МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтернет-"галасування" :) (л)

01/11/2009 | Роман Гнатюк
Ось, товариш з Канади прислав лінк http://www.ukraine-vs-russia.com/ . Але, ІМГО, то все фігня, бо в кацапів роботів більше, ніж в нас людей, і "виграти" в тому "галасуванні" просто неможливо.

А в цілому я не бачу сильних аргументів для оптимізму - Європа в цілому є якщо не на стороні Росії (частина - є), то принаймні точно й не на стороні України (що, зрештою, те саме). Всі статті є або нейтральними, або прорашівські. Цитують в основному Вована, трохи рідше Мєдвєда, і дууууууууже рідко поодинокі репліки ЮВТ. Найчастіше йде цілий параграф про піждження газу Україною плюс одне речення: "Україна відкидає звинувачення". Зливає нас Еуропа...

Крім того, в мене є купа запитань на які я не можу знайти відповіді...

Хтось може пояснити, як відбувається/буде відбуватися моніторинг? Хто знає, чи лічильники в раші калібровані? А як щодо лічильників на Заході? Там же майже все дочки Газ-тапо, і ХЗ як лічильники калібровані там?

І ще - як можна робити транзит не знаючи його ціни? Чому Україна має купувати технічний газ для обслуговування транзиту? Чому не можна просто забирати з транзиту Х% газу на потреби транзиту плюс якась ставка в $Y за тисячу кубів? З іншого боку, я не розумію чому потрібні міліони кубів газу для обслуговування транзиту (бо так виходить з пояснень наших чиновників) - аж до 20-30% від загального об'єму судячи з повідомлень за перші дні січня? Хіба це є так насправді? ККД просто зашкалює, якщо так є.

Відповіді

 • 2009.01.11 | Isoлято

  Звідки дані про "20-30%"?

  До 5 січня Європа отримувала 295-302 млн. кубів щоденно, з відповідними технічними витратами 20-21 млн. кубів (менше 7%). Російська газотранспортна система працює менш ефективно: колись чув від своїх родичів, які мали відношення до її будівництва, що там і в 10% не завжди вдається вкластися.

  А взагалі-то Європі дійсно на нас у більшості випадків начхати - майже як на Чехословаччину в 38-му році. От на це "майже" всі мої надії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.11 | Роман Гнатюк

   Re: Звідки дані про "20-30%"?

   > До 5 січня Європа отримувала 295-302 млн. кубів щоденно, з відповідними технічними витратами 20-21 млн. кубів (менше 7%).

   "Газпром за добу, що минула о 8:00 5 січня, поставила на вхід української газотранспортної системи (ГТС) 315 млн куб. м природного газу" ... "Із зазначеного обсягу "Нафтогаз України" використовував 27,4 млн куб. м для роботи газових компресорів і 14,4 млн куб. м для транзиту."

   Тобто є 315 з однієї сторони і 41.8 з іншої, або ~13.3% . Ті компресори жруть той газ чи що? Наскільки я пам'ятаю (може неправильно?), при згоранні кубометру газу виділяється коло 5-15 кВт*год на м3, тобто 41.8 міліонів м3 є 418 міліонів кіловат годин (якщо взяти середнє 10) або 418 ГІГАват годин. Тануйогонах таку ефективність... :О

   > Російська газотранспортна система працює менш ефективно: колись чув від своїх родичів, які мали відношення до її будівництва, що там і в 10% не завжди вдається вкластися.

   Ну, то слабий аргумент... в рашидії всяке буває + в них газ безплатний...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.11 | Isoлято

    Re: Звідки дані про "20-30%"?

    Роман Гнатюк пише:
    > "Газпром за добу, що минула о 8:00 5 січня, поставила на вхід української газотранспортної системи (ГТС) 315 млн куб. м природного газу" ... "Із зазначеного обсягу "Нафтогаз України" використовував 27,4 млн куб. м для роботи газових компресорів і 14,4 млн куб. м для транзиту."
    А можна посиланнячко, звідки це? Бо про "газ для компресорів" я знаю від "своєї людини" в енергетичній системі України (можливо, дійсно по пам'яті неправильно навів - не 21, а 27 млн. м3), а от шо воно таке "для транзиту" - то вже цікаво...

    > Ну, то слабий аргумент... в рашидії всяке буває + в них газ безплатний...
    Ета панятна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.11 | Роман Гнатюк

     Re: Звідки дані про "20-30%"? (л)

     > А можна посиланнячко, звідки це? Бо про "газ для компресорів" я знаю від "своєї людини" в енергетичній системі України (можливо, дійсно по пам'яті неправильно навів - не 21, а 27 млн. м3), а от шо воно таке "для транзиту" - то вже цікаво...

     http://www.epravda.com.ua/news/496246f61da80/ - так що все ніби чесно.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.11 | Isoлято

      Та ну... воно ж там все одно не розшифровано...

      Карочі, треба на електрику переходити. Її вимірювати простіше, і втрати менше... і компутер на газі все одно не працює.
     • 2009.01.11 | Isoлято

      А ось трошки інша ціфірь (л)

      http://www.epravda.com.ua/news/49689df237ea3/

      > Триколич розповів, що Україна беручи на себе зобов'язання з транспортування 110 мільярдів кубометрів газу для Західної Європи, потребує 6,4 мільярди кубометрів газу "для роботи машин".

      Тобто менше 6%...

      P.S. Подзвонив родичам... здається, розібрався. Холодно зараз. Газ треба гріти та сушити, щоб труби гідратами не заковбасило. Оце і будуть "витрати на транзит". І компресори на холоді працюють не так ефективно.

      Отакоє от (© Л.Янукович).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua