МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія позбулася репутації надійного постачальника

01/15/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Росія позбулася репутації надійного постачальника газу в Європейський союз (ЄС) після того, як газ перестав надходити до деяких країн Європи протягом кількох днів. Таку заяву зробив головний економіст Міжнародного енергетичного агентства Фатіх БІРОЛЬ під час прес-конференції в Мадриді, передає Reuters.

Нагадаємо, Росія припинила транспортування газу через територію України 7 січня. 13 січня плановане постачання газу в ЄС було зірване через неможливість Україною здійснити схему “Газпрому”, оскільки 4 регіони України могли залишитися без газу.

Сьогодні, 15 січня. заступник голови Секретаріату Президента, Уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ заявив, що Україна не може відновити транзит російського газу, поки не буде підписаний технічний контракт про його транспортування.

Він зазначив, що позиція НАК «Нафтогаз України» є дуже конкретною і конструктивною – «мають бути підписані технологічна угода, технологічний контракт, який визначає, в яких точках, які обсяги газу і якої якості газ у якій послідовності має бути поданий у ГТС України, а також у яких пунктах передачі цього газу, який обсяг, який час тощо».

Б.СОКОЛОВСЬКИЙ підкреслив, що йдеться виключно про технічні умови взаємодії української і російської газотранспортних систем.

При цьому, за його словами, ця угода не включає фінансового аспекту, зокрема, ціни на газ, транзит, зокрема й ціни на технологічний газ.

Б.СОКОЛОВСЬКИЙ нагадав, що кілька днів тому «Нафтогаз» передав два варіанти такої угоди, проте станом на сьогодні відповіді з боку Російської Федерації немає.

«Ця угода є конче потрібна для того, щоб відновити транзит російського газу до Європи», - сказав Б.СОКОЛОВСЬКИЙ, додавши, що «якщо немає угоди, Україна фізично не матиме можливості транзитувати газ, оскільки не буде визначено, якими є обсяги і в яких пунктах газ виходитиме, в яких обсягах і куди він передаватиметься».

Б.СОКОЛОВСЬКИЙ зазначив, що вже третю добу підряд з російської сторони надходять заявки на транзит незначної кількості газу, які нереально виконати без створення загрози для споживачів газу України.

Він також заявив, що українська сторона в переговорному процесі про співпрацю в газовій сфері надала російській стороні кілька варіантів розрахунків ціни на газ і транзитної ставки на основі економічного обґрунтування, порівняно з реально існуючими цінами в країнах Центральної і Західної Європи.

При розрахунку, насамперед, враховувалися ті країни, які технічно і географічно близькі до нашої держави за умовами імпорту, транзиту і зберігання газу, зокрема, Словаччина, Чехія і Німеччина.

При формуванні цінової пропозиції українська сторона виходила з домовленостей, досягнутих президентами України і Росії в лютому 2008 року, підписаного керівниками урядів двох країн меморандуму і угоди, підписаної керівництвом НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» про трирічний період поступового переходу до ринкових цін на газ для України і транзитну ставку.

«Враховуючи ці домовленості, економічно обгрунтована базова ціна в першому кварталі 2009 року має коливатися від 192,6 долара за тисячу кубічних метрів газу при транзитній ставці в 2,2 долара до 218,8 долара при ставці в 2,47 долара», - зазначив Б.СОКОЛОВСЬКИЙ.

«При цьому не враховувалися пільги, що існують до 31 грудня минулого року, в ціновій політиці щодо постачань російського природного газу: близько 50 відсотків на ціну за газ і транзитну ставку», - додав він.

За словами Б.СОКОЛОВСЬКОГО, українська сторона готова відкрито і прозоро пояснити і обгрунтувати кожну цифру на основі реальних цінових параметрів, зафіксованих у відповідних контрактах, що існують між ВАТ «Газпром» і газовими компаніями європейських країн.

«Разом з тим, хочу зазначити, що російська сторона в переговорному процесі пропонує Україні ціну, яка суперечить економічному обгрунтуванню і здоровому глузду», - підкреслив Б.СОКОЛОВСЬКИЙ.

«Російська сторона має оголосити про відмову від всіх попередніх домовленостей, компромісних, пільгових і будь-яких інших цінових параметрів щодо України як за ціною на газ, так і щодо транзитних ставок», - сказав Б.СОКОЛОВСЬКИЙ, додавши, що всі інші ціни, які оголошуються російською стороною «і обговорюються не як офіційні, а інформаційні – 450-470 доларів – ми не маємо ніякої підстави сприймати ці цифри як пропозиції, адже за ними не стоїть ніякий розрахунок і немає ніякої економіки».

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

 • 2009.01.15 | Историк

  Re: Росія позбулася репутації надійного постачальника

  В европейском политлексиконе это может означать что-то вроде приговора. Украина выигрывает уже тем, что ей репутационно и политически терять меньше. Хотя горячие украинские политики способны растранжирить и этот плюс.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.15 | Стась

   Да плевали они на ту репутацию

   У них и так и так газ в имеющихся месторождениях заканчивается, на пару лет и без репутации можно обойтись.

   А на будущее - так по их расчетам сами прибегут, и на репутацию не посмотрят, и деньги в новые скважины вложат, лишь бы газ заполучить. Ведь по их расчетам, эра дешевого газа закончилась.
 • 2009.01.15 | Panzernik

  Главное что-бы победил курс на нейтралитет в кацапском вопросе.

  Кацапляндия не распалась только благодаря бабкам которые Европа загнала в Маскву в 90-ых годах.

  Оставить щас кацапов без кредитов и к осени кацапам кирдык.

  Без всякой антикацапской позиции
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.15 | GreyWraith

   Думаєте, получиться?

   Panzernik пише:
   >Оставить щас кацапов без кредитов и к осени кацапам кирдык.
   Ось це саме...

   Звісно, той же Захід може після провалу експерименту 90-их справді вирішити, що таке не лікується, але наскільки реально? Судячи із теперішньої непевної позиції Європи малоймовірне... :(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.15 | Сергій Кабуд

    кремль корумпував європу и сша і має всюди своіх терористів

    ситуація фігова
  • 2009.01.15 | Сергій Кабуд

   ні. нажаль. вони звикли жити бідно і мати багато зброї

   повернуть сталінізм в два дні

   і підуть війною на захід

   от буквально так.

   Ви може не в курсі, але на кінці 90х особливо перед дефолтом і в часи 'онага' кацапня розбудовувала свій військовий потенціал як ніколи до чи після

   риула бункери на Уралі, розвочила і зартивала в штатах ядерні чемоданчики, тренувала терористів, ефективно купивши ще у 1968-69 біла клінтона за його допомогою розброювала США

   кінець 90х для кремля був надзвичайно успішним і змінив баланс сил на їх користє

   з того часу баланс якшо і змінився то скоріше ще більше на їх користє

   гроші і економіка- це для дебілів і буржуів

   ядерні ракети і смертельні бацили- оце керує світом


   нажаль якщо ми це не усвідомимо зараз то усвідомимо вже на 'смертному одрі'
 • 2009.01.15 | AK

  Тільки не "позбулася", а "втратила".

  Позбуваються від чогось непотрібного і того, що заважає.
  Корисні речі, такі як репутація - втрачають.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.15 | Shadow_Runner

   У данному випадку саме позбулася

   бо зовсім не цінувала.
 • 2009.01.15 | basya

  Re: Росія позбулася репутації надійного постачальника

  Наконец-то пошли заявления против России, долго же Европа отмалчивалась,наконец-то поняли кто на самом деле виноват в прекращении поставок газа в Европу, Россию не пугает даже огромные убытки в размере 800 млн и потеря позитивного имиджа, их интересует только подчинение Украины России, да и полная зависимость Европы от газа России - не будет так, не даст Европа России деньги на строительства новых труб, скоро Европа вообще будет покупать газ на входе в Украину, так намного выгоднее, так что Россия доиграется.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua