МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Москалі хочуть, щоб ми їм доплачували за транзит?

01/12/2009 | Михайло Свистович
Їм не подобається застереження України, щоб Росія безкоштовно надавала нам щоденно 21 млн. кубів для забезпечення транзиту російського газу (для забезпечення транзиту також потрібно спалювати газ). Москалі кажуть, що Україна має для цього використовувати свій газ або купувати російський. Має рацію. Але при нинішніх цінах на транзит виходить, що ми маємо їм ще й доплатити.

Я не знаю, про який обсяг транзиту йдеться, коли говориться про 21 млн., але план Газпрому до війни був 314 млн. кубів. Згруба - на забезпечення транзиту потрібно у 15 разів менше газу ніж обсяг транзиту. Ми транзитуємо зараз 1 тис. кубів на 1 тис. км за 1,6 дол. Хай з усіма вигинами довжина транзиту становитиме біля 2 тис. км. Тобто, ми маємо на транзиті тисячі кубів згруба 3 дол. Навіть при ціні газу для України 200 дол. це у 66 разів менше ніж ціна 1 тис. кубів. А для того, щоб ми вийшли у нуль, треба, щоб ця ціна була меншою у 15 разів (див. вище). То нафіг нам такий транзит? Чи я щось не так порахував на ніч в голові?

Відповіді

 • 2009.01.12 | Soft

  Россия не подписывала энергетическую хартию.

  Что может помешать Украине расторгнуть текущий договор с Россией о транзите? И перезаключить новый на новых условиях.

  Так как лучше быть вообще без договора, чем работать по старому.
 • 2009.01.12 | Сергій Кабуд

  начебто(угоди секретні) Єхануров у 2006 підписав про зміну опла

  оплати за транзит з ГАЗУ на $$

  ГАЗПРОМ бере з своіх клієнтів(приватних видобувальників а може й з середнєо-азійських краін) ГАЗОМ. Начебто 30% від прокачуємих обсягів газу треба платити Газпрому за доступ до труби плюс 15% обсягу на технічний газ
  ----Для того, чтобы прокачивать газ в Европу, необходимо дополнительно Украине поставлять газ, который будет сжигаться для его прокачки в Европу. Таким образом, определенная часть газа является технологически необходимой для прокачки транзитного газа в Европу. Это во-первых. Во вторых, для прокачки газа в Европу необходимо поставлять Украине какой-то объем газа, который является оплатой использования газотранспортной системы Украины. В разных странах в разных случаях такая доля бывает разной. В случае Украины примерно 15 процентов от поставок транзитного газа в Европу направляется Украине в качестве оплаты. Эта величина существенно меньше, чем доля прокачиваемого газа, получаемая Газпромом для прокачки газа независимыми производителями газа по территории России, где эта величина достигает 30-33 процентов.

  Второе соображение, очень важное, заключается в том, что дискуссия по поводу цен, по которым Украина может или должна получать газ от России, является отчасти искусственной. Во-первых, потому что цифра 418 долларов, или 450 долларов за тысячу кубометров является, прямо скажем, достаточно нелепой. Для Германии поставки газа в настоящее время осуществляются по величине 280 долларов за баррель, в то время как Германия находится в конце газотранспортной сети.

  http://aillarionov.livejournal.com/61367.html
 • 2009.01.12 | Михайло Свистович

  Ніхто не помітив зайвий нолик у моїй писанині

  Транзит за 100 км, а не за тисячу. Звідси і фігня в підрахунках сонної голови :) Закриваю тему :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua