МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вокарчук вимагає порушення кримінальної справи щодо судді

01/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
За повідомленням Aдвокатської компанії "Агєєв і Федур" , суддя Болотіна Я.В., яка є головуючим суддею в розгляді позову Нічки О.Я. до Міністерства освіти і науки України, при прийнятті справи до свого провадження, проведенні судових засідань і постановленні процесуальних рішень по справі не мала повноважень судді, оскільки не склала присягу судді.

Таку присягу пані Болотіна склала лише 11 грудня 2008 року, в зв'язку з чим, судовий розгляд справи був відкладений.

В Главі ІІ «Обрання суддів» Закону України «Про статус суддів» останньою статтею закріплена обов’язковість прийняття присяги судді призначеного вперше. Прийняття суддею присяги є невід’ємною складовою набуття суддею повноважень.

Таким чином пані Болотіна здійснюючи повноваження судді до складення присяги (тобто до завершення процесу набуття нею повноважень судді) вчинила злочин передбачений ст. 365 КК України: "перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб"

В зв’язку з цим Міністерство освіти і науки України яке є відповідачем у справі, що розглядала неповноважна "суддя", направило Генеральному прокурору України заяву про порушення кримінальної справи щодо пані Болотіної за ст. 365 КК України.

Відповіді

  • 2009.01.12 | Ромцьо

    Re: Вокарчук вимагає порушення кримінальної справи щодо судді

    Я думаю прізвище міністра могли б і правильно написати. Він же ВАкарачук, а не ВО :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua