МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Козацька Рада не Верховна рада

01/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Подай же руку козакові 
І серце чистеє подай! 
І знову іменем Христовим 
Ми оновим наш тихий рай. 

В ранці 7 січня, після всеношної Різдвяної служби в Свято-Миколаївскій церкві , що на Новому Кодаку получаємо благословення та вирушаємо на Чортомлицьку Січ на велике козацьке свято- Козацьку Раду , що по традиції в часи козацтва проходила на різдвяні свята і тільки підступне руйнування Запорозької Січі Катериною ІІ припинило цю традицію. І нарешті в цьому році по рішенню козаків Війська Запорозького низового ця традиція відроджена і запропоновано зібрати всіх небайдужих до козацьких звичаїв та традицій і об’єднатись для подальшої співпраці .

По дорозі підбираємо козаків з Протовчанської паланки , на вокзалі вже чекають козаки з Дніпродзержинська , та Кіровогда , підбираємо ще декількох представників з козацьких організацій Січеслава (Дніпропетровська) і наш автобус з веселими українськими піснями помчав по трасі .

За розмовами про те як було б добре колиб об»єднатися козакам, та яка б це була сила швидко пролетів час і ми вже потрапляємо в обійми зустрічавших нас побратимів з Олексіївки та Микитиного рогу(м.Нікополь) . В Олексіївському клубі вже зібралась громада з місцевих козаків та представників інших міст України близько двохсот чоловік.

І ось наступила довгоочікувана і вже історична мить- до старшинського кола запрошують отаманів для погоджування порядку денного , та обрання на час ради наказного отамана та писаря. Як і раніш часи козацької демократії цей процес не обійшовся без суперечок , але після голосування більшістю голосів обирають «Наказним» отамана Інгульської паланки(м.Кривий Ріг) Боцманенка Валерія Івановича і писарем нашого писаря Кодацької паланки(м.Січеслав) Портянко Владислава Григоровича .

Наказний отаман запрошує козаків до молитви . Батюшки з Нікополя і Кривого рогу освячують раду молитвою .

Ой не легкою була козацька Рада, близько чотирьох годин проходила палка дискусія , кожен делегат намагався внести свою думку до розгляду не зважаючи на те , що організатори попереджували , що стине борщ , а куліш задубіє , дискусія продовжувалась , і писар все писав та писав пропозиції в протокол . І от нарешті порозумілися козаки та проголосували за об’єднання і розпочати співпрацю в розвитку Коша Війська Запорозького низового і вже 22 січня 2009 року подати спільний план заходів в рамках Регiональної програми розвитку козацтва у Дніпропетровській області на 2008-2012 для затвердження на обласній координаційній козацькій раді Дніпропетровської області . Всі зійшлися на східцях клубу щоб зафіксувати вже для історії ту щасливу мить порозуміння та була самою важливою зброєю в давні славетні часи і завжди вел до перемог на ворогами України .

І ось уже звучить команда наказного отамана «до молитви!» але це вже за столом стоять та хрестяться козаки.

Під смачний борщ , та дозволеної отаманом чарки проходив святковий концерт , та показові виступи з бойового козацького мистецтва які не встигала навіть фотокамера фіксувати такі блискавичні були рухи козаків та їх шабель.

Вшанувавши гостинність господарів , по-козацькому звичаю обійнявшись з усіма всі вирушили на зворотну путь.

Дискусія подовжилась в автобусі і я впевнений не тільки в нашому , але це вже була інша дискусія бо обговорювалась вже спільна подальша робота . Жалкували тільки за те , що в Верховній Раді України вирішують питання не козаки.
 
Козак Кодацької паланки Сергій Іванченко

Відповіді

  • 2009.01.11 | Павло

    Re: Козацька Рада не Верховна рада

    Зараз інші часи. Яке мають відношення козаки до подальшого розвитку суспільства? Може вони з шаблями будуть боротися проти комп'ютеризованих солдат-роботів? Або проти сучасних реактивних літаків? Ну, може, якимось чином бойові мистецтва можуть придатися для підготовки спецназівців.
    Але зараз - час постіндустріального суспільства. І те, що було суперовим 300 років тому, зараз уже не гріє душу. От, наприклад, у японців теж є самураї, але не знаю наскільки вони сильно впливають на теперішній стан японського суспільства.
    По-друге, чим інші громадяни України гірші за козаків? Це риторичні запитання.
    Десь у літературі трактувалося, що слово "козак", означає "вільна людина". Від кого хочуть бути вільними сучасні козаки? Від закону? Чи від держави?
    Для мене взагалі незрозуміла ідеалізація козацтва. Вони жили тоді як могли. Вони робили як добрі справи, так і погані. Вони не тільки перемогли у визвольній війні, але й занепастили далі Україну своїм розбратом.
    Україні потрібні українці-патріоти незалежно є вони козаками чи ні. Час козаків минув 300 років тому назад. Вони свою місію виконали і не виконали одночасно.
    І, якщо об'єднувати усіх козаків України, то може виявитися, що це така ж сама Верховна Рада. Одні будуть тягнути за Україну, а другі - за Росію. Просто ця Козацька Рада, про яку написано, є козацькою радою частини козаків, які, можливо, виступають за українську Україну. Але можуть бути й інші козаки.
    По суті, в сучасних умовах, може виявитися, що створена ще одна 161 партія - козацька.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.12 | Кодацька паланка ВЗН

      Re: Козацька Рада не Верховна рада

      Ви мабуть , шановний не козацького роду ! Самураї і досі актуальні , бо не гострий їх меч страшний , а державна ідея якою пишається кожен японець і це їх згуртовує . А згуртоване суспільство і є держава !Тому біда України , що велика різниця між громадянином україни і саме українцем , бо громадянин тереторіально визнає наприклад себе росіянином , кавказцем або євреєм і працює на збереження своєї нації та ще й роблять це з усією зухвалістю , практично працють легальними агентами іноземних держав. Тому козакам -низовикам нарешті і дійшло (і слава Б-гу), що їм скоро жити ніде буде ,бо навіть землі вже для них не існує. От така партія .....
      Павло пише:
      > Зараз інші часи. Яке мають відношення козаки до подальшого розвитку суспільства? Може вони з шаблями будуть боротися проти комп'ютеризованих солдат-роботів? Або проти сучасних реактивних літаків? Ну, може, якимось чином бойові мистецтва можуть придатися для підготовки спецназівців.
      > Але зараз - час постіндустріального суспільства. І те, що було суперовим 300 років тому, зараз уже не гріє душу. От, наприклад, у японців теж є самураї, але не знаю наскільки вони сильно впливають на теперішній стан японського суспільства.
      > По-друге, чим інші громадяни України гірші за козаків? Це риторичні запитання.
      > Десь у літературі трактувалося, що слово "козак", означає "вільна людина". Від кого хочуть бути вільними сучасні козаки? Від закону? Чи від держави?
      > Для мене взагалі незрозуміла ідеалізація козацтва. Вони жили тоді як могли. Вони робили як добрі справи, так і погані. Вони не тільки перемогли у визвольній війні, але й занепастили далі Україну своїм розбратом.
      > Україні потрібні українці-патріоти незалежно є вони козаками чи ні. Час козаків минув 300 років тому назад. Вони свою місію виконали і не виконали одночасно.
      > І, якщо об'єднувати усіх козаків України, то може виявитися, що це така ж сама Верховна Рада. Одні будуть тягнути за Україну, а другі - за Росію. Просто ця Козацька Рада, про яку написано, є козацькою радою частини козаків, які, можливо, виступають за українську Україну. Але можуть бути й інші козаки.
      > По суті, в сучасних умовах, може виявитися, що створена ще одна 161 партія - козацька.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".