МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ларчік просто відкривається?

01/17/2009 | Shooter
Головне питання "газавату" - чому Росія РІЗКО підвищила ціну з 235 на 450?. На те мусить бути якась об'єктивна причина - хоча би виходячи з того, що Пуцін та Ко - насамперед, бізнесмени, а вже потім - політики.

Спочатку варто нагадати, що найцікавіше на ринку російського газу в Україні - це можливість його ре-експорту в Європу. І баааальшиє проФФесіонали у цій справі тов. Тимошенко та тов. Бакай це банальне положення, без сумніву, знають і дуже "ефективно" його використовували. І "стійко здається мені", що під час цих всіх попередніз посідєлок з Пуціним, тов. Тимошенко, без сумніву, обговорювала і це питання.

************

Тепер - трішки першоджерела:

http://www.pravda.com.ua/news/2009/1/17/87960.htm

Ціна газу з середньоазіатських країн, які надавали продукт для поставок на Україну, в першому кварталі 2009 року склала в середньому, без урахування транспортних надбавок, 340 доларів за 1 тис. кубометрів.

Росія, яка купує цей газ і постачає його в Україну, в результаті тривалих переговорів з українською стороною запропонувала для Києва ціну 250 доларів за 1 тис. кубометрів без права реекспорту.

"Я особисто запропонував прем'єр-міністру України: приїжджайте, підписуйте контракт по 250 доларів за тисячу кубів, і ми дамо вам право реекспорту, хрін з вами - та відмовилася", - сказав Путін.

*********

Себто, виглядає, що ціна 235/2,1 (Дубина, імхо, цілком приємливі умови на перший квартал 2009) була БЕЗ ПРАВА РЕЕКСПОРТУ. Натомість, Юля вимагала ПРАВА РЕЕКСПОРТУ (що там говорять про певну швейцарську фірму? братани Мудвечук-Бакай - ау-у-у?). Пуцєн і на це пішов - але, відповідно і цілком логічно, півищив ціну на 250. Велика ж проФФесіоналка та супер-пупер-менеджер Юля по старій бандюківській привичці захланно "наєхала" на Газпромівську братву - ніфіга, газу на зиму маємо, тому хєр ви нам що зробити, а тому ціна 235 + реекспорт - і баста.

А далі була війна....і всі наступні кроки Газпрому, включаючи, де-факто, газовий шантаж Європи, цілком вписуються в логіку запропонованої версії.

*******************

А тепер можна пригадати "непрохвесіонала Івченка" в 2005-2006: війни не було - так, 3 дні "повздорілі", початкова ціна з боку Росії була 160, потім 220 - кінцева угода була підписана на 95 при піднятті ціни на експорт з 1,09 до 1,7. Правда, цілком логічно - і реекспорту для України в такій ситуації не було.

Тепер дочекаємося ще результатів дій "проФФесіоналки" Тимошенко в 2008-2009. Перший крок вона бездарно провалила - ми отримали газову війну з Росією там, де простіше і розумніше було взаємовигідно домовитися. Цікаво - яку отримаємо ще ціну.

Відповіді

 • 2009.01.17 | Мартинюк

  В принципі ця схема заслуговує на аналіз

  Те що цю версію прямо чи непрямо підтримує :

  1. Слова Путіна що в Україні немає з ким домовлятися.

  2. Те що він сьогодні фактично не захотів зустрічатися з Тимошенко один на один - Початок зустріч затягнувся на півтори години, через пару хвилин після початку зустрічі Путін сказав що всім вже пора йти на "міжнародний самміт".

  3. Непрямо підтверджується словами самої Тимошенко сказаними нею своїм депутатам - "На 30 грудня все було ніби домовлено, чому Путін передумав - я не знаю"

  4. Заявою Путіна про те з українського боку хочуть навязати якихось газових посередників. Оскільки до РосУкрЕнерго ставлення Путіна і Медвеєва цілком лояльне, то це може означати про появу якогось нового потенційного посередника.


  Врешті Тимошенко таки дійсно втрачає розум і входить у шал коли чує запах газу? Може Путін і Ко просто заразилися тим газовим бежовіллям від Тимошенко?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.17 | BIO

   Торопыжкиндерз.

   Сначала дождитесь нового "баланса" под старую схему "учета".

   Иначе этот приватно-реекспортный ЦИМЕСИЩЕ ПОКА под вопросом.

   Собственно, в этом и суть терок. В объемах нарисованого потребла.

   По "легким" ценам.

   Или по еврейским, но приковав к счетчикам евроконтролеров
   на Вашей ГТС пожизненно, ха-ха.

   Путинский переговорный юморок для понимающих.
  • 2009.01.17 | Сергій Кабуд

   купити скраплений в штатах, закачати в європейсєку трубу і в Укр

   в Україну у сховища

   і газпром та транзит можна НІКОЛИ НЕ ВІДНОВЛЮВАТИ

   плюс: сверлити кримський шельф і де там ще збиралися

   Хай газпром і ЄС мають анальний секс безвазєліну
 • 2009.01.17 | AK

  От у цьому я дуже сумніваюсь:

  Shooter пише:
  > Натомість, Юля вимагала ПРАВА РЕЕКСПОРТУ (що там говорять про певну швейцарську фірму? братани Мудвечук-Бакай - ау-у-у?). Пуцєн і на це пішов - але, відповідно і цілком логічно, півищив ціну на 250. Велика ж проФФесіоналка та супер-пупер-менеджер Юля по старій бандюківській привичці захланно "наєхала" на Газпромівську братву - ніфіга, газу на зиму маємо, тому хєр ви нам що зробити, а тому ціна 235 + реекспорт - і баста.

  Якби існувала якась схема, яка давалаб бонуси Медведчуку, то контракт був би давно підписаний. Медведчук не лише кум обох кремлівських недомірків, він розглядається ними як мало не єдина політична фігура в Україні, якій вони повністю довіряють.

  Тому, скоріше за все, було навпаки. Путін намагався пропхнути інтереси фірми Медведчука, але Юлька відмовила, сказавши, що це їй не підходить, оскільки воно може бути використано проти неї її опонентами.

  Читайте пресуху Путіна приблизно тижневої давності, де він дещо говорить на цю тему.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.17 | AxeHarry

   Re: От у цьому я дуже сумніваюсь:

   >Путін намагався пропхнути інтереси фірми Медведчука, але Юлька відмовила, сказавши, що це їй не підходить

   От ніпанємаю.... Мєдвєдчуг підходить , а його лавки - не підходять....
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.17 | Shooter

    Re: От у цьому я дуже сумніваюсь:

    AxeHarry пише:
    > >Путін намагався пропхнути інтереси фірми Медведчука, але Юлька відмовила, сказавши, що це їй не підходить
    >
    > От ніпанємаю.... Мєдвєдчуг підходить , а його лавки - не підходять....

    Можливо, всьо у величину відкату впиралося...бо всі вони "бідують"...бабло ой как нужноє...
   • 2009.01.17 | AK

    А що тут не розуміти?

    AxeHarry пише:

    > От ніпанємаю.... Мєдвєдчуг підходить , а його лавки - не підходять....

    Може Юля й не проти спіпраці з Медведчуком, але не хоче, щоб ця спіпраця була на поверхні і кожен міг їй за це дорікати.

    Тому вона не каже, що Медведчук їй не підходить, а каже, що боїться дати козирі опопнентам.
  • 2009.01.17 | Shooter

   То вже нюанси

   AK пише:
   > Shooter пише:
   > > Натомість, Юля вимагала ПРАВА РЕЕКСПОРТУ (що там говорять про певну швейцарську фірму? братани Мудвечук-Бакай - ау-у-у?). Пуцєн і на це пішов - але, відповідно і цілком логічно, півищив ціну на 250. Велика ж проФФесіоналка та супер-пупер-менеджер Юля по старій бандюківській привичці захланно "наєхала" на Газпромівську братву - ніфіга, газу на зиму маємо, тому хєр ви нам що зробити, а тому ціна 235 + реекспорт - і баста.
   >
   > Якби існувала якась схема, яка давалаб бонуси Медведчуку, то контракт був би давно підписаний. Медведчук не лише кум обох кремлівських недомірків, він розглядається ними як мало не єдина політична фігура в Україні, якій вони повністю довіряють.
   >
   > Тому, скоріше за все, було навпаки. Путін намагався пропхнути інтереси фірми Медведчука, але Юлька відмовила, сказавши, що це їй не підходить, оскільки воно може бути використано проти неї її опонентами.
   >
   > Читайте пресуху Путіна приблизно тижневої давності, де він дещо говорить на цю тему.

   Мудведчуку, Бакаю - це вже не суть важливо. Можливо, Мудведчук тільки "консультіровал", а бабло би косили Бакай плюс Юлі би на президентську кампанію перепало. Це вже нюанси.

   З іншого боку, навіщо Пуцєну ділитися навіть з кумом, якщо бабло можна самому косити? бо 4,5 мрлд кубів на реекспорт в Європу - це вже далеко не нюанси.

   І ще раз головна моя думка: я не бачу (а вони не говорять :) ) жодної реальної причини щодо такої "дивної" поведінки Росії. А от торги за право реекспорту і "нєуступчівость" сторін (типу пашлі бєгать, в нас на зиму газу вистачає - не мусимо у вас купувати, а до весни ви порозумнішаєте) і могло бути тою причиною.

   За схемою: стартові вимоги України - 201/2,1 і реекспорт, стартові Росії: 250/1,9 і без реекспорту. Потім ніби зійшлися на або 235/2,1 і без реекспорту, або 250 з реекспортом. Проте оскільки 250 з реекспортом вже в 2 кварталі буде, де-факто, збитковим, українські переговірники наполягали на 235 + реекспорт - і ніїбьот.

   Так просто на голому місці газову війну не затівають. Яка вже сильно зашкодила Росії - і фінансово, і що головне, репутаційно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.17 | Shooter

    + ще цитата:

    "Я вам розповім, тут нема що приховувати, потрібно, щоб усі знали. "Газпром" сказав: 285 доларів за тисячу кубів із правом часткового реекспорту в Європу, на якому завжди українські партнери заробляли пристойні гроші. І українські компанії завжди боролися за право реекспорту, тому що там реальні гроші. Це зрозуміло - купують за 285, а продають за 470. У Румунії, для прикладу, ціна в першому кварталі цього року 470", - додав Путін.

    "Після довгих суперечок вони нам сказали, що за 250 купувати не будемо (а 250 - це без права експорту). Ми сказали їм: добре, Бог з вами, 250, але з правом реекспорту. Але 250 із правом реекспорту - це і є 235 по року. Вони знову відмовилися. Що нам робити вже?"

    "Я особисто запропонував прем'єр-міністру України: приїжджайте, підписуйте контракт по 250 доларів за тисячу кубів і ми дамо вам право реекспорту. Але вона відмовилася! Відмовилися від того, що просили в нас!" – запевнив Путін.

    **************

    Принаймі, виглядає, моя гіпотеза щодо принципової причини - "барьби за реекспорт з нереальною ціною в 235", таки має правду на життя...

    ну очєнь дєнгі нужни...а директора конкуруючої компанії, як це було з Ітерою в Україні в період війни з ЄЕСУ, нажаль, грохнути не годен...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.17 | Torr

     Re: + ще цитата:

     Shooter пише:
     > "Я вам розповім, тут нема що приховувати, потрібно, щоб усі
     >
     > Принаймі, виглядає, моя гіпотеза щодо принципової причини - "барьби за реекспорт з нереальною ціною в 235", таки має правду на життя...
     >
     > ну очєнь дєнгі нужни...а директора конкуруючої компанії, як це було з Ітерою в Україні в період війни з ЄЕСУ, нажаль, грохнути не годен...

     То по вашому, Shooter, знову винна жадюга Юлька, а злобний Путін тут "нєпрічом"?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.18 | Shooter

      Re: + ще цитата:

      Torr пише:
      > Shooter пише:
      > > "Я вам розповім, тут нема що приховувати, потрібно, щоб усі
      > >
      > > Принаймі, виглядає, моя гіпотеза щодо принципової причини - "барьби за реекспорт з нереальною ціною в 235", таки має правду на життя...
      > >
      > > ну очєнь дєнгі нужни...а директора конкуруючої компанії, як це було з Ітерою в Україні в період війни з ЄЕСУ, нажаль, грохнути не годен...
      >
      > То по вашому, Shooter, знову винна жадюга Юлька, а злобний Путін тут "нєпрічом"?

      Якщо Юлька отримає ціну на газ для України по 450 в ситуації, коли переговори велися про 235-250 через тьорки про реекспорт (а що саме питання реекспорту послужило каталізатором подій - в мене питань не виникає), то її вина в цьому - безпосередня. Такий ПМ мав би сам миттєво подати у відставку. Якщо нею би не мали зайнятися відповідні органи.

      P.S. Юлька не жадюга, а ворюга.
 • 2009.01.18 | Мартинюк

  І ще одна інформація

  Мені повідомили що Путін був готовий щось підписати 30-31грудня, навіть був уже погоджений варіант ( 237 чи скільки), але вткнулася Тимошенко і сказала щоб без неї не підписувалм, мовляв вона приїде і особисто це все підпише.
  Однак вона то їхала то не їхала, врешті вилетіла так би мовити під Новий Рік. Падла Путін не захотів зустрічати Новий рік з такою класною лялею, і поїхав записуватит поздоровлення ерефійцям та далі бухати по плану. Юля повернулася ні з чим до Києва.
  Далі Юля як всім відомо зникає і не світися , всю перепалку приймає на себе Ющенко.Всі решта балдіють від такої "сімейниої ідилії" - мовлять диви - Юлі нарешті вистарчило розуму заціпити пельку і відповідальний час.

  Хоча зараз все це виглядає по іншому - Юля затягувала переговори з метою забезпечити і рекспорт, і власний клон "РосУкрЕнрго", і правдоподібне найважливіше для неї - можливість посвітитися на всіх телеекранах в новорічний час в якості турботливої "мами-газувальниці" двох братніх словянських народів та символу українсько-російської бізнесової дружби.

  Але не все склалося як гадалося - було багато справ - навіть у парламенті треба було прийняти мародерський бюджет і чергові антиющенківські каки, коротше Юля замоталася , не встигла, забула що Росія не Україна , Путін не Данилишин, і Новий рік заради зустрічі з нею не скасує, отой усе . Далі дивись хронологію подій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua