "воровство" то ли 5%, то ли 15%, подача газа в европейсие страны была остановлена полностью и без предупреждания. Более того, подача газа так и не возобновлена, несмотря на установление мониторинга, и постоянно откладывается под различными предлогами.

Цель блокады очевидна. Европа должна заплатить за возможность не замерзнуть, и не в долларах. Цена - Украина. Пока. До следующего раза.

Но даже если блокада Европы будет снята в ближайшее время, блокада Украины будет только усилена. Запрошенная цена на газ растет с каждым днем. 250-318-450-470. Это уже выше, чем в Германии, выше, чем в Чехии, даже без учета транзита. Скорее всего, и это не окончательная цена. Нереальная и постоянно растущая цена означает - газ Россия в Украину поставлять не собирается ни по какой цене. Єто и есть блокада.

Несомненно, в краткосрочной перспективе блокада становится сильнейшим ударом по украинской экономике. Это осознают в Кремле, но это сознательная война на уничтожение.

Но в среднесрочной перспективе есть шанс. Главное, чтобы и до европейского обывателя, и до евросоюзовских чиновников дошло - ЕС и Украина сейчас в одной лодке. Если Украина затонет - ЕС затонет тоже, только чуть позже. На Майдане уже писали про Мюнхен-1938.

Да, бедная (правда, ненамного беднее Болгарии и Румынии), погрязшая в политических склоках и коррупции не может быть немедленно принята в ЕС. Но если Европа вместе с Украиной не выработают механизмы реальной поддержки Украины, украинской экономики и реформ - будет плохо не только Украине. Будет плохо и Европе. А Европе есть что терять. Но поддержка нужна немедленная. И до ЕС это должно дойти как можно скорее.

Відповіді

  • 2009.01.10 | Almodovar

    Розірвати на хрєн діпвідносини!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.10 | Shadow

      Re: Розірвати на хрєн діпвідносини!

      Не сработает.

      Но если Рашка не согласится поставлять газ Украине (если будет восстановлен только транзит), то Украина может заявить, что, допустим, с апреля она отказывается заниматься транзитом. И точка. Мы бля, что рыжие? Или лысые? Качать газ для других, а самим сосать лапу? Это бред.
  • 2009.01.10 | Стась

    Підтвердження від МЗС

    Умовою продовження поставок газу до Європи росіяни ставлять єкспропріацію української ГТС:

    http://www.unian.net/ukr/news/news-294220.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.10 | Стась

      Обратиться к народам и правительствам Европы

      Требование российской стороны о доступе к украинским ПГХ, всей документации при абсолютно неравноправном представительстве в комиссии, когда на одного представителя Украины и одного от ЕСпрпиходится десяток от Газпрома и аффилированных компаний, при отказе в симметричном предоставлении доступа к российским объектам не имеет ничего общего с желанием убедиться, что поставляемый на восточную границу Украины газ доходит до границы западной.

      На самом деле это попытка руководства России подчинить украинскую ГТС Газпрому, которая, если она удастся, действительно обеспечит Европе тепло в домах зимой 2009-го.

      Но удасться эта попытка может только при как минимум молчаливом согласии и попустительстве Евросоюза. И ценой "умировторения" будет, весьма вероятно, потеря государственности Украины, если не вооруженная оккупация. Про превращение крупнейшей страны с 46-миллионным населением в экономическую черную дыру в центре Европы и говорить не приходится. Не слишком ли велика цена для Европы? И что европа получает взамен? одну теплую зиму? А дальше?

      А дальше - все очень просто. В году 2010-м или 2011-м, не позже, примерно под Новый Год (а в Европе в это время еще и Рождественские каникулы) Газпром решает повысить цену на газ. Ведь эпоха дешевого газа закончилась, не так ли? Невероятно? Я разве было вероятно, что Газпром станет из-за спорных 5%, якобы украденных Украиной, перекрывать все поставки в Европу полностью?

      Ну ладно, вот вам другой вариант. Где-то в начале года Газпром заявляет, что по его данным, подтвержденным очень авторитетными международными компаниями, он поставил газа больше, чем признали покупатели. А поотму прекращает поставки, пока наблюдатели Газпрома и очень авторитетных международных компаний не получат доступа ко всем объектам и документации E.ON и RuhrGaz. Тоже фантастика? А ведь в 1938-м были такие, кто считал, что Гитлер, заполучив Австрию и Судеты, на этом и остановится.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.10 | Володимир I

        Re: Обратиться к народам и правительствам Европы

        Блін, так МЗС і карти в руки. Це - підконтрольне ющу відомство.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.10 | Стась

          Обращаться могут и партии,

          общественные организации и даже простые граждане. Главное, чтобы обращение засветилось в СМИ, чем больше - тем лучше.

          А для начала можно разместить текст на первой странице Майдана и открыть для подписания.
  • 2009.01.10 | omela

    Два аспекти (+л)

    1. Якби Україна була в ЄС, Росія навряд чи не насмілилася на такий крок.

    2. Одніє з причин може бути те, що сотанніми роками Росії внутрішній дефіцит газу! Детальінше див. статтю Ігоря Луценка:

    http://www.epravda.com.ua/columns/4965e68b739e5/
  • 2009.01.10 | terrykoo

    Так, - це блокада, але треба триматись до кінця.

    1. Запасів газу нам легко вистачить до квітня-травня, тому ми маємо трохи часу.

    2. Найбільша небезпека програшу є внутрішньополітична. Не можна допустити прямих розборок Ющенко-Тимошенко на період кризи, але якщо вона затягнться це буде надзвичайно важко, бо на носі президентські вибори.

    3. Економічні наслідки блокади на фоні світової економічної кризи можуть бути дуже важкими для України. Це може спровокувати активне незадоволення широких верств населення, особливо в разі програшу "газової війни". Це підвищує ризик, що регіонали з комуністами виграють наступні вибори.

    4. У нас є добрий шанс пзбавитись Фірташа і сильно послабити вплив Ахметова і Коломойського з братвою.

    5. Треба шукати підтримки на Заході, хоча це буде дуже важко. Євросоюз розділений і недієздатний, а головну увага звернена на війну на Близькому Сході.

    6. Безперервно вести переговори з росіянами і не піддаватись на їх провокації. Розраховувати на втому російських олігархів, бо вони також понесуть значні збитки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.10 | Володимир I

      Re: Так, - це блокада, але треба триматись до кінця.

      Пукіну срати на своїх олігархів. І вони там не мають права голосу. Прямке президенстське правління або надзвичайний стан - єдиний шлях порятунку України.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.10 | Стась

        Без паніки. Це поки що зайве. Сподіваюсь, і не знадобиться

    • 2009.01.10 | GreyWraith

      Що нас не зламає - зробить сильнішими

      Врешті-решт, хто казав, що буде легко? :)

      terrykoo пише:
      >1. Запасів газу нам легко вистачить до квітня-травня, тому ми маємо >трохи часу.
      Плюс є власний видобуток. У випадку чого - просто режим жорсткішої економії у короткостроковій перспективі. І, нарешті, реальні реформи у напрямку енергозбереження замість базікання на цю тему у середньо- і довгостроковій перспективі.

      >2. Найбільша небезпека програшу є внутрішньополітична. Не можна >допустити прямих розборок Ющенко-Тимошенко на період кризи, але якщо >вона затягнться це буде надзвичайно важко, бо на носі президентські >вибори.
      Ю і Ю якось домовляться. Раніше ж домовлялися, та й зараз ніби купи тримаються. Але й прихильникам з одного та іншого боку слід на час кризи укласти щось типу пакту про ненапад і мораторію на звинувачення...

      >3. Економічні наслідки блокади на фоні світової економічної кризи >можуть бути дуже важкими для України. Це може спровокувати активне >незадоволення широких верств населення, особливо в разі програшу >"газової війни". Це підвищує ризик, що регіонали з комуністами >виграють наступні вибори.
      Вони і зараз можуть спробувати розхитати човна. Слід бути і до цього готовим. Плюс не забуваймо таку нечисть, як Литвина... А щодо використання цієї кризи на наступних президентських виборах задля агітації на свій бік тих, хто сумнівається, я б не дуже перймався: і КПУ, і ПРУ дуже погано зараз виглядають. Спробують свинячити на вулицях чи у ВР- виглядатимуть ще гірше...

      >4. У нас є добрий шанс пзбавитись Фірташа і сильно послабити вплив >Ахметова і Коломойського з братвою.
      Оце правда.

      >5. Треба шукати підтримки на Заході, хоча це буде дуже важко.
      Якого це дива?
      >Євросоюз розділений і недієздатний, а головну увага звернена на >війну на Близькому Сході.
      Ну хай ще трохи померзне, щоб мізки краще працювали. :) Доки Росія газ Європі не пускає, час працює на нас. Треба просто нашим дипломатам чемно і спокійно говорити, що коли Європа здасть Україну, то у перспективі нічого не виграє, бо так само руки викручуватимуть вже їй. Тому слід нарешті наважитися зруйнувати Карфаген...

      >6. Безперервно вести переговори з росіянами і не піддаватись на їх >провокації. Розраховувати на втому російських олігархів, бо вони >також понесуть значні збитки.
      Плюс це вигладяє в очах Європи і світу позитивно: ми робимо все, що від нас залежне, претензії - лише до цих неадекватів. Думаю, ціни, що Росія висовує Україні, багато кого можуть у Європі протверезити...
    • 2009.01.10 | Shooter

      Re: Так, - це блокада, але треба триматись до кінця.

      terrykoo пише:

      > 2. Найбільша небезпека програшу є внутрішньополітична. Не можна допустити прямих розборок Ющенко-Тимошенко на період кризи, але якщо вона затягнться це буде надзвичайно важко, бо на носі президентські вибори.

      Виглядає (принаймі зараз), що золоте правило об'єднання українських демократів перед рострілом таки діє. Можливо, варто попросити, щоб Росія безперервно стоврювала відповідні конфліктні ситуації? :) Гляди - і замість голої гризні за владу для себе почнуть хоч опосередковано займатися державними справами...
    • 2009.01.10 | пан Roller

      до кінця какого, победного?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.10 | сябр

        Re: до кінця какого, победного?

        Ми- до переможного. Ви- до власного.
  • 2009.01.11 | Abbot

    Это еще хуже. Это война.

    Кремль видит для себя два победных сценария: смена власти в Украине на путинячьих марионеток или такой хаос в стране, что Европа окончательно поставит железный занавес, оставив нас один на один с московскими нелюдями.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.11 | Микола Рудь

      Re: Это еще хуже. Это война.

      Війна кого й з ким?

      Якщо Ви думаєте, що війна Москви з Україною буде для них такою самою, як і у Грузії - то глибоко помиляєтесь.
      Якщо Європа, як і личить старій повії, поведеться як завше… то не матиме ні газу, ні транзиту, ні честі, а у кінцевому рахунку й миру теж не матиме. Про це свого часу сказав Черчіль (розумна була людина).

      При перших втратах з боку України - постраждають усі споживачі газу і уся промисловість Європи.
      Далі за сценарієм.
      Вони вже висловили свої наміри (мы хотим избавить украинский народ от всякого рода проходимцев (С)).
      Отже у Юшенка, як головнокомандувача, домовитись з ними немає жодних варіантів.
      Єдиний шанс для Москви - це миттєво здійснити задеклароване.
      За будь-яких обставин, не думаю, що в Україні (особливо у Західній її частині) будуть чекати поки "принудивши нас до мирного перекачування газу до Європи", в улусі почнуть забезпечувати Європу газом.

      Справа в тому, що у разі вирішення кофлікту силою, Європа довго не матиме газу, а Москва не матиме за що купити собі поїсти.
      У Європі багато кому відомо, що… продавати ворогові людства ресурси для кривавої, несправедливої війни - злочин.
      Фінансувати - також.

      Сподіваюсь, що до війни не дійде.

      Хоча, роздати зброю для самозахисту від оборотнів, які причаїлися і чекають зручного моменту для нападу на мирних громадян, що мають бажання та наснагу помпувати газ і нафту до Європи - не завадило б.

      Боюсь, що "Кольтом" тут не обійтись.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".