МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В субботу будет подписан газовый контракт - Гудыма

01/16/2009 | observеr
В субботу будет подписан газовый контракт - Гудыма
16.01.09 // 09:34

Народный депутат от фракции БЮТ, советник премьер-министра Украины по газовым вопросам Александр Гудыма заявил, что в субботу Украина и Россия подпишут газовый контракт. «В субботу будет подписан контракт по газу между Украиной и Россией. Юлия Тимошенко едет в Москву, чтобы вместе с Владимиром Путиным остановить эту ненужную войну и подписать все необходимы контракты. Суббота – самый поздний срок, и не нужно будет созывать саммит, которого вообще не будет», - сказал он в эфире радио «Свобода».

Відповіді

 • 2009.01.16 | Shooter

  Путін готує "ефектний фінал" за участю Тимошенко (/)

  Путін готує "ефектний фінал" за участю Тимошенко

  http://www.pravda.com.ua/news/2009/1/16/87862.htm

  Володимир Путін намагається провести вирішальний бій у газовій війні на своїй території: у суботу він хоче в Москві домовитися про умови транзиту з українським прем'єром Юлією Тимошенко, а після оголосити про домовленості запрошеним представникам країн-споживачів.

  Про такий "ефектний фінал" газового конфлікту, запланований в Кремлі, пише газета "Ведомости".

  Як пише видання, адміністрація президента Росії розсилає запрошення на саміт главам держав і урядів — споживачів і транзитерів російського газу, у тому числі Білорусії, України, Молдови і країн Євросоюзу.

  Перед початком газового саміту, як назвали його організатори, запланована зустріч Путіна і Тимошенко.

  "Передбачається, що вони обговорять поновлення постачань у Європу й оголосять про схему решті запрошених, повідомило джерело в Кремлі", - пише видання.

  "Із учорашніх заяв Путіна і підлеглих Тимошенко можна зрозуміти, що саме вони запропонують один одному для відновлення транзиту. Обоє пропонують створити міжнародний консорціум за участю європейців, що займеться постачаннями газу в Україну", - відзначають "Ведомости".

  Правда консорціум мається на увазі різний.

  Путін заявив, що консорціум має зайнятися постачаннями технологічного газу (6,5 млрд куб. м на рік), без якого, як заявляє Київ, неможливо відновити транзит. Консорціум продасть Україні цей газ, пояснив Путін на зустрічі з керівником Eni Паоло Скароні і відразу запропонував йому приєднатися.

  Україна пропонує інший консорціум — для закупівель всього експортного газу "Газпрому", що йде транзитом по території України (понад 100 млрд куб. м на рік).

  У п'ятницю Тимошенко може обговорити це з представниками Євросоюзу, говорить її радник Олекса Гудима: створити міжнародну компанію, що буде купувати газ у "Газпрому" на кордоні України і Росії і потім самостійно стежити за його транзитом.

  У "Газпрому" не буде газу для цієї компанії, усе паливо законтрактоване, парирував представник компанії Сергій Купріянов, якого цитують "Ведомости".

  Що стосується постачань газу в Україну, то вона з цим не поспішає.

  "Києву навіть вигідно затягти переговори, вважає чиновник з оточення Ющенка: за I квартал Росія пропонує платити по $450 за 1000 куб. м (нинішня ціна для Словаччини), а потім перейти на європейську формулу з подальшим зниженням слідом за нафтовими котируваннями; простіше відразу дочекатися II кварталу. Заводи через кризу і так затоварені, їм дорогий газ не потрібен, а населенню поставляється газ, добутий в Україні, продовжує він", - пише газета.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.17 | basya

   Re: Путін готує "ефектний фінал" за участю Тимошенко (/)

   Правильно мыслят эксперты,вот сегодня только слышала, что ежедневно в Украине стали добывать 250 млн. кубометров газа, так что это плохо? Зачем нам российский газ, ребята, зарабатыйвайте на транзите,так намного лучше будет, и не будете зависить от России, прекратяться сразу же какие-либо газовые войны и давления с их стороны.
 • 2009.01.16 | Мартинюк

  Чув таке від іншого бютівського нардепа

  Дослівно - ЮВ повідомила що в неї була розмова з Пу і нбито скоро все владнається.
  Також сказала що 30 грудня нібито все було готово для підписання угоди , але за півгодини у Кремлі щось змінилося , і вона того не може збагнути.
  Маю однак великі сумніви що Путін так легко вийде із сутички.

  1. Максимум чого можна чекати найближчим часом - відновлення постачання в Європу - з цирками , "телемініатюрами" за участю Путіна, Медвеєва і Міллера і затягуваням часу.

  2. Щось може покращитися після 20 січня - з дня інаугурації Обами - до цього числа активність США обмежена банальним "безпрезидентством".

  3. В будь якому разі Путін використає акт "дарування газу з царського плеча" для надання якихось козирів свому потенційному ставленику на виборах Президента України. Схоже що в цій ситуації його не надихає навіть Юля - не виключено що він хзапідозрив її у спробі уинути і його царственну осбу.

  4. Янукович - також "атработаний матеріал", годиться лише для підтримання на плаву "вопроса русского язика".

  5. Найбільш сервільним варіантом є Литвин, але він наразі має ніякий рейтинг - шанс хіба що на повне взаємозганьблення трьох інших головних претендлдентів на президентсво.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.16 | GreyWraith

   "России нужен Литвин?"

   Мартинюк пише:
   >Схоже що в цій ситуації його не надихає навіть Юля - не виключено що >він хзапідозрив її у спробі уинути і його царственну осбу.
   Тобто, навіть Ви визнали, хоч і з обмовками, що Тимошенко не є проросійською? :)

   >5. Найбільш сервільним варіантом є Литвин, але він наразі має ніякий >рейтинг - шанс хіба що на повне взаємозганьблення трьох інших головних >претендлдентів на президентсво.
   Схоже на те. Але цікаво, ці три інші претенденти будуть одне одного топити? Янукович? - Ви самі писали про відпрацьований матеріал, а Ющенко і Тимошенко перед зовнішніми наїздами, так-сяк, але об'єднуються і діють разом...

   Литвин цього разу до ВР проскочив справді на голосах "болота", та й то цей його успіх ще не є фактом, що закріпиться. Тим більше, що практика занадто вже наочно показала, що для нього табуретка - це все. (та й бачив би Литвин цю табуретку як свої вуха і по сьогодні, коли б не єцануті вибрики Балоги...)

   Та й цілком може бути, що після закінчення цього газового конфлікту Захід ретельніше візьметься за Україну і у випадку просідання "трійки" зробить величезну ставку на свою людину, яка матиме дуже добрий шанс. На Яценюка наприклад...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.16 | Михайло Свистович

    Re: "России нужен Литвин?"

    GreyWraith пише:
    >
    > Та й цілком може бути, що після закінчення цього газового конфлікту Захід ретельніше візьметься за Україну і у випадку просідання "трійки" зробить величезну ставку на свою людину, яка матиме дуже добрий шанс. На Яценюка наприклад...

    Його рейтинг приблизно на рівні рейтингу Литвина :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.16 | GreyWraith

     Тим більше

     Михайло Свистович пише:
     > Його рейтинг приблизно на рівні рейтингу Литвина :)
     Я думав, що істотньо менше. :) Тим краще - розкручувати буде куди легше... Та й задовбала вже дещо ця сірість Литвин зі своїми нескінченними проповідями ні про що.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.16 | Михайло Свистович

      Re: Тим більше

      GreyWraith пише:
      > Михайло Свистович пише:
      > > Його рейтинг приблизно на рівні рейтингу Литвина :)
      > Я думав, що істотньо менше. :)

      Я теж так думаю. То я оптимістично.
   • 2009.01.16 | Мартинюк

    Тимошенко все одно з ким домовлятися

    І не виключено що завтра таки , за відсутністю інших варіантів ( Литвин реальний тільки в разі успіху "бібікалів" - а це явно виходить у пшик) Путін вручить "газовий ярлик" на княжение в Малороссии саме їй - в нього більше немає вибору. А як деструктор України - Тимошенко для Росії нормальний хід, і робитиме це самостійно і без ніяких інструкцій Кремля. Так би мовити, з ненадійної подруги Росії -хоч шерсті клок.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.16 | Михайло Свистович

     Re: Тимошенко все одно з ким домовлятися

     Мартинюк пише:
     > І не виключено що завтра таки , за відсутністю інших варіантів ( Литвин реальний тільки в разі успіху "бібікалів" - а це явно виходить у пшик) Путін вручить "газовий ярлик" на княжение в Малороссии саме їй - в нього більше немає вибору

     Є в нього вибір: Янукович. Більш передбачуваний і силу поважає.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.16 | Адвокат ...

      Не так поважає, як "уважаєт",--

      як смажену курку под водовку.
     • 2009.01.17 | Майдан

      Янукович залежить від своїх бізнес-друзів.

      Себто "донецьких" і Фірташа.
      до цього часу розклад партійного фінасування і впливу такий :
      Ахметов -40%
      Фірташ-40%
      Янукович і "вірні друзі" - решта.

      Якщо зараз Фірташа злиють, то повертається вплив Ахметова, який до Москви зараз ставиться з великою пересторогою.
      Навіть якщо у Фірташа щось і зостаненься - а воно таки зостанеться то знову ж таки у того тернопільського хлопа зникнуть підстави бути вдячним Путіну. Тому на Януковича Путін зараз ставити не може .

      Врешті навіть в часі кампанії 2004 року росіяни казали - для нас сутичка Ющенка з Януковичем це битва "Чужого" з " Хижаком"

      P.S. : - якби Юля у 2005 році не влізла у газові схеми з метою досягення "сокрушительного реванша ЄЕСУ", то Україна по сей день мала би дешевий газ, мала би надійний повідок і намордник для Путіна і Ко( на статус УПА ніхто б не пер, а на річницю Голодомору Путін би клав вінки у Києві і давав би інтервю про моральну відповідальність Росії. ). Фірташ залишався би спонсором єдиних нерозділених помаранчевих , всі скандали би зводилися до того скільки мажє коштувати газ, щойно видобутий з нових платформ у Чорному та Азовському морях.

      Бо схема "газової корупції" дуже проста - Росія поставляє дешевий газ "братній Україні" в кількості, яка насправді Україні не потрібна , надлишок в України відкуповує та ж Росія по "пільгових цінах" і потім перпродує до Європи по ринкових. У цій схемі ніяких втрат для України немає.
 • 2009.01.16 | Адвокат ...

  Тре тако тую массаґу розуміть, що ТЮлі щястя не буде...

  В мацькальоїдів ґазо-бабла нема. Як ТЮля теє бабло здрочить з "пакорнава да тєрпєлівава укґАінскава народа",-- то 30% залишить собі. На (п)резидентську кампанію...
 • 2009.01.16 | Альберт

  А в яку з них у році? І в якому році?!... А варте воно того?

 • 2009.01.17 | Panzernik

  Я думаю, что такие мелкие игроки как Путин и Тимошенко уже не ко

  контролируют ситуацию. Газ не пойдет.
  1. Во первых ситуация переросла путина и юлю
  2. Нарисовались более мощные силы.

  - Большая игра начинаеться.

  Ставка в игре весь "Газпром", кстати представитель этих сил был в игре с самого начала.
  - ЭТО МИЛЛЕР по кличке "порося"

  Судя по действиям Путина, бывшего президента кормили 300% дезой.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.17 | GreyWraith

   Цікава точка зору...

   Panzernik пише:
   >контролируют ситуацию. Газ не пойдет.
   >1. Во первых ситуация переросла путина и юлю
   >2. Нарисовались более мощные силы.
   > - Большая игра начинаеться.
   Як на мене - ситуація дуже нагадує ту, яка свого часу закінчилася крахом СРСР. Он мій товариш, що зараз проживає у США, пише, що там враження складається, таке, що Росія стала занадто великим, як він пише troublemaker'ом, і оскільки умовляння нічого не дали, то перейшли до конкретних дій...

   >Ставка в игре весь "Газпром", кстати представитель этих сил был в >игре с самого начала.
   Цілком може бути. Зіграти на зростанні і загнати на тому "Газпром" у боргову яму, щоб потім викупити собі, - це було б логічним і природнім для Заходу.

   До речі, ще раз зверніть увагу на торішній "надзвичайно вигідний" контракт "Газпрому" на купівлю туркменського газу. НМД тут чи не хімічно чистий анекдот про "мавп за 50 песо": роль помічника бізнесмена зіграли туркмени, про мексіканських пеонів я промовчу, щоб не ображати велику державу. :) А от роль бінесмена блискуче зіграли європейці із погрозами бігом побудувати "Набукко", від чого пеони втратили залишки обережності...

   Тому я підозрюю, що "старі" європейці цілком відверто заманюють Росію. Хто-хто, а вони знають росіян із їхніми комплексами і стереотипами як облуплених, особливо німці. От зараз і крутять як циган сонцем...

   > - ЭТО МИЛЛЕР по кличке "порося"
   Дивний висновок, НМД. Можете написати докладніше, як Ви до нього прийшли?

   > Судя по действиям Путина, бывшего президента кормили 300% дезой.
   А ось у це я вірю запросто. Тим більше, що деза так добре споживалася, враховуючи комплекси, стереотипи та ілюзії Путіна. :) (Цікаво, невже він не розумів, обзиваючи Україну недодержавою, що обдурює в першу чергу сам себе?)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.17 | Panzernik

    А гляньте внимательно на Миллера - 100% подсвинок, хоть щас на к

    кровянку пускай. Ха-ха-ха
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.17 | GreyWraith

     Та я не за зовнішність питаю...

     ... а за те, на чому саме грунтується Ваш висновок, що саме за Міллером напряму стоять великі сили, що мають собі за мету падіння "Газпрому".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.17 | Panzernik

      Re: Та я не за зовнішність питаю...

      GreyWraith пише:
      > ... а за те, на чому саме грунтується Ваш висновок, що саме за Міллером напряму стоять великі сили, що мають собі за мету падіння "Газпрому".

      Во первых НЕ СТОЯТ, а ИСПОЛЬЗУЮТ.
      Во вторых Миллер всю жизнь управленец в "Газпроме"
      В третьих "Газпром" НЕ УПАДЕТ а ВОЛЬЕТСЯ

      Ну будем следить за дальнейшим развитием событий.
 • 2009.01.17 | velotrek

  Re: В субботу будет подписан газовый контракт - Гудыма

  Є підозра, що правди про те, що ж сталося 31 грудня на переговорах у «Газпромі», ми не дізнаємося ніколи. Хто натиснув на спусковий гачок і призвів до викиду негативної емоції Путіна стосовно України, яка накопичувалася з 2004 року?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua