МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Президента України

01/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Заява Президента України на прес-конференції щодо ситуації з постачанням газу до Європи

Шановні журналісти!

Шановні присутні!

Я вважаю за обов'язок довести до відома ситуацію, яка складається із поставками російського газу до країн Європейського Союзу, країн Європи, до України, і ті проблеми, які виникають у сьогоднішньому процесі.

Дозвольте від імені суверенної держави ще раз заявити і почати нашу прес-конференцію з того, що Україна була, є і буде надійним транзитером і не зробила жодного кроку, щоб припинити поставки російського газу до країн Європи і Європейського Союзу.

Я хочу, щоб ця офіційна позиція була доведена до громадян Європейського Союзу, глав держав, керівників урядів: Україна не робила жодного кроку по припиненню поставок російського газу до Європи. Для нас це принципова позиція, оскільки на сьогодні надзвичайно багато пліток, необ'єктивної інформації, брехні. Очевидно, її мета - дискредитувати ті сторони, які ретельно, гідно виконують ті свої, зокрема, міжнародні зобов'язання.

Друга позиція, яку я хотів би також особливо підкреслити: з 1 січня 2009 року Україна не робила несанкціонованого відбору газу. Жодного кубічного метра російського газу несанкціоновано, поза регламентами не було відібрані із системи, починаючи із 2009 року, як і взагалі у 2008 році, в тому числі. Але зараз ми говоримо про події, які стосуються інциденту від 1 січня поточного року.

Третє. Україна не є боржником жодній російській структурі за газ, який був спожитий у 2008 році. Підкреслюю, що фінальні платежі Україною були зроблені в кінці грудня 2008 року за газ, спожитий у листопаді, і авансові платежі за газ, який був спожитий у грудні місяці.

Четверте. Коли виникли обставини, коли Україна стала свідком непоставок російського газу до країн Європейського Союзу, ми зініціювали постановку питання перед Європейською комісією щодо залучення її як третьої сторони для того, щоб забезпечити - з одного боку - ефективний моніторинг по поставкам російського газу і транзиту його українською територією. Бо ми були переконані в тому, що присутність представників Єврокомісії, врешті-решт може поставити ту крапку в тих дискусійних питаннях, які багато років тривають, які стосуються транзиту газу, умов транзиту, надійності транзиту, надійності системи. Ми були і залишаємося конструктивною стороною в переговорах з Росією щодо підписання угоди про поставку російського газу в Україну і контракту на транзит російського газу до країн Європи в 2009 році.

поставив:sean

Відповіді

 • 2009.01.13 | Владимир Викторович

  Re: Заява Президента України

  Люди!!! Неужели Вы не видите до чего довел нашу с Вами страну этот ПАРАЗИТ Ющенко. Я сам завтра еду в Киев чтоб поддержать пикетчиков и отправить Ющенко в отставку С ПОЗОРОМ!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.13 | Sean

   Ви в якому чині в газопровідних військах РФ?

   Владимир Викторович пише:
   > Люди!!! Неужели Вы не видите до чего довел нашу с Вами страну этот ПАРАЗИТ Ющенко. Я сам завтра еду в Киев чтоб поддержать пикетчиков и отправить Ющенко в отставку С ПОЗОРОМ!!!

   З самої Москви поєдєтє, голубе?

   inetnum: 81.211.83.0 - 81.211.83.255
   netname: P2P-Moscow-NET
   descr: Golden Telecom
   descr: Moscow city and Moscow Region
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.13 | Сергій Кабуд

    дегенератів серед кацапів майже 100%

    але росіяни їх всіх перевішають
  • 2009.01.13 | OlenaSt

   Cідєлі би ві дома, Владімір Владіміравіч...

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.13 | Одесит

    Re: Cідєлі би ві дома, Владімір Владіміравіч...

    Та нехай поїде, померзне...
 • 2009.01.13 | Сергій Кабуд

  а де вся пресконференція?

 • 2009.01.13 | DADDY

  Брифінг Президента України

  1.Україна-надійний транспортер газу до ЄС. 2.З 1.01.09 Укр не робила несанкціонованого відбору газу-жодного куба.І в 2008 р теж. 3.Україна не є боржником жодній рос структурі за спожитий у 2008 р. 4.Ми були ініціатором залучення ЄС як 3-ї сторони для контролю поставок рос газу та транзиту.
  -Україна є надійним транспортером газу до ЄС. -З 1.01.09 Укр не робила несанкціонованого відбору газу, жодного куба. І в 2008р теж. -Україна не є боржником жодній рос структурі за спожитий у 2008 р. газ. -Ми були ініціатором залучення ЄС як 3-ї сторони для контролю поставок рос газу та транзиту.
  що відбувалося?01-01-09 подача газу через станцію Сахранівка була припинена-цей маршрут забезпечує газ для Донецька,Луганську та обл.Об 11:20 припинили поставки через Суджу-це поставки в Харківську, Чернигівську обл та на імпорт.Починаючи з 01-01-09 укр ГТС працювала в унікальному режимі:східні області ніколи не забезпечувались газом з ПГС західних регіонів.Потім відключили подачу газу через Писарівку, Потім через Платово, а в 19-30 через Валуйки-це напрямок імпорту на Балкани.06-01-09 ми повідомили ЄК та глав європейських держав.На кінець дня 6 січня всі східні та південні області залишились без газу.
  07-01-09 припинили постачання по імпортним поставкам через Суджу.В кінці дня ми разом з прем"єр-міністром звернулись до ЄК,керівництва Чехії з пропозицією організувати міжнародний контроль над відновленням поставок та транспортування газу в ЄС та Україну.Для забезпечення транзиту газу до ЄС Україна виділила 74 млн куб м з власних ПГС.Має бути створена укр-рос комісія яка б з"ясувала що конкретно сталося в період з 01 січня.Моніторінгу підлягають 6 станцій на території РФ і 5 на території України.Якщо потрібно буде моніторити і ПГС-ми дамо на це згоду.Ми передали міжнар комісії всю базу даних про прокачки.
  ми кожний день в контакті з паном Баррозу та президентом РФ.Сьогодні укр ГТС працює у внутрішньому режимі джля забезпечення всіх регіонів газом власного видобутку та з ГТС.Схід країни був зорієнтований на поставки з РФ-тому процедура поновлення прокачки рос газу вимагає певної технологічної послідовності.Потрібно поновити поставки,обсяги та роботу ГТС в штатному режимі стану до 01 січня-щоб ми не залишили без газу Донецьк,Луганськ,Харків,Дніпропетровськ.
  кр сторона підготувала проект технічної угоди про поновлення поставок:обсяги поставок, тиск на вх,тиск на виході.Ми не обговорюємо зараз питання ціни газу та транзиту.Ці технічні рішення і мають підлягати моніторингу комісії ЄС.Рішення про подачу нашого власного газу до Молдови та Болгарії ми прийняли з міркувань солідарності.
  автором конфлікту не є Україна-ми виконали всі умови.Я не чув заяв рос сторони що ми не виконали якійсь пункт наших зобов"язань.Рос сторона жодного разу не подавала офіц скарг в Стокгольм-це ПіАр компанія для сформування викривленої думки про Україну в світі.Такої ГТС як у нас немає ніде в Європі.атака,яка зроблена на Україну мала б збурити політичне життя в Україні, збурити чутливі до рос питання регіони.Через нагнітання ситуації,її європеізації однією з цілей компанії було: активізувати проект Північний потік.Під ці події ставилося намагання змінити ідеологію управління та власності укр ГТС.Сьогодні нам пропонують субсидії та кредити-Білорусь вже взяла-тепер 50% білоруської труби не належить народу.
  події січня-це епізод боротьби за нашу незалежність та суверенітет.Ми не хочемо мати політичну ціну на газ-ми прагнемо ринкових цін.Треба газопостачання зробити таким самим як постачання нафти-незалежним від політики.Ми виходимо з того,що на сьогодні в Європі єдиної ціни та формули немає-кожна країна вирішує ці питання індивідуально.Ми готові прийти до ринкових відносин:про це говорилося в жовтневому меморандумі,про це говорилося навесні між президентами.
  по ціні на газ.Середня ціна у 2008:Німеччина 320-360,Болгарія-330. У 2009 році:Німеччина-260, Польща біля 300, Угорщина біля 300,Болгарія до 300, Туреччина-300,Словаччина-240,Білорусь-до 140.Я не хочу коментувати цифри-я хочу їх зрозуміти:як вони сформувалися? З євро-ціни при діючих тарифах для України знімається 55 доларів-виходить не вище 210 доларів.Якщо РФ відмовляється від меморандуму,вона повинна про це заявити і пояснити причину.Щодо ціни транзиту,наші партнери пропонують повернутися до угоди,підписаної Януковичем-1,6 долари.Такої ціни немає ніде.В Європі є:4 долари-Словаччина,5-Німеччина,є 9,11 і вибачте 13.Тут є де шукати компроміс.
  мені б не хотілося б щоб ціну на газ встановлювали президенти країн.Жести з недискусійною ціною-це не для відповідальних політиків.Я теж можу назвати ціну транзиту:10 доларів-але це не економічний підхід.Прагматичним сторонам потрібна робота експертів.Укр ГТС унікальна і своїми обсягами, і своїми технічними можливостями і своєю здатністю тримати тиск, який забезпечує транзит до Європи.Як людина з економ освітою я наполягаю на побудову відносин з РФ на ринкових засадах.Але до ринкового статусу задорого переходити за 365 днів-це - можна але складно для обох країн.
  в рамках роботи експертних груп були досягнуті високі ступені порозуміння.Навіть 31-12-08 ми були близько до підписання-втрутились інші фактори,незалежні від Нафтогазу та Газпрому.Добре що долучилася ЄК на експертному рівні.Ми відкриті і не потребуємо пільг.В базовому контракті на прокачку у 2003-2023 роках розписані компетенції НАК та уряду.Цінові аспекти-є урядовий рівень.Уряд має вийти на параметри,які формуються міжурядовою угодою, а після цього керівники компаній підписують додатки.Щодо відставки уряду-це є компетенція ВР.Що уряд не зробив-потрібно бачити щзо уряд не хотів зробити, а що просто не міг.Прикро,коли у питанні енергобезпеки ВР розділяється, хоча б для нац інтересів було б корисно,якщо б парламент заговорив одним голосом.У парламенті формується взаємна ревізія для отримання політ девидендів-сьогодні не час для цього.Те що відбулося з 1 січня по сьогодні-це не шантаж держави, це шантаж кожного з вас.Це повинно об"єднувати нас.Щодо заяв про участь президента у газових "вонючих" схемах.Ніколи ні я , ні моя родина не мали справу з газом.Не мав і дуже щасливий що не буду мати.Газові справи дуже брудні в Україні і чіпляти ярлики любить по підказках з закордону лідер неукраїнських комуністів.Так от по брехливих заявах Симоненко є рішення суду, яким визнані його звинувачення неправдивими.Я жалкую,що суд стягнув з цього господина та КПУ лише 16 грн.Я дав доручення ГПУ зібрати всю брехню цього господина.Я готовий показати всю брехливість звинувачень.
  Юлію Володимирівну ніхто в Україні не може змусити розвернутися у повітрі.Ви знаєте що вона вилитіла-решту нехай коментує сама.Ми знаходилися дуже близько до підписання приблизно о 16:00.У кого бажання щоуменства перемогли та емоції здали? Прем"єр не мав летіти а переговори мали б закінчуватись на рівні експертних груп-так мало бути.Прем"єр угоду не підписує.Можу сказати:хтось намагався привнести ще й політичний компонент, а я хотів би відповідати за прагматичну компоненту.Станом на 16:00 залишалось нез"ясованим тільки питання компенсаційне-тобто питання ціни технологічного газу.а кому летіти і чого летіти-ці питання задавайте в іншому місці.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.13 | странник

   Re: Брифінг Президента України

   DADDY пише:
   > 1.Україна-надійний транспортер газу до ЄС. 2.З 1.01.09 Укр не робила несанкціонованого відбору газу-жодного куба.І в 2008 р теж. 3.Україна не є боржником жодній рос структурі за спожитий у 2008 р. 4.Ми були ініціатором залучення ЄС як 3-ї сторони для контролю поставок рос газу та транзиту.
   > -Україна є надійним транспортером газу до ЄС. -З 1.01.09 Укр не робила несанкціонованого відбору газу, жодного куба. І в 2008р теж. -Україна не є боржником жодній рос структурі за спожитий у 2008 р. газ. -Ми були ініціатором залучення ЄС як 3-ї сторони для контролю поставок рос газу та транзиту.
   > що відбувалося?01-01-09 подача газу через станцію Сахранівка була припинена-цей маршрут забезпечує газ для Донецька,Луганську та обл.Об 11:20 припинили поставки через Суджу-це поставки в Харківську, Чернигівську обл та на імпорт.Починаючи з 01-01-09 укр ГТС працювала в унікальному режимі:східні області ніколи не забезпечувались газом з ПГС західних регіонів.Потім відключили подачу газу через Писарівку, Потім через Платово, а в 19-30 через Валуйки-це напрямок імпорту на Балкани.06-01-09 ми повідомили ЄК та глав європейських держав.На кінець дня 6 січня всі східні та південні області залишились без газу.
   > 07-01-09 припинили постачання по імпортним поставкам через Суджу.В кінці дня ми разом з прем"єр-міністром звернулись до ЄК,керівництва Чехії з пропозицією організувати міжнародний контроль над відновленням поставок та транспортування газу в ЄС та Україну.Для забезпечення транзиту газу до ЄС Україна виділила 74 млн куб м з власних ПГС.Має бути створена укр-рос комісія яка б з"ясувала що конкретно сталося в період з 01 січня.Моніторінгу підлягають 6 станцій на території РФ і 5 на території України.Якщо потрібно буде моніторити і ПГС-ми дамо на це згоду.Ми передали міжнар комісії всю базу даних про прокачки.
   > ми кожний день в контакті з паном Баррозу та президентом РФ.Сьогодні укр ГТС працює у внутрішньому режимі джля забезпечення всіх регіонів газом власного видобутку та з ГТС.Схід країни був зорієнтований на поставки з РФ-тому процедура поновлення прокачки рос газу вимагає певної технологічної послідовності.Потрібно поновити поставки,обсяги та роботу ГТС в штатному режимі стану до 01 січня-щоб ми не залишили без газу Донецьк,Луганськ,Харків,Дніпропетровськ.
   > кр сторона підготувала проект технічної угоди про поновлення поставок:обсяги поставок, тиск на вх,тиск на виході.Ми не обговорюємо зараз питання ціни газу та транзиту.Ці технічні рішення і мають підлягати моніторингу комісії ЄС.Рішення про подачу нашого власного газу до Молдови та Болгарії ми прийняли з міркувань солідарності.
   > автором конфлікту не є Україна-ми виконали всі умови.Я не чув заяв рос сторони що ми не виконали якійсь пункт наших зобов"язань.Рос сторона жодного разу не подавала офіц скарг в Стокгольм-це ПіАр компанія для сформування викривленої думки про Україну в світі.Такої ГТС як у нас немає ніде в Європі.атака,яка зроблена на Україну мала б збурити політичне життя в Україні, збурити чутливі до рос питання регіони.Через нагнітання ситуації,її європеізації однією з цілей компанії було: активізувати проект Північний потік.Під ці події ставилося намагання змінити ідеологію управління та власності укр ГТС.Сьогодні нам пропонують субсидії та кредити-Білорусь вже взяла-тепер 50% білоруської труби не належить народу.
   > події січня-це епізод боротьби за нашу незалежність та суверенітет.Ми не хочемо мати політичну ціну на газ-ми прагнемо ринкових цін.Треба газопостачання зробити таким самим як постачання нафти-незалежним від політики.Ми виходимо з того,що на сьогодні в Європі єдиної ціни та формули немає-кожна країна вирішує ці питання індивідуально.Ми готові прийти до ринкових відносин:про це говорилося в жовтневому меморандумі,про це говорилося навесні між президентами.
   > по ціні на газ.Середня ціна у 2008:Німеччина 320-360,Болгарія-330. У 2009 році:Німеччина-260, Польща біля 300, Угорщина біля 300,Болгарія до 300, Туреччина-300,Словаччина-240,Білорусь-до 140.Я не хочу коментувати цифри-я хочу їх зрозуміти:як вони сформувалися? З євро-ціни при діючих тарифах для України знімається 55 доларів-виходить не вище 210 доларів.Якщо РФ відмовляється від меморандуму,вона повинна про це заявити і пояснити причину.Щодо ціни транзиту,наші партнери пропонують повернутися до угоди,підписаної Януковичем-1,6 долари.Такої ціни немає ніде.В Європі є:4 долари-Словаччина,5-Німеччина,є 9,11 і вибачте 13.Тут є де шукати компроміс.
   > мені б не хотілося б щоб ціну на газ встановлювали президенти країн.Жести з недискусійною ціною-це не для відповідальних політиків.Я теж можу назвати ціну транзиту:10 доларів-але це не економічний підхід.Прагматичним сторонам потрібна робота експертів.Укр ГТС унікальна і своїми обсягами, і своїми технічними можливостями і своєю здатністю тримати тиск, який забезпечує транзит до Європи.Як людина з економ освітою я наполягаю на побудову відносин з РФ на ринкових засадах.Але до ринкового статусу задорого переходити за 365 днів-це - можна але складно для обох країн.
   > в рамках роботи експертних груп були досягнуті високі ступені порозуміння.Навіть 31-12-08 ми були близько до підписання-втрутились інші фактори,незалежні від Нафтогазу та Газпрому.Добре що долучилася ЄК на експертному рівні.Ми відкриті і не потребуємо пільг.В базовому контракті на прокачку у 2003-2023 роках розписані компетенції НАК та уряду.Цінові аспекти-є урядовий рівень.Уряд має вийти на параметри,які формуються міжурядовою угодою, а після цього керівники компаній підписують додатки.Щодо відставки уряду-це є компетенція ВР.Що уряд не зробив-потрібно бачити щзо уряд не хотів зробити, а що просто не міг.Прикро,коли у питанні енергобезпеки ВР розділяється, хоча б для нац інтересів було б корисно,якщо б парламент заговорив одним голосом.У парламенті формується взаємна ревізія для отримання політ девидендів-сьогодні не час для цього.Те що відбулося з 1 січня по сьогодні-це не шантаж держави, це шантаж кожного з вас.Це повинно об"єднувати нас.Щодо заяв про участь президента у газових "вонючих" схемах.Ніколи ні я , ні моя родина не мали справу з газом.Не мав і дуже щасливий що не буду мати.Газові справи дуже брудні в Україні і чіпляти ярлики любить по підказках з закордону лідер неукраїнських комуністів.Так от по брехливих заявах Симоненко є рішення суду, яким визнані його звинувачення неправдивими.Я жалкую,що суд стягнув з цього господина та КПУ лише 16 грн.Я дав доручення ГПУ зібрати всю брехню цього господина.Я готовий показати всю брехливість звинувачень.
   > Юлію Володимирівну ніхто в Україні не може змусити розвернутися у повітрі.Ви знаєте що вона вилитіла-решту нехай коментує сама.Ми знаходилися дуже близько до підписання приблизно о 16:00.У кого бажання щоуменства перемогли та емоції здали? Прем"єр не мав летіти а переговори мали б закінчуватись на рівні експертних груп-так мало бути.Прем"єр угоду не підписує.Можу сказати:хтось намагався привнести ще й політичний компонент, а я хотів би відповідати за прагматичну компоненту.Станом на 16:00 залишалось нез"ясованим тільки питання компенсаційне-тобто питання ціни технологічного газу.а кому летіти і чого летіти-ці питання задавайте в іншому місці.

   Текст спеціально так виклали щоб неможливо було нормально читати? :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.13 | Сергій Кабуд

    Він завжди так викладає. Не розуміє.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.13 | странник

     Я не про суть, а про оформлення тексту.

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.13 | Сергій Кабуд

      саме про це у виконанні Дедді і я. Він не вїзжає в це Бог не дав

      Але він. на відміну від багатьох. давно просікає, що підтримувати треба Ющенка і що Ющенко насправді наш Президент

      Так шо ми йому це вибачаємо
   • 2009.01.13 | DADDY

    Странник, йди на хер - я не можу і розшифровку робити

    і текст форматувати
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.13 | странник

     Хамло ти Дедді. На тебе хтось погано впливає

     Дружина в тебе приємна. З ким ти спілкуєшся на роботі?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.13 | DADDY

      Re: Хамло ти Дедді. На тебе хтось погано впливає

      странник пише:
      > Дружина в тебе приємна. З ким ти спілкуєшся на роботі?

      Ну, по-перше, я з дружиною працюю на різні контори. :-)
      По-друге, на роботі я не спілкуюсь, а працюю, добуваючи копійчину малу аби мати можливість прикрасити рідкі хвилини дозвілля Скотчем та іншими приємними наїдками та речовинами.
      По-третє, на мене вже важко вплинути - не той вік.
      А образився я на тебе за те, що якби ти не знав про те звідки беруться тексти - а так ти ж знаєш цей хліб, а свариш мене за неформатування тексту.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.13 | странник

       Re: Хамло ти Дедді. На тебе хтось погано впливає

       DADDY пише:
       > странник пише:
       > > Дружина в тебе приємна. З ким ти спілкуєшся на роботі?
       >
       > Ну, по-перше, я з дружиною працюю на різні контори. :-)

       От і я думаю, де ж ти такого набрався??

       > По-друге, на роботі я не спілкуюсь, а працюю, добуваючи копійчину малу аби мати можливість прикрасити рідкі хвилини дозвілля Скотчем та іншими приємними наїдками та речовинами.

       А через стіни значить не пробиває отрутою?? :)))

       > По-третє, на мене вже важко вплинути - не той вік.

       Йопт! Можна подумати на тебе можна було вплинути у 15 років??

       > А образився я на тебе за те, що якби ти не знав про те звідки беруться тексти - а так ти ж знаєш цей хліб, а свариш мене за неформатування тексту.

       Я сварю?? Я плачу. Люди ж читають... Юща підставляєш. Хто там знає, що в тебе і як??
  • 2009.01.13 | Сергій Кабуд

   угода з газтапо не підписана завдяки Тимошенко?

   Юлію Володимирівну ніхто в Україні не може змусити розвернутися у повітрі.

   Ви знаєте що вона вилитіла-решту нехай коментує сама.Ми знаходилися дуже близько до підписання приблизно о 16:00.

   У кого бажання щоуменства перемогли та емоції здали?

   Прем"єр не мав летіти а переговори мали б закінчуватись на рівні експертних груп- так мало бути. Прем"єр угоду не підписує.
   -------------

   це безполе огидливе створіння ЮВТ має бути якось ліквідоване з політики

   хай валить в рашу і там сидить


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua