МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Лондоні відбулася зустріч Віктора Ющенка і Гордона Брауна

01/16/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У Лондоні відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з Прем'єр-міністром Великої Британії Гордоном Брауном.

Головна тема зустрічі - ситуація на газовому ринку.

«У нас відбулася з Прем'єр-міністром Великобританії досить довга розмова, яка присвячена одному - ситуації на газовому ринку, постачанню Росією газу до європейського споживача. Моя мета була одна - донести інформацію щодо розвитку цієї ситуації і найголовніше - щодо плану її врегулювання», - сказав в інтерв'ю журналістам після завершення зустрічі В. Ющенко.

Глава держави вкотре наголосив, що Україна повністю виконує всі свої зобов'язання щодо забезпечення транзиту російського газу до країн Європи. Також, зазначив він, Україна повністю розрахувалася за газ, який був поставлений їй у 2008 році. В. Ющенко вкотре наголосив, що наша держава в минулому році і особливо з 1 січня 2009 не робила несанкціонованого відбору газу.

«Я хочу, щоб це знали всі: Україна не крала і не краде газ. Якщо це питання залишається таким гострим, ми ще раз звертаємося до Єврокомісії щодо створення спеціальної комісії, яка б дослідила питання, пов'язані з постачанням російського газу, виконання Україною функцій транзитера, і найголовніше - могла б дати оцінку щодо відбору чи не відбору Україною газу із російських поставок до Європи», - сказав Президент.

В. Ющенко підкреслив, що Україна до моменту укладення угоди з РФ про ціну на газ та ставку на транзит готова безкоштовно здійснювати прокачку газу до європейських споживачів. За його словами, доставка газу до країн ЄС є завданням номер один. «Всі комерційні, конфліктні питання відкладемо вбік. Це не так важливо сьогодні для європейського споживача», - зазначив Президент.

«Бажання, воля, які від імені України я привіз до Європи, повинні засвідчити нашим європейським друзям: Україна є друг Європи, Україна робить все, щоб забезпечити в неможливих умовах виконання функцій поставки російського газу», - підкреслив В. Ющенко, додавши, що українські державні гарантії вже офіційно направлені на адресу російської сторони. За його словами, питання наразі залишається лише у наявності політичної волі, необхідної для його вирішення. «Ми сьогодні просимо російську сторону про одне - відкрити повноконтрактну поставку газу, як того вимагає відповідна технічна угода. Україна гарантує транзит цього газу», - наголосив Президент.

прес-служба Президента
поставив;sean

Відповіді

  • 2009.01.16 | Историк

    Это чтобы Браун не приехал к нам на саммит

    Завидуете "саммиту Медведев-Саркози"? Ничего, мы еще какой-нибудь повод организуем...
  • 2009.01.16 | Историк

    "С чистого листа"?

    Судя по исчезновению цветовой маркировки старых адресов, за ночь в основных поисковых системах произошла какая-то переналадка. Фиксируете?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua