МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А контролируется ли наблюдателями та часть трубы

01/13/2009 | Стась
что идет через Приднестровье?

Відповіді

 • 2009.01.13 | terrykoo

  Ні, не контролюється.

  За протоколом спостерігачі розмістились на газовимірювальній станції (ГЗС) Орловка на українсько-румунському кордоні. наступна ГЗС знаходиться в Каушанах (Молдавія), а наступна в Ананьїві Одеської обл. Частина перегону від Каушан до Ананьїва проходить по території ПМР але ніякого обладнання згідно карт Нафтогазу там немає.

  А що? Думаєте придністровці врізались до труби?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.13 | OLexandra

   Ось на цю тему в сьогоднішньому "Корреспонденте"

   http://korrespondent.net/business/economics/708190
   Решение Газпрома о пробной прокачке газа является "подножкой" Нафтогазу – эксперт
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.13 | Мартинюк

    Це може викликати проблеми з постачанням газу населенню Півдня

    І Сходу.
    Якщо росіяни запустять транзитний газ без технічного і на мінімумі, Україні буде складно перкидати туди газ із своїх родовищ і сховищ. Типу - ось хохли тут путаються під ногами і заважають давати газ у Європу.

    Але нічого - може тамтешні любителі російських каналів нарешті щоь зрозуміють.
 • 2009.01.13 | Мартинюк

  А ось як це трактують у політичному театрі Путіна-Медведева

  "Газпром" планує сьогодні о 9:00 почати пробний транзит газу.

  РБК-Україна, 13.01.2009, Москва 08:18


  ВАТ "Газпром" планує 13 січня 2009 р. о 9:00 за київським часом почати пробний транзит газу через газорозподільні станції "Суджа" і "Орловка" на кордоні з Україною у бік західних споживачів, нагадав голова правління "Газпрому" Олексій Міллер у ході зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним, що відбулася напередодні. При цьому голова газового концерну повідомив, що транзитний газ буде в першу чергу направлений у бік Балкан. В.Путін погодився з такою пропозицією і доручив почати роботу.

  "Газпром", що припинив постачання газу в Україну з 1 січня 2009 р., заявив, що країна несанкціоновано почала відбір газу, призначений для європейських споживачів. За даними РФ, він складав 15% від транзиту. Україна спочатку визнавала відбір, але говорила, що це технологічний газ для забезпечення транзиту, який зобов'язана надавати російська сторона, а згодом і зовсім заявила, що брала сировину з власних ресурсів. "Газпром" заявив, що вимоги України надати їй безкоштовно 21 млн куб. м газу на добу для забезпечення транзиту російського газу до Європи "суперечать здоровому глузду" і контракту. "Газпром" знижував транзит на той обсяг, який вилучала українська сторона. У результаті обопільних дій і відсутності компромісу 7 січня 2009 р. був зупинений транзит російського газу до Європи через територію України. Для відновлення транзиту Євросоюз, РФ і Україна зараз створюють багатобічний міжнародний комітет спостерігачів за транзитом газу. Сьогодні протокол про правила моніторингу транзиту через Україну підписала остання сторона - Єврокомісія, раніше нього підписали Росія і Україна. Передбачається, що транзит газу може бути відновлений після появи спостерігачів на об'єктах газотранспортної системи. Єврокомісар з енергетики і представники "Газпрому" говорять, що це відбудеться вже о 9:00 за київським часом 13 січня 2009 р. Раніше президент Росії Дмитро Медведєв попереджав, що якщо вилучення російського газу після відновлення транзиту продовжиться, то "Газпром" знову скоротить його подачу на відібрані обсяги або зупинить транспортування.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua